Вибрации в купето и волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Вибрации в купето и волана

Мнение от jekky » 12 Юни 2020, 20:20

Здравейте колеги! Появиха ми се вибрации в купето (започват от 20км/ч) и се усилват до трептене във волана при 85-90, на определени скорости спират. Има ги и на свободна, има ги и на изгасен двигател в движение. Балансирах 4те джанти при 3 гумаджии, прави, гумите са добри. Понякога усещам вибрациите дори в педала на газта и почиващия крак.
На първо четене, имам за смяна ляв тампон ДВГ, от преди да започнат вибрациите. Тези дни ще го сменя.
Тампоните на носачите са здрави.
Спирачните дискове леко притрисат при спиране, но не греят джантите.
Кардана е рециклиран преди половин година.
Пробвах с други джанти, проблема е същия.
* На скоро, горе-долу от както се появиха вибрациите, при едно тръгване колата притресе доста сериозно и започна да чука много интересно на метал все едно има откачена кора (3 отчетливи почуквания с пауза между тях). Появява се само при тръгване плавно на първа и рядко при превключване на 2ра. При рязко тръгване не чука. Ходих на майстори, моста е здрав, отзад тампоните са здрави, генерацията и тя е ОК. Мистичното чукане намаля от само себе си - преди се обаждаше на всяко тръгване, сега на 10 тръгвания 1 път да се обади.
Какво ще ме посъветвате? Мислите ли, че двата проблема имат общо?
Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Вибрации в купето и волана

Мнение от stefan_suny » 13 Юни 2020, 20:52

Кардана чисто визуално погледнат ли е? Понякога балансите искат да си ходят, а симптомите ти много напомнят на проблем с кардана. И аз го ядох веднъж с такъв проблем, но при мен стана веднага след качването, както беше двигната колата подадох газ и два баланса се отлепиха от кардана. Заради много хубава заварка естествено...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Вибрации в купето и волана

Мнение от jekky » 14 Юни 2020, 14:08

stefan_suny написа:Кардана чисто визуално погледнат ли е? Понякога балансите искат да си ходят, а симптомите ти много напомнят на проблем с кардана. И аз го ядох веднъж с такъв проблем, но при мен стана веднага след качването, както беше двигната колата подадох газ и два баланса се отлепиха от кардана. Заради много хубава заварка естествено...

Здравей, по кардана беше сменено каре кръстачка точно заради вибрации. След интервенцията нямаше нужда от баланс и си е със заводските тежести.
П.П Днес смених тампоните на двигателя и скоростите. Колата е съвсем друга но вибрациите стоят, сякаш една идея по-слаби, но все пак.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Вибрации в купето и волана

Мнение от VladiE » 15 Юни 2020, 12:17

Претрисане при потегляне обикновенно се дължи на маховик. Ти мисля че беше с 318i и ако не греша също си с двумасов.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Вибрации в купето и волана

Мнение от jekky » 15 Юни 2020, 13:52

Здравей, аз най-важното не съм упоменал. Колата наистина е е46 318ка, 118 коня. Маховика не го знам какъв е, но не претриса при отделянето на първа (при тръгване).
Вибрациите ги отчитам следните: При 20кмч до 80 се увеличават плавно и ги усещам в купето - седалки, почиващ крак. На 80км волана започва видимо на око да тресе, леко - т.е не е голямо движението наляво-надясно, но е с голяма честота. На 90кмч сякаш намалят във волана и отиват в купето. 100-110кмч във волана и на 120кмч вибрациите намаляват, но не изчезват.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook