Дълъг спирачен път

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E46 / 318i / 143 hp / 2002 год.

Дълъг спирачен път

Мнение от bisko. » 17 Мар 2020, 12:59

Здравейте колеги, става въпрос за BMW e46 143к.с.
Не знам дали така е настроен или е повреден ABS модула на тази кола, но твърде рано се задейства. При натискане на спирачка започва да " рита " и има много слабо усилие на спиране, а това довежда до твърде дълъг спирачен път. При други марки автомобили при по екстремно натисане на спирачката - педала рита, гумите дори леко " присвирват ", а усилието както му се казва те " лепи на стъклото ". Тази кола така е купих, сменил съм вакуум помпа, серво усилвателя и помпата на спирачката. Диагностиката не показва отклонение или проблеми (поне тази с която разполагаме тук), на таблото нищо не свети, чистил съм гривните на главините. Вече не знам от какво е но не ми харесва . В нета няма нищо написано за подобен проблем, само за светещи лампи и други дефекти.
Моля някой ако е имал подобен проблем и го е решил да пише.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от dr.peshev » 17 Мар 2020, 17:22

Защо не започна с накладки,дискове и гуми?
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от zvetiko » 17 Мар 2020, 17:37

bisko. написа:Здравейте колеги, става въпрос за BMW e46 143к.с.
Не знам дали така е настроен или е повреден ABS модула на тази кола, но твърде рано се задейства. При натискане на спирачка започва да " рита " и има много слабо усилие на спиране, а това довежда до твърде дълъг спирачен път. При други марки автомобили при по екстремно натисане на спирачката - педала рита, гумите дори леко " присвирват ", а усилието както му се казва те " лепи на стъклото ". Тази кола така е купих, сменил съм вакуум помпа, серво усилвателя и помпата на спирачката. Диагностиката не показва отклонение или проблеми (поне тази с която разполагаме тук), на таблото нищо не свети, чистил съм гривните на главините. Вече не знам от какво е но не ми харесва . В нета няма нищо написано за подобен проблем, само за светещи лампи и други дефекти.
Моля някой ако е имал подобен проблем и го е решил да пише.


Колега, модула не се настройва. Добре е да се види каква ъглова скорост показват всички датчици на ABS и дали е реална.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от ивчо » 17 Мар 2020, 18:09

bisko. написа:

Пробвай с нови гуми от магазина нещо среден клас и пиши пак .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 11.08.2007
Пол: Мъж
Кара: Nissan
Мечтае да кара: Twin Supercharged E92 M3

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от racing_fan » 17 Мар 2020, 22:22

Хммм, и аз съм доста недоволен от спирачките на моето Е36 328i...

Правих им пълен ребилд с ремонтни комплекти, боя и тн.
Смених спирачната течност изцяло с висок клас Мотул...
Гумите са нови Мишелин Алпин 6...

Скачам на педала и колата спира слабо, а АБС почуква на педала.

На Служебното Ауди А3 като му набия спирачките от 100 кмч направо заковава рязко.
При БМВ-то педалът потъва, а колата почва да спира плавно, като със закъснение и не особено интензивно...
Последна промяна racing_fan на 17 Мар 2020, 23:04, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от stefan_suny » 17 Мар 2020, 22:51

Здравейте,

Първо Е46 не спира като А3, но тук не говорим за спирачно усилие а за усилието в педала. Да при Е46 е по твърд или по точно не чак толкова мек, но това позволява по точен контрол на спирачното усилие, което е голям плюс особено при нужда от прецизно спиране при лоши атмосферни условия примерно сняг\лед\дъжд. С уточнението че ако трябва зверски да натискате за да сработи АБС то имате проблем и педала не е нормално твърд.

После има два момента
1- Нужно е огромно усилие в педала за да сработи АБС или изобщо не успявате да го задействате, съответно колата не спира особено - то имате проблем със спирачни апарати\дискове\накладки\спирачна помпа
2 - АБС сработва без особено усилие в педала и без да се получава очакваното спиране - най-често лошо сцепление на гумите, но е възможно проблем с някой от датчиците на колелата\или гривните\ както и с АБС модула\в случай на лоши връзки вътре\.

Не на последно място от особено значение е масата на колата съотнесена към размера и състоянието на гумите.

Ако имате съмнения в правилното функциониране на АБС системата - то просто извадете бушоните които отговарят за нея и проверете спирането

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E46 / 318i / 143 hp / 2002 год.

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от bisko. » 18 Мар 2020, 8:42

Аз карам само с чисто нови гуми, имам зимен и летен комплект с ширина 205. В момента съм със "Barum Polaris 3"
Спирачната течност съм е сменял два пъти. веднъж като е купувах преди 5 год. и веднъж това лято като смених спирачната помпа и сервоусилвателя. Единствено ABS модул и датчици не съм сменял. Накладките също са чисто нови - задните са Ate, предните не си спомням марката, но пак са хубави, че не обичам да ми скърцат. Дисковете ги носих на стругар, преди да сложа накладките, че имаше малко ръбче.
Колега "zvetiko" тази ъглова скорост на диагностика ли се вижда?
Колега "stefan_suny" при мен като ли че е проблем №2, сработва педала без голямо усилие (бих казал средно), но гривните съм ги чистил идеално, друго не знам какво да им гледам, датчици и модул не съм сменял

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дълъг спирачен път

Мнение от ildivvy » 20 Мар 2020, 15:30

Просто пробвай,както те съветва колегата,да изключиш АБС-а и да видиш 'реално' как ти спира колата без него! Махни му предпазителите (бушоните) или релето за по-лесно... Ако всичко си е по старо му,проблема не е в АБС-а!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook