Двигател за е46 Въпрос

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.04.2018
Пол: Мъж

Двигател за е46 Въпрос

Мнение от luckydead » 17 Мар 2019, 20:50

Здравейте на всички.
Искам първо да кажа че не разбирам много по коли, затова ако може по-лесно да ми обясните ще съм ви много благодарен.

Така искам да започна със следното:
Купих си 318D 2002г. Октомври Седан 116кс бмв фейслифт. Обаче се оказа че двигателят е удушен. Какво искам да кажа с това "удушен" при нагорнища на 5та предавка колата се мъчии и сваля скоростта, трябва да минавам винаги на 4та или 3та скорост за да издрапам нагорнище, а ако сме 5 човека в колата става още по-трудно.

Въпроса ми е може ли този двигател да се ремонтира и да се оправи или е по-добре да се замени с нов двигател , кое от 2те ще излезне като цена по-добре и качествено.
Също така ако може да ми кажете ако смяната на двигател трябва да се предпочете, ако може да ме посъветвате само самият двигател ли трябва да се смени или трябва още нещо към него, ако може всичко в пълно обяснение ще ми е много от полза.

Също така ако може да ми предложите добър майстор в Област Хасково, който се занимава с такива неща.
Благодаря ви, ще очаквам отговор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 13.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 316ti M; BMW E61 525ix
Мечтае да кара: M

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от volk » 18 Мар 2019, 13:37

Здравей! Колата може да има проблем действително, а може да се разминава твоята представа за това колко върви от реалните възможности на автомобила. Първо закарай колата на майстор, който разбира и му имаш доверие да я погледне. След това преценявай дали да ремонтираш или да смениш колата. Смяната на мотора може би не е най - удачното решение на проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от dr.peshev » 18 Мар 2019, 15:42

Колата излита с дюзи от 20-ка и софтуер на 20-ка!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.09.2017
Местоположение: Бургас
Кара: 318i CI N42B20 2003 Touring

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от smok85 » 18 Мар 2019, 21:44

Тези коли вървят доста добре и определено не е нормално да не върви и да не може да качи нагорнище на 5-та.Въпроса е къде е проблема.Може да не е за смяна двигателя ,а да е нещо по-лесно за ремонт.За това си иска хубава диагностика,измерване на компресия,налягане на масло,съответно отваряне на двигате и измерване на цилиндри,колянов вал и каквото се полага по каналния ред.И чак тогава ако се установи износване на блока се сменя двигател.На въпроса ти кое е по-евтино - определено смяна на двигател ще излезе по-евтино от качествен основен ремонт на такъв ,но при положение,че новия двигател може да се пробва преди да се свали от колата-донор и е сигурно,че е в добро здраве.Като за начало бих започнал с лесните неща - измерване на компресия и налягане на масло.После бих свалил дюзите и бих ги закарал на дизел сервиз да ги пробват на стенд и да кажат в какво състояние са.Естествено и една комп.диагностика е задължително да се направи.
1,3,5

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от ildivvy » 19 Мар 2019, 0:01

Най-добре я сравни с друга такава,за да се разбере,къде е проблема! Ако се окаже,че нищо и няма,а просто такива са и възможностите,тогава колегата,няколко поста по-нагоре,е дал "рецепта за лечение",която няма да ти струва много скъпо!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.04.2018
Пол: Мъж

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от luckydead » 19 Мар 2019, 0:12

здравейте, относно дали това са възможностите на колата, не са..
Ходих на майстор за този проблем и той ми каза че е удушен двигателя защото яко са я напъвали и правили с нея завъртания с ръчната, затова и нея я няма никаква. Човека каза че яко е напъвана тази кола и че проблема идва от двигателя. Питах едно момче което има фейслифт 318 също, направо пушка върви тази кола за 116к.с с такова купе..
Благодаря за коментарите, ще опитам да потърся друг майстор да погледне горе описаните от вас неща.
Ако някой е от областа на Хасково и може да ми препоръча сервиз или майстор който е с опит в тези неща ще съм много благодарен.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.07.2017
Местоположение: Plovdiv
Кара: BMW-E46-330i

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от marian6064 » 11 Апр 2019, 21:24

luckydead написа:Здравейте на всички.
Искам първо да кажа че не разбирам много по коли, затова ако може по-лесно да ми обясните ще съм ви много благодарен.

Така искам да започна със следното:
Купих си 318D 2002г. Октомври Седан 116кс бмв фейслифт. Обаче се оказа че двигателят е удушен. Какво искам да кажа с това "удушен" при нагорнища на 5та предавка колата се мъчии и сваля скоростта, трябва да минавам винаги на 4та или 3та скорост за да издрапам нагорнище, а ако сме 5 човека в колата става още по-трудно.

Въпроса ми е може ли този двигател да се ремонтира и да се оправи или е по-добре да се замени с нов двигател , кое от 2те ще излезне като цена по-добре и качествено.
Също така ако може да ми кажете ако смяната на двигател трябва да се предпочете, ако може да ме посъветвате само самият двигател ли трябва да се смени или трябва още нещо към него, ако може всичко в пълно обяснение ще ми е много от полза.

Също така ако може да ми предложите добър майстор в Област Хасково, който се занимава с такива неща.
Благодаря ви, ще очаквам отговор.

330i и ще разбереш истината

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от onewg » 13 Апр 2019, 15:41

116 коня и на това купе че и дизел :lol: не е от най вървящите концепции, старото бмв беше 170 коня, и можеше и още коне да поеме :lalala:

Взел си си кола за предвижване от А до Б :bchug:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Двигател за е46 Въпрос

Мнение от ceco_kd » 13 Апр 2019, 16:43

Аз съм с м40б18, т.е. почти най-"удушения" от двигателите в марката. Еми след като в Русенско почти няма нанагорнище, което да не мога да изкача на 5-та..... прави си изводите. Не е нормално толкова да са й възможностите по принцип, иначе спрямо кондицията на мотора към момента явно е това силата му. Успех!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook