РЕШЕН : Проблем с километража, ABS и ASC

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 7.10.2006
Местоположение: Гр. София
Кара: Е91
Детайли за колата: 143 к.с. 2009г.

РЕШЕН : Проблем с километража, ABS и ASC

Мнение от rumentanka » 27 Май 2020, 18:28

Здравейте колеги възникна ми много странен проблем на БМВ е46 318и 1999г . След смяна на заден ляв датчик ABS (смених го защото ми светеше лампата на ръчната абс и асц, но километраж си имаше, при закачаване на диагностика изписваше заден ляв датчик АБС) сега след смяната - Светят лампата на абс-а асц-то на ръчната също така сега новото е че не работи километража. При правене на диагностика показва същата грешка. Откачих и замерих буксата на дясното колело след което и на лявото като сравних стойностите - Еднакви са и на двете задни колела има еднакво съпротивление, но въпреки това проблема ми се задълбочи...Опитах да сваля десния датчик и да го сложа от ляво, но уви запекъл е много здраво и рискувам да го счупя и да се наложи да го разпробивам така както се получи при левия... Прегладах бушоните - здрави са, махнах и сложих буксата на абс компа - без резултат...
Имате ли представа какво може да е... Благодаря !
P.S Първоначално сложих датчик с различен цвят букса (синя) чисто нов без да знам, че има значение, сега си сложих със Сива букса цвят датчик - чисто нов, но уви
Последна промяна rumentanka на 31 Май 2020, 12:54, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 7.10.2006
Местоположение: Гр. София
Кара: Е91
Детайли за колата: 143 к.с. 2009г.

Re: Проблем с километража, ABS и ASC

Мнение от rumentanka » 31 Май 2020, 12:53

След дълго ходене по мъките се оказа, че чисто новия датчик марка Delphi не сработва/не се разпознава...където и да го слагах отзад отдясно, или отпред просто за проба, никъде не го разпознаваше компа...това ме наведе на мисълта, че нещо не е наред с този датчик. Взех втора употреба оригинален от една морга и всичко се оправи!!! В момента си имам работещ километраж, ABS и ASC

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: РЕШЕН : Проблем с километража, ABS и ASC

Мнение от AvoyzeN » 31 Май 2020, 14:46

От заден ляв датчик взима сигнала за скоростта и ABS датчиците имат значение цвета на буксата, явно от там модула не го разпознава и не сработва, най-добре по вин номер, ще го изкарат веднага какъв цвят е за твоята кола.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook