Премахване на катализатор на е46 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Премахване на катализатор на е46 318i

Мнение от R.Konkyov » 18 Ное 2019, 17:58

Здравейте , кажете вашите препоръки относно премахването на катализатора. Какво се слага на негово място , имали проблеми след това с ламбда сондата след катализатора, може ли само да се изтърбуши.
Търсих във форума но само 2.0д намерих :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Премахване на катализатор на е46 318i

Мнение от ivanski_2 » 18 Ное 2019, 18:18

Потърси темата за мотора n42b20 там в последните страници дискутираме точно това.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

Re: Премахване на катализатор на е46 318i

Мнение от snaydenov » 18 Ное 2019, 18:36

Катализаторът се премахва и след това се изключва сондата след него софтуерно - за мен това си остава най-ефикасното. При мен заради задръстения катализатор ми спука изходящия колектор (заради постоянното нагряване) и започна да пърпори ужасно неприятно..

На лс мога да ти дам контакти за София, където извърших двете процедури. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Премахване на катализатор на е46 318i

Мнение от PaLMaL » 18 Ное 2019, 21:32

snaydenov написа:Катализаторът се премахва и след това се изключва сондата след него софтуерно - за мен това си остава най-ефикасното. При мен заради задръстения катализатор ми спука изходящия колектор (заради постоянното нагряване) и започна да пърпори ужасно неприятно..

На лс мога да ти дам контакти за София, където извърших двете процедури. :bchug:



Не стана ли по-шумна след като го премахна ?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

Re: Премахване на катализатор на е46 318i

Мнение от snaydenov » 19 Ное 2019, 14:21

PaLMaL написа:
snaydenov написа:Катализаторът се премахва и след това се изключва сондата след него софтуерно - за мен това си остава най-ефикасното. При мен заради задръстения катализатор ми спука изходящия колектор (заради постоянното нагряване) и започна да пърпори ужасно неприятно..

На лс мога да ти дам контакти за София, където извърших двете процедури. :bchug:



Не стана ли по-шумна след като го премахна ?



Може би стана една идея по-шумна, но нищо фрапиращо. На коли 15+ години с оригинални катализатори могат да създават единствено проблеми - трябва или да се сменят с нови или да се премахнат, което е въпрос на средства и желание (извод от разговори с по-опитни майстори и четене из интернет). :bchug:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook