Неразрешим проблем с огледала на е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от Acoto® » 03 Юни 2020, 22:05

Здравейте! Понеже писах във форума, в раздела за диагностика, ама там никой не отговаря. Сдобих се с 2004г., 330и, седан с ръчни скорости. Много се радвам, кефя, обаче имам един проблем. Заключвам, отключвам и огледалата се преместват (стъклата на огледалата, според някаква позиция, предполагам). Също така не работи паркинг-функцията (при включена задна предавка, стъклото на огледалото се насочва надолу). Колата е със седалки с памет, настройвах, четох - промяна няма. Каквото и да правя не се оправя. Намерих си диагностика - БМВ Инпа. Прикачвам снимка да видите какво изписва. Има код за грешки. Изтривам всичко, махам диагностиката, махам контакта. Давам на контакт и опитвам пак, без да паля, отново грешки в огледалата.
Побърка ме това и моля за съдействие, от знаещите и можещите, да оправим тази кола!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
AcoTo®

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от rve » 05 Юни 2020, 10:13

Ако разбирам правилно проблемът е, че огледалата си губят паметта и при всяко инициализиране на модула застават в някакво последно запомнено положение. А т.нар. паркинг функция за наклоняване на огледалото е само за пасажерското и се активира, ако е избрано шофьорското (двупозиционният бутон е ляво положение). Т.е. при тези условия не работи? А иначе нормално се управляват ръчно от джойстика?

Това, че модулът си губи паметта би могло да е до кодировка, но пък тогава не би трябвало да хвърля грешки. А това, че грешката е статична т.е. остава след като я изтриеш обикновено означава прекъснати жици. Реално моторчето е едно и получава както ръчни (от джойстика) така и автоматични сигнали (от модула за паметта и паркинг функцията) и предполагам това става по отделни жици, но пък може и от джойстика да минава през модула. Със сигурност е добре да се прегледа инсталацията.

ПС> Сега ти погледнах другия пост в темата за диагностика. Малко неясно си го написал, но кое точно се мести - целите огледала се прибират нагоре-надолу при заключване/отключване или само стъклата се преместват?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от Acoto® » 05 Юни 2020, 15:01

Стъклата вътре се местят, не самите огледала. А от копчето вътре на вратата, когато го натисна се прибира само пасажерското към вратата, шофьорското спира до някъде, нещо му пречи все едно. Ако се налага да се прегледа инсталацията, от къде да започна? Прегледах бушоните, някой беше премахнал 5-амперовите бушони за огледалата. Поставих нови - остава същото положение и проблем. :dunno:
AcoTo®

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от rve » 05 Юни 2020, 21:31

Ако се разтърсиш из Гугъл няма да повярваш какви неща излизат по темата :mhihi:
До 2003-та Е46 имат отделни модулчета за памет във вратите за всяко огледало, след това паметта на огледалата става функция на GM-модула. Тук ги има и схемите - https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=1151529
Има смисъл да се погледне в кодировките на GM-a, става с Carly приложението за Андроид примерно. Случвало ми се макар я рядко някоя кодировка да се бъгне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от Acoto® » 06 Юни 2020, 12:02

Колега, писах ти ЛС. Като оправим проблема, веднага ще напиша резултата тук. :bchug:
AcoTo®

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от rve » 06 Юни 2020, 21:35

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от Acoto® » 17 Юни 2020, 20:32

Проблемът с огледалата е частично решен. Отговорът не е комфорт-модул. Добрата стара норма - око да види и реших да сваля огледалото на шофьора. Оказа се, че огледалото е лепено, преди това е било счупено. В следствие на което е толкова некадърно залепено с някакво лепило, което обаче се видя от вътрешната страна, че се плаша. Огледалото е с някаква платка вътре и водата е показала деструктивното си действие. От там дава някакви грешни сигнали на модула и става мазало. Та така, отивам си на нови огледала. Днес ходих до Перник, дадоха ми едни, обаче се оказа, че моите са с някакъв лентов кабел и тези не стават... Скоро ще напиша за окончателното решение, хей така - ако на някой му се наложи същото, въпреки че е голяма рядкост.
AcoTo®

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неразрешим проблем с огледала на е46

Мнение от NGneer4eto » 12 Юли 2020, 8:46

Колега, играл съм филма с търсене на мемори огледало и е голям ***. Бяха ми ударили дясното, вследствие машинката не можеше да движи настрани. Водих го на майстор-електричар. Той ми показа платката, която е като капсулована, лентовия кабел, абе нищо не се бара. Тъй като огледалото се прибираше, той ми позакрепи машинката да мога да си движа нагоре-надолу, а настрани ръчно. Купих си едно на старо от форума обикновено, от него използвах пластмасата и стъклото и всичко стана.
В твоя случай не знам какво може да се направи. Единствените опции са ти втора употреба запазено или ново - 1500 лв. Каското ми платиха 160 лв, които стигнаха за ремонта, но ако трябваше ново... На старо се отказах да търся, тъй като видях, че никой не предлага такъв тип и се отчаях. Проблемът е, че 70 % от колите са англичанки, а няма как да прехвърлиш електрониката на твоето огледало, защото е капсуловано.
Затова Е90-ката я търсех с механични седалки и прости огледала и много се радвам, че я намерих такава.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook