М43Б19 проблем с газта

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

М43Б19 проблем с газта

Мнение от R.Konkyov » 12 Фев 2019, 11:21

Привет , от както застудя се появи един проблем който е доста неприятен , лятото го нямах . Свързан е с газта (колата е сГИ) когато я запаля сутрин и да кажем изчакам 5-6 мин и потегля. При достигането на температурата нужна за да обърне на газ 40 градуса колата или почва да тресе ,да забива муцуната или просто гасне. Пробвах също и при напълно загрял двигател да я обърна ръчно , не притресе а само заби муцуната и е доста неприятно. Когато е обърната един път на газ ( първият път) следващите обръщания не можеш да разбереш кога ги прави нито претриса нито забива муцуни и т.н.

От последното ми ходене при газаджията каза че всичко е наред имала добро налягане и на бензин и на газ. Реално погледнато от смяната на филтри и т.н колата има работени 350 ч на газ.

Марката на газовия инжекцион е ловато.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от djkita » 12 Фев 2019, 18:30

Може да има добро налягане, но не и добри настройки. Смени газаджията - проблема е в настройките, които е направил. Газовия инжекцион даже има и корекция на определена температура да обогатява или да обеднява сместа!

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от BukToP » 13 Фев 2019, 8:57

Имал съм 318 със газ Ловато - да ти погледнат изпарителя някой, който разбира от газ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от R.Konkyov » 13 Фев 2019, 21:20

djkita написа:Може да има добро налягане, но не и добри настройки. Смени газаджията - проблема е в настройките, които е направил. Газовия инжекцион даже има и корекция на определена температура да обогатява или да обеднява сместа!

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk



Той ги смени градусите от 30 ги направи на 40 и още някакви секунди бара там. Ама пак същата работа.
Трябва да търся друг газаджия .

П.С от Бургас съм ако някой знае добър газаджия , който се занимава с Ловато да пише.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от ivoaudi » 15 Фев 2019, 1:58

Колегата нямаше предвид на колко градуса ти минава на газ колата, а да се коригира сместа при по-студен мотор да е по-богата да речем.

Иначе според мен проблема ти е съвсем елементарен - някъде ти бяга налягането нощем и то СЛЕД клапана. Теча е много малък и вечер има достатъчно време да ти изпразни рейката например. Може да е дюза. Затова сутрин докато ти напълни тръбата и изпарителя има проблеми.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от R.Konkyov » 15 Фев 2019, 15:21

ivoaudi написа:Колегата нямаше предвид на колко градуса ти минава на газ колата, а да се коригира сместа при по-студен мотор да е по-богата да речем.

Иначе според мен проблема ти е съвсем елементарен - някъде ти бяга налягането нощем и то СЛЕД клапана. Теча е много малък и вечер има достатъчно време да ти изпразни рейката например. Може да е дюза. Затова сутрин докато ти напълни тръбата и изпарителя има проблеми.



Много вероятно и рейката да остава празна или да бяга газта някъде , защото не един път съм усещал да ли намирисва на газ когато карам , но не е сигурно може и от друг автомобил да ми е замирисало. Та ако оставаше празна рейката и маркуча който идва от изпарителя минава през клапана и после към инжекторите нагоре към рейката , според мен и лятото ще го има този проблем , понеже и миналата зима го имаше също.

Другата седмица ще ходя на друг газаджия не при този който ходих , та да видим какво ще направи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от ivoaudi » 15 Фев 2019, 15:44

Само да доуточня, че снощи малко неразбираемо съм го написал. Като казах клапан, имах предвид тоя, дето е на входа на изпарителя. Тоест, всичко след него, което може да изпуска може да ти създаде тоя проблем. Рейката да, маркучи, дюзи, дори самия изпарител.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от R.Konkyov » 15 Фев 2019, 19:01

ivoaudi написа:Само да доуточня, че снощи малко неразбираемо съм го написал. Като казах клапан, имах предвид тоя, дето е на входа на изпарителя. Тоест, всичко след него, което може да изпуска може да ти създаде тоя проблем. Рейката да, маркучи, дюзи, дори самия изпарител.



Само че на мен този клапан ми е след изпарителя. Преди изпарителя е само кранчето на бутилката отзад. Та при всяко газово различно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от ceco_kd » 15 Фев 2019, 20:22

Да не се бъркаш колега. Клапана на по-старите уредби(тея дето нямат втори, който е на бутилката) би трябвало да е на изпарителя. Но се намира на входа на изпарителя, т.е. не е след него.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: М43Б19 проблем с газта

Мнение от xenolith » 16 Фев 2019, 9:58

Като загрее и обърне на газ, вдигай капака и души като куче. Ако изтърва, дори малко, ще усетиш. Но щом казваш, че ти мирише от време на време, надали е от други коли. По-скоро успява да стигне до парното ти в определен момент. Аз така на всеки светофар се обгазявах след сервиз и като бяха разкачвали сума си работи не бяха затегнали медната тръба към изпарителя добре. Така че - души! :paranoid:

При смяна на филтрите е напълно възможно да не са затегнали нещо, така че търси първо там.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook