DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от iNfoster` » 18 Апр 2019, 0:03

Привет колеги, четох доста из темите и само се обърках повече отколкото да разбера как да ги свържа. На кратко аз съм с обикновен кожен салон без подгрев без ел. Закупих си кожен рекаро салон с подгрев от Facelift ( моята също е Facelift ). Взел съм конзолата с бутоните и буксата към нея както и 2-те букси на седалките отдолу. Интересува ме какви кабели трябва да пусна и как да ги свържа за да подкарам подрева.
Благодаря предварително за отделеното време! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от AsenD » 18 Апр 2019, 11:39

Здравей колега, аз правих подобна интервенция на фейсово е46 купе с ел кожено рекаро в моите седалки си сложих реотани от седалки с подгрев и си прокарах инсталацията за самия подгрев, както и цялото блокче с копчетата. За инсталацията и монтирането на реотаните се водих по тази тема - https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=341242 . Накратко от всяка букса за седалките се пуска 1 кабел маса към купето и 2 кабела към копчетата за управление( 1 тънък и 1 по-дебел), това го правиш по двете седалки поотделно, тоест до копчетата идват 4 кабела от седалките. За самите копчета аз съм фейс, тоест цялото блокче с кабелите с голямата букса и имам налягане в гумите, харман кардън и ДСЦ, и не ми се наложи да пускам кабели от копчетата към бушониерата. Дефакто боцнах четирите кабела от седалките в буксата и всичко си тръгна. Ако ти трябва още инфо, пиши :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от VladiE » 21 Апр 2019, 18:06

Колегата Stilko беше предоставил подробна информация.
Има описана схемата на свързване в тоя PDF.

https://dox.abv.bg/download?id=8d2cb6fae4# - Линк за сваляне

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от iNfoster` » 21 Апр 2019, 18:37

Колеги благодаря ви за отделеното време! Днес свалих стария салон и видях точно какво трябва да се прави. Това със кабелите от седалката до буксата за управлението го разбрах. Само, че при мен има 2 проблема конзолата с копчетата не влиза в жабката, защото при мен е само един бутон ASC и ще трябва да си намеря и жабка за ляв волан която е била с DSC и подгрев. Другия и по-важен проблем е, че нямам кабелите от бушониерата до централната конзола. До колкото видях на схемата си пише кой кабел към кой бушон номер бушон ще трябва да се сложи. Но не знам на бушониерата как се връзват към плюс-а и не знам коя е тази К-линия и какво означава?
VladiE написа:Колегата Stilko беше предоставил подробна информация.
Има описана схемата на свързване в тоя PDF.

https://dox.abv.bg/download?id=8d2cb6fae4# - Линк за сваляне

Колега към тази схема няма ли някаква легенда точно как трябва да се свърже кое към кое и т.н.? Защото гледам, че са номерирани под номера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от iNfoster` » 21 Апр 2019, 19:39

Също като пробвах с бутона DSC да си гася блокажа без да съм захранил платката с кабелите които трябва да се пуснат от бушониерата. И не го гаси все едно не го натискам. А с моя бутон който е ASC си гасне веднага. Дали ако захраня платката с кабелите ще се гаси после или няма да стане? Защото буксата е една и съща иначе влиза си бутоните светкат обаче нищо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от AsenD » 22 Апр 2019, 10:40

iNfoster` написа:Също като пробвах с бутона DSC да си гася блокажа без да съм захранил платката с кабелите които трябва да се пуснат от бушониерата. И не го гаси все едно не го натискам. А с моя бутон който е ASC си гасне веднага. Дали ако захраня платката с кабелите ще се гаси после или няма да стане? Защото буксата е една и съща иначе влиза си бутоните светкат обаче нищо.



За да ти влезне блокчето с копчетата ще ти трябва такава конзола - https://www.google.com/search?rlz=1C1CH ... M5jLo4h65M:

А относно кабелите за АСЦ в линка, който ти бях прикачил пича обяснява точно кои и къде се връзват на бушониерата, аз при мен не съм ги връзвал, защото си ги имаше. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от iNfoster` » 23 Апр 2019, 21:36

Поръчах си конзола за копчетата. Прекарах кабелите свързах буксите, остана само да се свържат към бушониерата. Но така и не разбрах на тази К-линия има ли значение къде ще го вържа кабела? Предполагам при другите които са със същия цвят? После трябва ли да се кодира нещо или всичко си тръгва без проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от AsenD » 24 Апр 2019, 11:15

iNfoster` написа:Поръчах си конзола за копчетата. Прекарах кабелите свързах буксите, остана само да се свържат към бушониерата. Но така и не разбрах на тази К-линия има ли значение къде ще го вържа кабела? Предполагам при другите които са със същия цвят? После трябва ли да се кодира нещо или всичко си тръгва без проблем.


C - K-bus (WT/RD/YE) Fuse Box Joint Connector X10116 (Trigger/Accessory Wire) Pin 23 - Console Switch

2 - 16 Gauge Wires ~ 7 ft each
- Red/Yellow (Run this wire from the comb connector that has all the Red/White/Yellow Wires on the fuse panel to the center console area. This is basically turn on Lead for the Heated Seats)

Мисля, че това е К-линията, но не знам дали има значение къде точно е вързан. Не би трябвало да имаш нужда от кодиране, поне аз нямах. Ако всичко е вързано като хората, трябва д тръгне. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: DIY: Връзване на седалски с подгрев на кола без?

Мнение от iNfoster` » 28 Апр 2019, 19:08

Няма нужда от кодиране. К-линията е свързах към К-линията на климатроника и всичко си тръгна. Разликата ми е само, че като натисна подгрева на лявата седалка тръгва на дясната и обратното :D. Най-вероятно защото ги вързах по-цветове както са си. Но явно има разлика защото салона го купих от кола с десен волан. Отново едно благодаря колеги за помощта! :yes: :bchug:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook