Индикатор за изгоряла крушка на фар

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.08.2015

Индикатор за изгоряла крушка на фар

Мнение от ivanov.asen » 26 Апр 2019, 5:53

Здравейте,
от известно време на таблото свети предупредителна индикация, че крушката на късите на десния фар е изгоряла... но работи. Търсих из форума, както и в лужди форуми и пробвах всякакви начини да реша проблема. За съжаление без резултат, затова и пиша тук за съвет.

Предисторията е, че дълго време не бях карал колата и акумулатора беше паднал. Проблема се появи след като го заредих. Не знам дали има някаква връзка, но все пак е нещо, свързано с тока, затова го споменавам. Всичко останало по колата работи нормално. Пробвах следните неща в този хронологичен ред:
- размених лявата и дясната крушка на късите светлини, за да съм сигурен, че проблема не е в крушката (обикновени халогени, H7, 55W);
- смених крушката с нова, имах резервна и реших да пробвам;
- размених крушките на габаритите, пробвах и с нови;
- проверих и размених крушките на дългите (пак за всеки случай);
- колата има фарове за мъгла - проверих, разкачих, пробвах други крушки - няма промяна, работят и няма проблем с тях;
- проверих мигачите (всичко работи);
- проверих контактите - учудващо чисти, нищо не е хлабаво, изцапано, изгоряло, почерняло или подозрително;
- разкачих акумулатора за 30 мин и допрях + и - за всеки случай;
- свалих light control module, разкачих го от кабелите - някъде четох, че и това помага. Уви - не.

Индикатора за изгоряла крушка не светва след като запаля, а 1-2 сек след като пусна фаровете (дори с само на позиция 1 за габарити). Така наречения auto leveling, или лекото вдигане на фаровете като се пуснат работи еднакво и на двата фара както преди без някакви подозрителни шумове, забавяния, разминавания и т.н. Индикатора не изгасва дори и след час шофиране.

Единственото, което не съм пробвал е друг light control module, но преди да се вкарам във филм с прословутата точка на таблото ми се иска да събера идеи какво друго може да е. Всякакви идеи и съвети са добре дошли!

Колата е E46, 318i от 2004, 2 литров бензин, 4 цилиндъра, 143 коня, facelift, 4 врати. Няма никакви модификации, HID, LED, angel eyes, и т.н.

Благодаря ви предварително :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Индикатор за изгоряла крушка на фар

Мнение от gavrone » 26 Апр 2019, 13:15

Кодирай го да не показва изгорелите крушки и си карай!
BMW POWER

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Индикатор за изгоряла крушка на фар

Мнение от veskot » 26 Апр 2019, 20:40

на диагностиката LCM си казва точно кое не му харесва (т.е лампа) . При мен заради задна крушка на номера свалях двата стопа да търся къде е проблема ;-) и накрая запалих inpa-та за да видя че не е там проблема

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.08.2015

Re: Индикатор за изгоряла крушка на фар

Мнение от ivanov.asen » 14 Май 2019, 14:35

Благодаря ви на мненията и съветите. Диагностика показа, че няма връзка между light модула и компютъра. Проблемът е решен с препрограмиране на модула + ъпдейт на софтуера.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook