бъджетен проект е46.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Hip-hopotam » 29 Мар 2020, 20:28

Тоя датчик на картера е малоумно скъп доколкото знам, неоригиналните не работят, не съм се интересувал ама ако може да се спира със БМВ скенер....според мен това е варианта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от VladiE » 30 Мар 2020, 12:11

Аз съм с китайски за 15 лева от алиекспрес и нямам проблеми трета година.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 30 Мар 2020, 12:39

мислех за втора ръка, но никой не продава само датчика, даже съм навит на картер+датчик, че моя го видяхте каква красота е, засега не мисля да сменям картера, че трябва и моста да свалям заради него, но поне да го имам. Мисля да пробвам и аз един афтермаркет, пък ще търся картер + датчик като изпадне.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Hip-hopotam » 30 Мар 2020, 14:49

В тоя мост няма нищо страшно.
Откачаш кормилния прът и пускаш моста да виси на носачите. Ако имаш условия и желание е сравнително бързо и лесно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 30 Мар 2020, 16:04

Да колега така е, ще го направим, но няма работа сервиза и пуснахме момчетата в отпуска, вече като отворим пак сервиза ще го сменим и като намеря и първо картер разбра се.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от banan4i » 01 Апр 2020, 15:25

Колега, супер тема! Следя с интерес! Понеже вчера се реших (след 3 години чудене) и затапих вакуума на ЕГР-а, след като видях, че пак се е наслоила гняс 4 месеца след като го изчистих... Направих едно тестово кръгче, разлика не открих, но поне няма да го чистя на всеки 5-6 месеца... Днес, обаче разходих колата на по-дълъг път и малко преди да се прибера ми светна чека. Веднага изгасих двигателя и отбих, чудейки се да пордължавам ли :lol: След 3-4 минути чудене се сетих, че най-вероятно интервенциите по ЕГР са виновника. Та, прибрах се, закачих колата и се потвърди, че чека е заради ЕГР. Логично - не искам да свети.. та сега се чудя дали да върна всичко по старому или да го премахна софтуерно. Видях, че в по-горен пост си написал, че твоя си го изключил сфотуерно, можеш ли да споделиш накратко какъв е процеса? :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 01 Апр 2020, 15:36

Дам трябва и софтуерно да се премахне колега. За моята така или иначе щяхме да сваляме флаша и да я чипосваме и се направиха нужните корекции в него за ЕГР-а. Ако си от района на Хасково заповядаи в сервиза ще ти го направим. Точно как става софтуерно не мога да ти кажа, в сервиза моя приятел назначи човек да се занимава с диагностика и ел. часта и той го прави, накупили сме му диагностики, програматори каквото поиска. Аз лично само си я чета колата през телефона и инпа-та и, кодирам с карли-то разни дреболии с отметките, не съм запзнат с подробности, моята професия е друга.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от banan4i » 01 Апр 2020, 17:31

За съжаление съм в София, но ако идвам Хасково, ще взема каса бира и съм при вас :lol:
Явно си е по-сложно начинание, мисля да покарам ден-два така и сигурно ще върна вакуума. Продължавам да следя темата, все пак :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 150

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от veleto » 03 Апр 2020, 13:38

Nukem написа:Ще си я поддържаме количката, цд-то не работи, глътна един диск и само върти, трябва да се смени, иначе като свалях дюзите сложих нови дифтунги, новата гарнитура на капака, на едната снимка съм снимал новите биелетки и спирачни маркучи, вървим към прилично състояние. Остана да ми пратят съм поръчал този клапан помпичка на парното с двете цилиндърчета и датчика за маслто в картера, него не съм намерил още.
От разхода съм доволен 4.3 ми даде като ходих последния път до Пловдив, това е даже преди чипосването, сега трябва да падне още малко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Здрасти, имам е46 седан 320д 150коня,като твоя мотор демек. Налага се да сменя и аз гарнитурата на капака на клапаните,понеже се омаслява под вакуумпомпата и термостата е целия мазен.Та питането ми е понеже си правил вече тази процедура по подмяна,като извадиш дюзите само дихтунгите ли смени или и гумените О-пръстени ? Също така,при положение,че моята няма проблеми с пушеци и тн. (няма проблем с дюзи) има ли смисъл да ги нося да ги проверят е така за спорта,понеже така и така ще ги сваля ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 03 Апр 2020, 17:44

Аз смених и пръстените, прнципно по мой наблюдения в сервиза и от това което сме говорили с нашия механик, повечето хора само дифтунги сменят, може би от икономически съображения, макар че то не е кой знае какъв разход, виж дюзите как са на живи данни, ако няма големи корекции и не тресе мотора не виждам смисъл да ги правиш, в нашия сервиз, по точно сервиза на моя приятел работят с един сервиз където ги ремонтират дюзите и като свалят на някой клиент ги карат на стенд да ги проверят, само за проверка мисля взимат 10лв на дюза, съответно по мой наблюдения винаги има поне една която е за правене. Аз поне с тях извадих късмет засега няма да ги пипам, принципно цената за клиени поне тук е 200-230лв на дюза. Лошото е че маховика е почти на доизживяване при мен, но докато не почне да тресе няма да го махам.
И една снимка, на феик лоста с който смених този гънещия се пълен със силикон.

Изображение

Сега мисля да взема от тези капаци за бутони който гледам продават масово по 3лв, че някой е боядисал мойте отгоре със спрея като гледам и търся сребърните лайстни за интериора за компакт, но засега без успех.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 08 Апр 2020, 17:29

Колеги, малко движение по темата. По наред бях писал мисля cd-то се оказа развалено, и не взима дискове. Изпадна CD 2005-a, с фабричен аукс и четящо MP3 на добра цена и го взех. Добрате цена беше разбира се с уловка имаше два поизтъркани/драснати бутона, аз като виден ентусяст реших ще сваля от моето счупеното двата бутона ще ги сменя с тези на новото и ще имам перфектно cd четящо MP3 за малко пари, както сами се досещата "греда":

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Още като започнах да разглобявам панелите, видях че нямат нищо общо, и ме жегна мисълта че ще го як отново, оказа се че бтоните отпред може да са еднакви, но отзад са коренно различни и нищо не стана сложих си го така, сега единствено като варянт е да намеря счупено с панел с надпис над бутона и да го купя, ако някой има идея може би да се възтановят някак бутоните да пише:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

После се оказа че антената не става, но беше сложен някакъв кабел преходник, видимо фабричен, разкачих го и директно си го закачих новото. Интересно фабрично кола 2001-ва да е със жак за cd 2004-та и нагоре и да се ползва преходник за cd 2002;
Освен тези неща взех и клапана за парното, който ми даваше грешка и поръчах останалите 2 несменени подгревни свещи, че и тях ги записва като грешка.

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от VladiE » 08 Апр 2020, 17:44

От опит ти казвам, смени всичкити свещи с нови и имай едно на ум че може и да имаш процлем и в модула. Ако след подмяната пак имаш грешка на някоя свещ, пиши да ти кажа как да свалиш лесно модула с минимум разглабяне за 10 минути.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 08 Апр 2020, 17:48

мерси, сега ги сменям тази седмица и ще я прочта после да видим как е положението и ако има проблем пак, ще пиша и аз ми се върти мисълта че като си знам късмета няма да мина само с едни свещи.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от PaLMaL » 08 Апр 2020, 20:22

Релето най-лесно се сваля отдоло. На подемник/канал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: бъджетен проект е46.

Мнение от Nukem » 12 Юни 2020, 18:16

Колеги изпадан ми развалено феисово цд за 15лв и не издържах и го взех, смених изтритите бутони.

Изображение
Изображение
Изображение

Последва малко освежаване на интериора със сиви лайстни и джамбазите бяха боядисали изтърканите бутони за ел.стъкла със спрей отгоре и се наложи да подменя капачетата с нови.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Наложи се да подменя няколко щипки, баси и щипките по 1лв парчето. Следва таблото, на моето му е развалена врътката за сверяване на часовника, взех за 15лв табло от англичанка 330и с фабрични рингове, мисля да си прехвърля врътката и механизма ако е възможно и ринговете.

Иначе като техническо състояние съм доста доволен от колата, купих клапана за парното, датчик за маслото и две свещи, още чакам да се поосвободи сервиза за да ги монтирам и с това се изчерпват забележките по механиката. Правих разходка миналата седмица с нея за 200км даде разход 4.5/100 с пълна с хора и на климатик. За съжаление 200-те коня дойдоха много за маховика и се предаде. Вече е осигурен и новия маховик и той чака монтаж. Една снимка от разходката...

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook