Датчик температура входящ въздух

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Датчик температура входящ въздух

Мнение от VladiE » 29 Мар 2020, 20:12

Пробвах три дебитомера и без. Кагато е изключен проблема изчезва. Сложих чисто нов Бош със същия номер и проблема пак то има. Затапих вакуума на ЕГР и плоблема се проявява от време на време. Купих си байпас за ЕГР-а и утря ще го монтирам. Тук някъде е проблема но и тоя сензор ми е съмнителен. Не ми се вързва логиката за студеното време и вървежа и като е топло тотално различното поведение.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Датчик температура входящ въздух

Мнение от Bogdan_Nikolov » 29 Мар 2020, 20:15

При мен е абсолютно същия проблем и аз смених дебитомер и Агр клапан. Даже сега положението се влошава. Колкото по-топло става, толкова повече почва да прави аномалии. Ще го сменя температуренят датчик на входящия въздух и ще пиша какво се е получило.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Датчик температура входящ въздух

Мнение от Lenco » 30 Мар 2020, 13:47

Тоя датчик не се ли вижда на диагностика какво показва, като при бензиновите?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Датчик температура входящ въздух

Мнение от VladiE » 31 Мар 2020, 23:01

Lenco написа:Тоя датчик не се ли вижда на диагностика какво показва, като при бензиновите?
В inpa съв виждал показания за температура на въздух, но мислех че взима данните от дебитомера. Като намеря време тези дни ще я закача да видя какво точно се виждаше. Странното при мен е, че смених въздушен филтър, дебитомер, турбо, кулер и соленоида на геометрията. Вакуум маркучите са нови, а турбо пътищата изглеждат здрави и никъде няма омаслено. При ниски температури колата върви, а когато се затопле времето, се получава едно зависване и турбо лаг и то само на моменти. Затапих вакуума на ЕГР- а и ситуацията се подобри но проблема остана. Тоя въпросния датчик за температура е доста омазнен и черен. По спомени на диагностика, показанието за температура на постъпващ въздух беше окола 32 градуса на място. Не съм сигурен обаче това данни от тоя датчик за който повдигнах темата ли е или както мисля - от maf-a. Почти съм сигурен че не се дължи на него проблема, но не остава време да го сменя и евентуално да го изключа като виновник.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Датчик температура входящ въздух

Мнение от VladiE » 04 Апр 2020, 19:49

Нещо доста странно ми направи впечатление. Ако разкача буксата на дебитомера ми записва грешка - mass air flow и още една charged air temperature sensor. Свързвам чистя грешките и няма нищо. Откачам буксата на сензора за температурата който обсъждаме в темата и записва същите две грешки. Някой има ли идея защо се получава това? Едва ли са свързани последователно?!?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook