Свирене от спирачки?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Свирене от спирачки?

Мнение от ///eMo » 03 Юли 2019, 21:49

Здравейте колеги,

имам дразнещ проблем от около 2 месеца. На много ниска скорост (1-10км/ч) при загряти до определена степен спирачки се чува едно метално стържене отпред (видеото по-долу). На ниска температура и твърде висока такава, всичко е окей. Ако натисна спирачката докато свирят, шумът изчезва. При напълно завит волан (без значение посоката) се чува по-осезаемо. Спирачките и дисковете са вече на около 2-3к км, но проблема го имаше и като ги монтирах на колата, не са криви. Маркучите също са нови. Спирачната течност е сменена, апаратите са проверени в няколко сервиза и не задържат. Разглабях допълнително всичко за почистване и мазане с грес против скърцане, намали шума, но не изчезна напълно. В мокро време се чува повече.
Е46 323ci, ATE Power дискове с АТЕ накладки, ако има значение. Предишните бяха същите и при тях такова свирене не е имало.

Ето го и видеото, от което се надявам да добиете повече представа - https://youtu.be/0-Y9742sJV4 .

Ако някой има идея от какво е това свирене, бирата е от мен :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от n1k1to96 » 04 Юли 2019, 11:00

Следя с интерес! Имам го абсолютно същия проблем, от същото време със същите спирачки/накладки. :D :D При мен осезаемо се чува при навит надясно волан.
The Ultimate Driving Machine

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от Lenco » 04 Юли 2019, 14:32

Нарязаните дискове май имат навика да създават шумове.
Аз скоро смених моите с Zimmermann Black Z и се появи същия шум + силно "бръмчене" при спиране.
По чуждите форуми доста се оплакват, даже някой ги махат още нови.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от zvetiko » 04 Юли 2019, 15:15

Разглабях допълнително всичко за почистване и мазане с грес против скърцане


Греста се нанася на около 17 точки на страна.

ATE Power дискове с АТЕ накладки, ако има значение


Има значение- обикновено има няколко модификации, трябва да се вземе тази, която е за колата в зависимост от оборудването и. Това трябва да го знае този, който ти дава дисковете и накладките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от krasi2bmw » 04 Юли 2019, 16:52

///eMo написа:Здравейте колеги,

имам дразнещ проблем от около 2 месеца. На много ниска скорост (1-10км/ч) при загряти до определена степен спирачки се чува едно метално стържене отпред (видеото по-долу). На ниска температура и твърде висока такава, всичко е окей. Ако натисна спирачката докато свирят, шумът изчезва. При напълно завит волан (без значение посоката) се чува по-осезаемо. Спирачките и дисковете са вече на около 2-3к км, но проблема го имаше и като ги монтирах на колата, не са криви. Маркучите също са нови. Спирачната течност е сменена, апаратите са проверени в няколко сервиза и не задържат. Разглабях допълнително всичко за почистване и мазане с грес против скърцане, намали шума, но не изчезна напълно. В мокро време се чува повече.
Е46 323ci, ATE Power дискове с АТЕ накладки, ако има значение. Предишните бяха същите и при тях такова свирене не е имало.

Ето го и видеото, от което се надявам да добиете повече представа - https://youtu.be/0-Y9742sJV4 .

Ако някой има идея от какво е това свирене, бирата е от мен :yes:
Карам със същите дискове , същите накладки , но керамик , от две г, са на колата такова нещо не се е случвало , Независимо дали са студени или топли или са максимално натоварени .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от ///eMo » 04 Юли 2019, 17:40

Благодаря за отговорите. Там е работата, че при спиране няма никакви шумове и вибрации. Появява се както описах на пешеходна скорост и по-силно при навит волан. Конфигурацията дискове/накладки е същата като предишната, при която такъв проблем нямаше. Единственото, което не съм пробвал все още е да пробвам с други накладки, но тези имат още много живот в тях и търся евентуално друго решение. В чуждестранните форуми предложенията бяха за грес и нов комплект.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от virtualchild » 04 Юли 2019, 17:49

Определено е от накладките, понеже съм със същите дискове + накладки carbon lorraine RC6 и свири по същия начин на тези скорости и при завой е зверско :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от nickstorm » 05 Юли 2019, 12:51

Какво казва АТЕ: However, the interaction of the two components can lead to increased noise during braking. ATE Ceramic brake pads are pads designed for the comfortable driver. Basically we recommend ATE Ceramic brake pads only with "normal" i. smooth brake discs to combine.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 6.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от Dixie » 06 Юли 2019, 0:19

Имах същото свирене с нови оригинални дискове и накладки АТЕ. Два-три месеца след смяната като че ли спряха да свирят.

Имам и леко тропане по павета при скорост под 40. Не съм сигурен, че са накладките, но преди да ги сменя го нямаше.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от ///eMo » 06 Юли 2019, 20:36

Тропане нямам, днес се заслушах, че при маневриране назад свири много по-силно отколкото напред. Не мога да разбера какво го причинява и защо при по-висока температура се чува по-силно, а ако ги загрея на макс, няма шумове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от virtualchild » 08 Юли 2019, 9:42

Когато си измия колата и я инпрегнирам с восък в бензиностация BP австрия и не свирят :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от ///eMo » 12 Юли 2019, 20:32

За колко време? Ако е постоянно решение звучи добре :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от virtualchild » 15 Юли 2019, 9:39

За около 20 спирания колега.
За мен е оферта ако си ги пръскам, когато карам градско :)
Интересното е че напълно спира да свири първите 5 спирания например.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.09.2019
Пол: Мъж

Re: Свирене от спирачки?

Мнение от BMWsektant » 11 Дек 2023, 17:15

Здравейте, колеги!
Подновявам темата, защото в момента имам абсолютно същия проблем. След като смених дискове, накладки, маркучи, даже рециклирах и апаратите имам същото стържене като от видеото на колегата. Новите дискове бяха ATE Power Disc с накладки ATE. Първите 200 километра нямаше никакви шумове и проблеми. След това се започна. Реших да пробвам с други дискове и накладки. Пак същата работа. 200 километра и симфонията се почна.
Ако някой от колегите тук се е справил с този проблем, моля да сподели, защото вече бях в няколко сервиза и всички казват, че на колата й няма нищо и всичко е направено като хората.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook