Е46 вибрации във купето

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от VladiE » 11 Мар 2020, 21:41

Все повече се замислям дали не му бучи дифа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от PaLMaL » 12 Мар 2020, 17:40

Реално само диференциала остана (или пък тампона му - вижда се сменян ама ме съмнява да не е прекалено твърд) , защото днес смених и тампоните на гърнето , че бяха малко провиснали.Тампони на мотора и кутия - чисто нови lemforder. Гумите ги въртя от едната на другата кола , за да имам база за сравнение а не на сляпо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от ildivvy » 12 Мар 2020, 23:39

Тези 'неща' не оказват ли влияние само когато колата се движи? Нали вибрацията я имало и на място..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от PaLMaL » 20 Мар 2020, 14:15

ildivvy написа:Тези 'неща' не оказват ли влияние само когато колата се движи? Нали вибрацията я имало и на място..?


Със сигурност имам и вибрация на място , но като че ли е една идея по-различна от тази в движение. Възможност да е от дифа ? Някой ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от VladiE » 22 Мар 2020, 17:00

Вероятно прибината е повече от една.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от PaLMaL » 27 Мар 2020, 16:35

Значи днес смених гърнето и тампон на дифа , че беше напукан. Вибрацията на място понамаля осазаемо , но в движение хавата е същата. Боботи ви от 70 до 90 , на която и да е скорост. Когато изключа на свободна понякога утихва , а понякога не. Просто вече не знам.
Карето на кардана е перфектно, висящия лагер също. Дифа се върти мазно и приятно. Пак да кажа , че съм с чисто нови полуоски.Сменени са маслата от-до на всичко.Няма стружки или нещо подобно.

Остава да закарам кардана на баланс да го прегледат , ако някой преди мен го е разцентровал като е сменял висящия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от stefan_suny » 28 Мар 2020, 0:25

Получаваш още един глас от мен за кардана.
От опит го казвам. При мен първо се прецака като сменях висящия лагер, но не защото нещо съм объркал. Ако някое от каретата е тръгнало, то в момента който разкачиш кардана дори само от единия фланец, с което същевременно си събрал и шлиците, то при закачането нямаш никакъв шанс да го направиш точно както е било и се започва с вибрации и бучене. Моя преди да го сваля не се усещаше изобщо да има проблем, като го качих обратно между 40 и 60 колата искаше да се разпадне.
Второ - от лош баланс се получава същото, бучене и вибрации.

Можеш да си направиш експеримент - вдигни задницата и откачи полуоските от дифа, после палиш и газ! Трябва да няма абсолютно никаква вибрация или бучене откъм задницата при това! бучи ли значи си минимум за баланс на кардана.

И нещо много важно! При баланс на кардана винаги казвайте\измерете\ колко е разстоянието между фланците или някакъв друг размер за база, за да се знае като се качва на баланса на какво положение да е шлицевата връзка! Питайте откъде знам...……..друг е въпроса като си вадиш хляба с баланс на кардани защо не ти идва на акъла да питаш клиента за размер... :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от PaLMaL » 28 Мар 2020, 19:20

stefan_suny написа:Получаваш още един глас от мен за кардана.
От опит го казвам. При мен първо се прецака като сменях висящия лагер, но не защото нещо съм объркал. Ако някое от каретата е тръгнало, то в момента който разкачиш кардана дори само от единия фланец, с което същевременно си събрал и шлиците, то при закачането нямаш никакъв шанс да го направиш точно както е било и се започва с вибрации и бучене. Моя преди да го сваля не се усещаше изобщо да има проблем, като го качих обратно между 40 и 60 колата искаше да се разпадне.
Второ - от лош баланс се получава същото, бучене и вибрации.

Можеш да си направиш експеримент - вдигни задницата и откачи полуоските от дифа, после палиш и газ! Трябва да няма абсолютно никаква вибрация или бучене откъм задницата при това! бучи ли значи си минимум за баланс на кардана.

И нещо много важно! При баланс на кардана винаги казвайте\измерете\ колко е разстоянието между фланците или някакъв друг размер за база, за да се знае като се качва на баланса на какво положение да е шлицевата връзка! Питайте откъде знам...……..друг е въпроса като си вадиш хляба с баланс на кардани защо не ти идва на акъла да питаш клиента за размер... :wave:



Това ще е следващата стъпка , благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от chrisb » 08 Окт 2020, 14:05

txl написа:При скоростта, при която има вибрация, когато изключиш от скорост, вибрацията продължава или спира? Ако продължава, едва ли е маховика.
Други въпроси, които да ти помогнат - има ли я вибрацията и в лоста на скоростите, по-силна ли е или по-слаба? Какво става, когато ускоряваш, държиш равномерна газ, върнеш газта - вибрацията се засилва, отслабва, остава същата? Във волана, купето, лост на скоростите?


Здравейте,

Бихте ли обяснили от къде може да се появят вибрации в скоростния лост? При мен има вибрации които са по-силно изразени на 2-ра и 4-та с обороти около 1500. След тези обороти подчти не се усещат. Само на тези две скорости имам вибрации, а при постоянна скорост от 130 км/ч имам вибрации в купето. Колата е BMW 330d E46 Touring Facelift 2001 Manual. Сменени са предни и задни дискове с накладки, вътрешни и външни кормилни накрайници, предни
и задни амортисьор, предни носачи, тампони на двигателя, гумено каре, висящ лагер, кардана е балансиран, големия тампон на дифа, задните тампони на задния мост, тампони на задна стабилизараща щанга, а на предната стаб. щанга са сменяни преди около 2 години. Моля за съвет, защото вече не знам какво да проверявам. Не е от гуми, защото го прави със зимни гуми с железни джанти, с летни също. Пробвал съм и с други джанти с чисто нови гуми, като джантите са проверени за кривини преди монтажа.

Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Е46 вибрации във купето

Мнение от PaLMaL » 18 Окт 2020, 21:43

Маховик

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook