M52 играещ празен ход след ГИ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.09.2019
Пол: Мъж

M52 играещ празен ход след ГИ

Мнение от brsyordanov » 25 Мар 2020, 19:15

Здравейте, преди 2 седмици сложих ГИ Романо на 46цата, която е с M52B28TU мотор. Попринцип не я чакам да обърне на газ за да тръгна, директно си карам на бенз и не съм забелязвал никакви проблеми с празния ход, оборотите са бетон. Вчера обаче я оставих запалена докато изчистя снега и ми направи впечатление, че в момента в който обърна на газ (30 градуса) колата почна да се дави и оборотите играеха 500-1000. В този момент я обърнах на бензин, пак играеха. Изгасих, запалих и проблема изчезна. Днес повторих процедурата, изчаках я да обърне на газ и пак същото. На бензин не ги бута изобщо., независимо студена или топла. Когато я запаля вече топла и обърне на газ също. Ваносите са ревизирани преди 10 хиляди км, МАФ-а също е чист, така че се съмнявам проблема да идва от там. Някакви идеи какво може да създава този проблем?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: M52 играещ празен ход след ГИ

Мнение от zvetiko » 26 Мар 2020, 15:23

Колега, газовите настройки. Няма причина да се насочваш към елементи от колата, след като работи добре на бензин. Имай в предвид, че след известно време ще станат неправилни и бензиновите адаптации и може да започне да работи лошо и на бензин.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.09.2019
Пол: Мъж

Re: M52 играещ празен ход след ГИ

Мнение от brsyordanov » 01 Апр 2020, 16:24

Благодаря, все повече се убеждавам че настройките на газовата не са добри. Има осезаема ралика в мощноста сравнено с бензин, а на последното зареждане разхода ми беше 20л/100км. При същото каране (даже с повечко задръствания) на бенз не съм я засичал да прави над 15л. Бихте ли ми препоръчали някой в София (или околностите), който да ми помогне да ги направим като хората, по възможност в движение?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook