бъджетен проект е46.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 28 Мар 2020, 11:38

Колеги, поради нуждата от ежадневна кола, която да е икономична и да не я мисля в София пред блока, се спрях на е46 м47н, поради лични впечатления за икономичноста и здравината на този мотор, от тук насетне поради това че ще се возя само аз и искам да е максимално компактна колата, всички знаем колко места за паркиране има в София реших да е компакт.
И запозна търсенето, след един оглед в Пазарджик, на един компакт с Мпакет за 3500лв се оказа че, както се изрази мой приятел който беше на огледа, "Мога да си мушна главата в прага, да захапя стелката и да я извадя отдолу" :mhihi: отделно маховик и доста други неща, се наложи да се разходим до софия за един компакт и той на 3500, но там също имаше дупки в праговете и нищо общо от снимките и се държаха в автокъщата с нас все едно ще ни бият. След един бърз обяд на връщане в "Happy" решихме да отскочим до Сливен да видим най-евтината от набелязаните един сив компакт за 2300лв.
И се оказа че той е нашата кола, нито точко ръжда, няма дори повръностна корозия някъде и на вид сток без интервенции, пълна база да няма какво да се краде от него, го капарирахме на 2000лв.
Изображение
Изображение
Изображение

От пъвоначалния оглед, установихме че има за смяна кората под чистачките, има някакъв лек проблем със спирачките, изгорели свещи и един тампон на мотора, натоварихме я и я прибрахме в сервиза:

Изображение
Изображение

Ето и няколко снимки от вътре:

Изображение

Първо я закачих на ИНПА-та да я погледна:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За тази кола, тъй като е бъджетен билд си позволих само 3 глезотии така да се каже:
1- оем кора под чистачките.
2- оем гумени стелки.
3- боост метър.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последва вече първият оглед в сервиза:
Приключили предни спирачни маркучи, задни темпони на носачите, биелетки, скъсан тампон на задно гърне, зверски теч от капака на клапаните, който беше разял и единия маркуч към радятора, теч от вакум помпата, рейка, тампон на мотора, 2 подгревни свещи.
to be continued...;
Последна промяна Nukem на 11 Яну 2021, 17:58, променена общо 4 пъти
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от hummer » 28 Мар 2020, 13:36

Ти не се спираш..и накрая пак ще се чудим на кой платен паркинг да я държим в СофиО :mhihi: ако продължаваш така :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от h0r4ex » 28 Мар 2020, 16:56

Колега, интересна стойка за boost уреда. Може ли да споделиш ти ли я прави или я купува, че си търся за моята е46.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 28 Мар 2020, 17:35

Колега, от facebook едно момче по групите ги прави на 3д принтер, много добре пасва, доволен съм и то само за 20лв я купих, прави кръглата стоика с решетките, вече трябва да се разглоби сами въздуховод и да се сменят решетките с тези. Единствено по късно мога да мина на оригиналния боос метър на вдо, че на този осветлението се различава малко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Иначе, за hammer да кажа стриктна дисциплина ще има за този проект, от към екстри, иначе ми обеща моя авер от англия М-ков волан с мулти подарък и Мпрагове вътрешни са осигурени. Единствено може един черен таван по натам. :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от bioz » 28 Мар 2020, 19:11

Иската замина ли?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Kurtov » 28 Мар 2020, 20:03

Извинявам се за малоумния въпрос, но има ли вариант духалката да работи без да прецака уреда ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 28 Мар 2020, 23:38

is-та съм я спрял от движение и си е в гаража на село, днес даже я изкарах за малко че не беше палена 3 месеца:

Изображение

За духалката, доколкото я разгледах при е46 обдухването на страничния прозорец става от отделна малка решетка отстрани, реално клапата отзад за затварян/отваряне на въздуха работи, губи се само функционалноста нагоре/надолу, единствения друг минус е че вечер се отразява в страничното огледало и на дълги пътувания дразни ще и сложа един прекъсвач по натам.

Иначе джамбазите я дадоха колата разбира се с свършил акумолатор, оборудвах я с един нов 92 ампера, събра се на косъм, за момент си мислех че няма да влезне:

Изображение

Сложих и нова рейка и "греда" оказа се че волана продължава да не се връща и да запъва гадно, оказа се горното каре към волана беше запекло в едната посока, за пръв път след 7 бмв-та виждам такова нещо, димек рейката само де я сменях хах, оборудвах я и с едни чистачки:

Изображение

Ето за това, каре става дума:
Изображение
Изображение

Следващия проблем беше, че тракаше пасажерската кора, оказа се че се държи на двата болта на дръжката, всчки основи на щипките бяха отлепени, свалих я и залепих всичко с полиуретаново лепило, взех и един компресор за гуми, все пак се кара на дълъг път постоянно:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Дойде реда и на свещите, реших да взема две и да сменим изгорелите, което се оказа грешка в последствие. Обаче от изгорелите едната свещ беше китаиска и не се отви, след малко заигравка, се откърти парче от електрода и падна в цилиндъра. След 3 дни игра на бъркане през отвора на дюзите и на свещите и мърдане на буталото нагоре надлу и малък но мощен магнит успяхме да я извадим без да се налага да отваряме мотора. И след като я запалихме записа като грешки и другите 2 свещи, сега пак трябва да свалям колектора.

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от h0r4ex » 29 Мар 2020, 0:39

Nukem написа:Колега, от facebook едно момче по групите ги прави на 3д принтер, много добре пасва, доволен съм и то само за 20лв я купих, прави кръглата стоика с решетките, вече трябва да се разглоби сами въздуховод и да се сменят решетките с тези. Единствено по късно мога да мина на оригиналния боос метър на вдо, че на този осветлението се различава малко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Иначе, за hammer да кажа стриктна дисциплина ще има за този проект, от към екстри, иначе ми обеща моя авер от англия М-ков волан с мулти подарък и Мпрагове вътрешни са осигурени. Единствено може един черен таван по натам. :)

Може ли да дадеш кординати на момчето на ЛС.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 29 Мар 2020, 12:00

тук може да видите какъв "анален армагеден" беше отдолу, като свалихме корите, както и състоянието на спирачните маркучи, това ми е първото от всички бмв-та на което не минавам директно на маркучи с метална оплетка а си слагам нови оем:

Изображение
Изображение
Изображение

И малко творчество което открихме по картера, явно е имало премеждия в миналото :mhihi:
Нов гореивен флтър, ето го и въздушния на какво приличаше:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Първата бележка :mhihi: с която ме закарфичиха, това са клиентски цени за мен са 30% по надлоу и труда разбирасе си е от мен, но все пак за такъв кош не е малко пара:
Малко творчество по колектора, и егра изолирах с такава тапа, както и софтерно после, бутнахме я и малко нагоре с конете, вече е към 185 коня, можеше и повече, но реших все пак е икономичен, кош за евтини междуградски пътувания:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Сега отдолу изглежда доста по-добре, провериха се всички маншони, гресираха се картата, новите тампони на носачите, стенд, тампона на мотора и открих защо се гънеше лоста на скоростния лост, джамбазите го напълнили със силикон, купих един китаец за е90 за 20лв и колата е готова за път.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Hip-hopotam » 29 Мар 2020, 13:49

Колега, този възд филтър за да е толкова черен провери да нямаш пропуск на изгорели газове от колектор, гарнитури, тръба на ЕГР.
Обикновени така черен става когато има спукан колектор, но и скъсана тръба на ЕГР съм случвал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 29 Мар 2020, 14:54

Прав си колега, сваляхме и сменяхме колектора също, от там е било сигурно.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Hip-hopotam » 29 Мар 2020, 15:08

Nukem написа:Прав си колега, сваляхме и сменяхме колектора също, от там е било сигурно.

Спукан ли беше?Тоя трябва да е чугунен май.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 29 Мар 2020, 17:38

Той е чугунен, обаче беше свалян и 3 от шпилките липсваха и не знам какъв зор е видял нещо наваряван ли беше незнам, какво бяха творили, направо в коша.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Hip-hopotam » 29 Мар 2020, 17:47

Егати погрома,тая кола живее втори или трети живот при теб :)Дано тоя и живот е по-добър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 29 Мар 2020, 18:51

Ще си я поддържаме количката, цд-то не работи, глътна един диск и само върти, трябва да се смени, иначе като свалях дюзите сложих нови дифтунги, новата гарнитура на капака, на едната снимка съм снимал новите биелетки и спирачни маркучи, вървим към прилично състояние. Остана да ми пратят съм поръчал този клапан помпичка на парното с двете цилиндърчета и датчика за маслто в картера, него не съм намерил още.
От разхода съм доволен 4.3 ми даде като ходих последния път до Пловдив, това е даже преди чипосването, сега трябва да падне още малко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook