Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от Acoto® » 24 Май 2020, 22:37

Здравейте! След дъъълго отсъствие, отново съм в редиците на марката. Сдобих се с 2004г., е46, 330и, седан, 6 ръчни скорости и навигация. Та пиша по повод навигацията. С по-голямо екранче е, мисля че е МК3. Искам да попитам няколко неща.
1. Заслужава ли си да сменя навигацията (всичко е фабрично), с андроид навигация?
2. До колкото изчетох до тук, разбрах че ми трябва ъпдейт на навигацията първо, който е с някакъв допълнителен сд кий диск (само за мк3, като моята). После поставям диска с картите и всичко тръгва. Искам да попитам дали да търся МК4 навигация, която е с ДВД (има за по 100-150лв.), до колкото разбрах тя е плъг енд плей, само ще щракна на място. Ъпдейтът е по-прост и е без такъв сд кий диск.
3. Има ли някой в град София и района, при когото да отида и да направим нещата, примерно срещу 20-30 лв. или там някъде? Намерих едно момче, което прави тези неща, но е от Пловдив.
4. Не на последно място, свързано с въпрос 1 - искам да слушам музика от флашка. Какво мога да направя по въпроса?
Колата е изцяло във фабричен вид, не искам да променям като цяло много по нея, против съм да поставя и газова уредба, ще я карам така. Благодаря ви предварително!
AcoTo®

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от red_bull92 » 25 Май 2020, 10:34

трябва да си луд да имаш оригинална немаска навигация и да сложиш китайски боклук. Разбирам да нямаше фабрично навигация, но да я имаш и да я съсипеш.... :kuku: :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от ka4i » 25 Май 2020, 12:46

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от spacepl » 25 Май 2020, 18:18

Слагай МК4, освен че е с ДВД е и по-бърза и има 3Д поглед, а и както си забелязал цената вече е смешна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от Acoto® » 25 Май 2020, 20:44

Колеги, явно отдавна не съм бил във форума и съм загубил тренинг. Оказа се, че съм с фабрична мк4. :oops:
Какво да направя от тук нататък? Трябва ли да ъпдейтвам нещо или само да си сваля диска?
И някакъв съвет как да изкарам USB за флашка?
AcoTo®

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от izzzo » 26 Май 2020, 11:18

Acoto® написа:Колеги, явно отдавна не съм бил във форума и съм загубил тренинг. Оказа се, че съм с фабрична мк4. :oops:
Какво да направя от тук нататък? Трябва ли да ъпдейтвам нещо или само да си сваля диска?
И някакъв съвет как да изкарам USB за флашка?

Щом колата е 2004-та година, значи имаш фабрично кабел за aux. Свали дисплея на навигацията и ще го видиш някъде увит по кабелите! Само кабел трябва да си купиш - 5-6 лева са в Али експрес: https://www.aliexpress.com/item/3281868 ... web201603_

Само дето не е за флашка, а за телефон или мп3 пплеър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от ivanski_2 » 02 Юни 2020, 8:13

Acoto® написа:Колеги, явно отдавна не съм бил във форума и съм загубил тренинг. Оказа се, че съм с фабрична мк4. :oops:
Какво да направя от тук нататък? Трябва ли да ъпдейтвам нещо или само да си сваля диска?
И някакъв съвет как да изкарам USB за флашка?


Най-добре да си ъпдейтнеш навигацията до последната версия, после си теглиш картата и си свиркаш. Има различни опции за език, камери и разни други неща.
Ако не ти е спешно след 15-ти съм в София, драсни едно ЛС и ще ти дам и 2-та диска, че ми се търкалят по багажника от свят време. А за флашката , вариантите са от алито, както казаха колегите или пък mp интерфейс който се включва към самата навигация( аз съм с такъв).
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 12.03.2004

Re: Нужда от помощ за навигация, за новата ми придобивка

Мнение от Acoto® » 02 Юни 2020, 12:16

ivanski_2 написа:
Acoto® написа:Колеги, явно отдавна не съм бил във форума и съм загубил тренинг. Оказа се, че съм с фабрична мк4. :oops:
Какво да направя от тук нататък? Трябва ли да ъпдейтвам нещо или само да си сваля диска?
И някакъв съвет как да изкарам USB за флашка?


Най-добре да си ъпдейтнеш навигацията до последната версия, после си теглиш картата и си свиркаш. Има различни опции за език, камери и разни други неща.
Ако не ти е спешно след 15-ти съм в София, драсни едно ЛС и ще ти дам и 2-та диска, че ми се търкалят по багажника от свят време. А за флашката , вариантите са от алито, както казаха колегите или пък mp интерфейс който се включва към самата навигация( аз съм с такъв).


Много благодаря, след 15-ти ще пиша!
AcoTo®

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook