Проблем с активиране на BFD

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от SuSaMeCa » 20 Ное 2019, 17:31

Имайте в предвид че трябва да се задейства АБС-а за да видите ефекта... не е много яко ако искате винаги когато натискате спирачките да се вижда. Аз съм си сложил модул на 3тия стоп ( не е GS100-а, той не тръгна ) мига 20 пъти и спира всеки път.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от banan4i » 21 Ное 2019, 9:38

Имайте предвид, че BFD има две фази. Отделно - има ли два варианта за сработване.. Вариант 1 е да чете от ABS-а, когато се активира ABS, BFD се включва. Другият вариант (който е по-логичен според мен) е да чете от датчика за "намаляване на скоростта" - deceleration sensor, тоест ако се движите с една нормална скорост от 80км/ч по Околовръстното, рано сутрин и се наложи да намалите рязко от 80 до 20км/ч (както ми се налага всяка сутрин) - BFD се активира. При мен е настроено на втора фаза (Stage 2) и да чете от сензора, дали сработва, така и не съм разбрал :dunno:
Ей в това видео май беше обяснено какво точно се цъка - https://www.youtube.com/watch?v=i11dkgyO6pw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от VladiE » 21 Ное 2019, 17:20

Добре, аз така и не разбрах. BFD обвързано ли е с версията на лайт модула или не? Помня, че в друга тема се коментираше и беше посочена минималната версия 1.4 ако не се лъжа?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от SuSaMeCa » 22 Ное 2019, 13:28

VladiE написа:Добре, аз така и не разбрах. BFD обвързано ли е с версията на лайт модула или не? Помня, че в друга тема се коментираше и беше посочена минималната версия 1.4 ако не се лъжа?!?

Обвързано е много ясно... Има и stage 3 на коли 2004/5/6.

мисля че stage 2 започваше от .c34 версия на файла на лайт модула.
Последна промяна SuSaMeCa на 14 Дек 2019, 23:06, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: RUSE
Пол: Мъж
Кара: BMW F87 M2 competition
Мечтае да кара: BMW

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от murcielago7917 » 23 Ное 2019, 12:27

В крайна сметка ,някой ще каже ли какво точно се променя и къде

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 22.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 320ci `04

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от COUNTACH » 23 Ное 2019, 19:30


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от Galo » 19 Дек 2019, 11:29

Здравейте, активирах си тази функция на моята е46ца и работи, но имам едно питане? Тествах и при екстремно спиране със зарействане на абс-а до покой на автомобила стоповете отзад мигат докато не пусна спирачката. Въпросът ми е това мигане на стоповете се проявява само при спиране до покой или примерно, ако се движиш с 100 км/ч и се наложи да спреш екстремно до 30-40 км/ч със задейстане на абс-а, дали ще мигат отново или това се случва само при спиране до покой? Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: RUSE
Пол: Мъж
Кара: BMW F87 M2 competition
Мечтае да кара: BMW

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от murcielago7917 » 19 Дек 2019, 13:46

Galo написа:Здравейте, активирах си тази функция на моята е46ца и работи, но имам едно питане? Тествах и при екстремно спиране със зарействане на абс-а до покой на автомобила стоповете отзад мигат докато не пусна спирачката. Въпросът ми е това мигане на стоповете се проявява само при спиране до покой или примерно, ако се движиш с 100 км/ч и се наложи да спреш екстремно до 30-40 км/ч със задейстане на абс-а, дали ще мигат отново или това се случва само при спиране до покой? Благодаря.


Кои адреси промени ? И в кои модули? Коя версия на лайд модула е ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от ivanski_2 » 19 Дек 2019, 13:54

Galo написа:Здравейте, активирах си тази функция на моята е46ца и работи, но имам едно питане? Тествах и при екстремно спиране със зарействане на абс-а до покой на автомобила стоповете отзад мигат докато не пусна спирачката. Въпросът ми е това мигане на стоповете се проявява само при спиране до покой или примерно, ако се движиш с 100 км/ч и се наложи да спреш екстремно до 30-40 км/ч със задейстане на абс-а, дали ще мигат отново или това се случва само при спиране до покой? Благодаря.



Добре аз нещо не разбрах. Как така то ще знае дали ще намалиш до 30 или от 200 само до 100? :roll:
Според мен принципа е че при включване на абс почва да мига, при пускане на спирачката спира да мига. Може и да греша, но така ми звучи логично :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от Galo » 19 Дек 2019, 15:55

murcielago7917 написа:
Galo написа:Здравейте, активирах си тази функция на моята е46ца и работи, но имам едно питане? Тествах и при екстремно спиране със зарействане на абс-а до покой на автомобила стоповете отзад мигат докато не пусна спирачката. Въпросът ми е това мигане на стоповете се проявява само при спиране до покой или примерно, ако се движиш с 100 км/ч и се наложи да спреш екстремно до 30-40 км/ч със задейстане на абс-а, дали ще мигат отново или това се случва само при спиране до покой? Благодаря.


Кои адреси промени ? И в кои модули? Коя версия на лайд модула е ?

Версията на модула е .c35, колата е 02.2004. А адресите които промених са тези от другата тема в която колегата Стилко е писал и ги е дал и както виждам в темата и ти си направил. Две от опциите които са дадени ги няма в оциите на моя лайт модул, нямам идея за какво са. При теб всички ли ги има? Промених и още две неща по мое осмотрение, но нямам идея дали те са от значение. Освен тях видях, че и в модул AKMB трябва да се активират четири неща, но при мен си бяха активирани. Ако искаш мога да ти copy/paste-на точно какво промених при мен освен тези описаните в другата тема.

ivanski_2 написа:
Galo написа:Здравейте, активирах си тази функция на моята е46ца и работи, но имам едно питане? Тествах и при екстремно спиране със зарействане на абс-а до покой на автомобила стоповете отзад мигат докато не пусна спирачката. Въпросът ми е това мигане на стоповете се проявява само при спиране до покой или примерно, ако се движиш с 100 км/ч и се наложи да спреш екстремно до 30-40 км/ч със задейстане на абс-а, дали ще мигат отново или това се случва само при спиране до покой? Благодаря.



Добре аз нещо не разбрах. Как така то ще знае дали ще намалиш до 30 или от 200 само до 100? :roll:
Според мен принципа е че при включване на абс почва да мига, при пускане на спирачката спира да мига. Може и да греша, но така ми звучи логично :dunno:

Ами ти можеш да спреш и от 100 до 30 с тракане на абс-а, но си прав, че мигането става докато държиш спирачката и то като вече си спрял, поне при мен е така, пуснеш ли я спира да мига. Дефакто ако просто намаляваш екстремно от някаква скорост до някаква ти в един момент пускаш спирачката и няма как да се види ефекта с мигането, а като заковеш на място с абс-а държиш спирачката и тогава вече се вижда мигането. Явно може да се види този ефект само при спиране до пълен покой или поне така си го обяснявам. А как се разбира, доколкото четох колата може да се ориентира или по активирането на абс-а или по deceleration sensor или датчик за намаляване на скоростта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от IvanchoM65 » 19 Дек 2019, 22:31

Здравейте, ето това е при мен и работи. Прилагам едно текстово файлче дано да е от помощ на всички.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1237
Регистриран на: 20.05.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Touring

Re: Проблем с активиране на BFD

Мнение от nakoone » 22 Дек 2019, 19:40

Някой от Пловдив да активира тази екстра?
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook