Фири предното стъкло на е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 20 Фев 2019, 5:04

Здравейте. При скорост по-висока от 70-80 доста осезаемо почва да влиза вятър в купето, привидно точно от долната част на стъклото (там където таблото и стъклото се срещат). Чува се точно както все едно съм пуснал на максимални обороти климатика да духа на прозореца. При скорости от 140-150 км/ч в купето вече почти не може да се чуе какво си говориш с пасажера. Видях 1 друга тема по този въпрос, но нямаше конкретен отговор какво точно може да се направи по въпроса, и прецених, че нова такава може би ще получи отговор от колега, сблъскал се с този проблем. Пробвах да залепя тиксо долу в основата на прозореца, където е онази разядената лайсна, дето всички я имаме, предполагах, че може би тя като е нова и не разядена оплътнява, но уви, резултат никакъв. Адски благодарен ще съм, ако някой може да помогне, защото на 600 км път тва просто ме унищожи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от dr.peshev » 20 Фев 2019, 7:14

Има доста теми за Фиренето на предния прозорец, след като е бил калпаво сменян
Иди да ти го презалепят
И, не всички имаме "онази разядената лайсна" защото сме си я сменили или някои са сложили набивна гума!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 20 Фев 2019, 10:26

dr.peshev написа:Има доста теми за Фиренето на предния прозорец, след като е бил калпаво сменян
Иди да ти го презалепят
И, не всички имаме "онази разядената лайсна" защото сме си я сменили или някои са сложили набивна гума!

Аз набивна гума също имам, просто я написах като ориентир лайсната. А относно това с лепенето, сигурен ли си, че само ако е калпаво лепен се получава това, има ли друг вариант освен да ми го презалепят, и може ли като ориентир да ми кажеш горе/долу за какви пари говорим ако искам да ми го презалепят?
Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от dr.peshev » 20 Фев 2019, 10:33

Щом влиза въздух в купето , няма какво друго да е
Звъниш на Кобра да кажем и ги питаш колко
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 20 Фев 2019, 10:50

dr.peshev написа:Щом влиза въздух в купето , няма какво друго да е
Звъниш на Кобра да кажем и ги питаш колко

Бая хора гледам пишат, че огледалата им фирили, ама въздухът се чува по цялото продължение отпред в основата на стъклото. Дали има вероятност да фири огледалото, и въздухът да влиза под такъв ъгъл, че се чува в основата на стъклото все едно то фири? Или щом се чува по цялата продължителност на предното стъкло е много невероятно да не е то?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от pampo » 20 Фев 2019, 17:00

Мислех, че е просто техническа грешка, но гледам продължаваш да използваш тази дума, която ми е убягнала, какво значи "фири"?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от ivoaudi » 21 Фев 2019, 2:11

И аз се кикотя тука с това фирене :D Явно го има като израз по неговия край на човека, отворил темата.
Иначе на проблема си му бе отговорено още в началото. Към автора: Няма как от огледалата да ти вее вятър в купето бе човек, иди да ти презалепят стъклото, с тиксо не става.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 21 Фев 2019, 22:18

Мислех, че е достатъчно разпространена и често използвана дума, от Пловдив съм иначе. Та, да "фири" означава да влиза вятър, да не е уплътнено, ползва се и за дрехи, като да ти фири вятър в пазвата, да не ти пазят топло и така нататък. Дано това изчисти недоразумението, хаха.
А по темата - утре съм запазил час за презалепяне, дано се оправи проблема, ЧИ СА НИ ТРАЙ.
Последна промяна refractory1899 на 21 Фев 2019, 22:26, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 21 Фев 2019, 22:23

ivoaudi написа:И аз се кикотя тука с това фирене :D Явно го има като израз по неговия край на човека, отворил темата.
Иначе на проблема си му бе отговорено още в началото. Към автора: Няма как от огледалата да ти вее вятър в купето бе човек, иди да ти презалепят стъклото, с тиксо не става.

Относно това с огледалата колега, в грешка си (или може би ТОЧНО ЗА Е46 НЕ СИ), но има предостатъчно клипове в YouTube на доста по-нови коли с неуплътнени стъкла, от които влиза вятър в купето. А мисля, че на е36 четох за колега, дето му ударили огледалото при разминаване и почнал да влиза въздух, че дори и вода от там. Като се замислиш, огледалото си е с капачка, и се монтира за вратата от вътрешната страна. Какво му е толкова невероятното да влиза от там вятър?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от ivoaudi » 22 Фев 2019, 1:03

Може би аз не съм се изразил правилно. По-скоро имах предвид, че дори и да влиза въздух през огледалата от счупени, разместени или зле монтирани такива, то просто няма как да се извърти този вятър и да дойде отпред, в средата на таблото, както описваш. Може да го усетиш във вратите и то с доста условности, но не отпред.

Иначе "фири", може да идва от Родопи например, вие там не сте далеч. А тя Родопската реч.....българин не мой я разбра:) Добре, че не си приел с лошо предното ми мнение и дано се оправи колата само с лепене!

Всъщност, преди да лепите каквото и да е, огледайте все пак хубаво коша в двигателния отсег. Едва ли ще е от там белята, ама всякакви безумни рязаници съм виждал от газаджии, алармаджии и просто ентусиасти.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 22 Фев 2019, 2:42

ivoaudi написа:Може би аз не съм се изразил правилно. По-скоро имах предвид, че дори и да влиза въздух през огледалата от счупени, разместени или зле монтирани такива, то просто няма как да се извърти този вятър и да дойде отпред, в средата на таблото, както описваш. Може да го усетиш във вратите и то с доста условности, но не отпред.

Иначе "фири", може да идва от Родопи например, вие там не сте далеч. А тя Родопската реч.....българин не мой я разбра:) Добре, че не си приел с лошо предното ми мнение и дано се оправи колата само с лепене!

Всъщност, преди да лепите каквото и да е, огледайте все пак хубаво коша в двигателния отсег. Едва ли ще е от там белята, ама всякакви безумни рязаници съм виждал от газаджии, алармаджии и просто ентусиасти.

Ааа, ясно. Да, и аз предположих, че е доста невъзможно да се чува вятъра по цялата продължителност на таблото, ама знам ли... Кви ли не по-ненормални неща съм виждал и чувал, та тва ли.. Благодаря все пак за мненията, утре ще се презалепя джама и ще видим кво е положението след това, много се надявам на добър резултат. А тва относно коша в двигателния отсег, за какво става дума? Има ли начин да пратиш снимка и/или да обясниш за какво точно говориш, защото колата ми е обръщана, и като каза рязаници и като нищо може от там да се окаже...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от ivoaudi » 22 Фев 2019, 12:02

Ами имах предвид "стеничката", която те разделя теб от двигателя. Вдигаш капака и оглеждаш внимателно всичко де, що се вижда в задната част на мотора. После, така и така ще сваляте "разядената" кора, огледай и под нея. По принцип е46 се обръщат сравнително лесно и едва ли имаш проблем с обръщането, но все пак просто огледай. Дупки, евентуални рязаници, извадени или изтърбушени маншони, всичко. Не трябва да има абсолютно никаква възможност какъвто и да е въздух от двигателния отсег да прониква при теб, че понякога и малка дупчица може да те накара да си скъсаш нервите.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 22 Фев 2019, 20:03

ivoaudi написа:Ами имах предвид "стеничката", която те разделя теб от двигателя. Вдигаш капака и оглеждаш внимателно всичко де, що се вижда в задната част на мотора. После, така и така ще сваляте "разядената" кора, огледай и под нея. По принцип е46 се обръщат сравнително лесно и едва ли имаш проблем с обръщането, но все пак просто огледай. Дупки, евентуални рязаници, извадени или изтърбушени маншони, всичко. Не трябва да има абсолютно никаква възможност какъвто и да е въздух от двигателния отсег да прониква при теб, че понякога и малка дупчица може да те накара да си скъсаш нервите.

Ясно. Ами поогледах, проблеми не изглежда да има, а и момчето, дето я е обръщал е адски добър в професията си, и ми е личен приятел, и се кълне, че точно тая кола я е изпипал. Относно презалепянето - днес дойдоха момчетата, едвам го отлепиха, казаха, че адски много лепило има сложено, също казаха и че пробойни няма реално, не видяха проблем в лепилото, свалиха ми го качиха го наново и така. Сега чакам да откара 10-11 да стегне лепилото и ще я пробвам, ама не съм много обнадежден, при положение, че проблеми с лепилото е нямало. Като я пробвам ще пиша пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от ivoaudi » 22 Фев 2019, 22:59

Лошо, да. Все пак нека да мине теста
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Фири предното стъкло на е46

Мнение от refractory1899 » 23 Фев 2019, 1:26

ivoaudi написа:Лошо, да. Все пак нека да мине теста


То пък, за ташак взе, че запраска сняг яко :D Няма как да тествам даже, язък. Дано утре малко смекчи, че да мога да видя, но се съмнявам някъв резултат да има, поне момчетата само 30 лева ми взеха.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook