Първи и най-лесни стъпки към подобряване на звука

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Първи и най-лесни стъпки към подобряване на звука

Мнение от refractory1899 » 04 Юни 2019, 19:54

Здравейте, интересува ме от къде мога да започна постепенно да подобрявам озвучаването е 46-цата си? Каква е първата стъпка, която мога да предприема на приемлива цена? Обмислях да сменя пищялките, понеже имам чувството, че не се представят особено добре сами по себе си и получавам по-голямата част от високите честоти от средните говорители.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Първи и най-лесни стъпки към подобряване на звука

Мнение от valko323 » 13 Юни 2019, 17:44

И аз съм в подобен филм от известно време, като се старая да не развалям вида на колата. Държа да е стандартен плеър и без видими интервенции.. за сега леко съм подобрил нещата, но нищо впечатляващо.
По принцип говорителите не са супер зле, но повечето плеъри са слабички. Ако не държиш на външния вид на централната конзола, само със слагането на един aftermarket плеър разликата ще е огромна. Ако и ти си като мен имаш няколко варианта - или да търсиш китайска навигация, не от най евтините, но отиваш на 4-500лв. Тя поне изглежда като оригиналната и си свири ОК. Друга опция е да търсиш Professional плеър, около 100тина лв. са, но мен ме възпря че им горели доста лентовите кабели на дисплеите, и като цяло едно че бил доста скъп ремонта, ами и не се намирало много-много кой да ги ремонтира.
За мен на този етап съм избрал просто добавяне на усилвател за задната линия, който поддържа High Input, или така казано, може да вземеш сигнал директно от колоните. Също съм подменил и задните колони с други същия размер - Focal. Има сериозна разлика от началото, но не е нещо кой знае какво. Стана си адекватна музика като за кола от близките години. За плеър си ползвам BMW Business касета, но варианта с яките радиатори отзад, който май е най читав, като съм в процес на изкарване на АUX.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grun4

Последни теми
Facebook