320ci - Много твърд волан, върти трудно и не се връща сам

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.10.2012

320ci - Много твърд волан, върти трудно и не се връща сам

Мнение от gmarnaudov » 10 Фев 2019, 20:49

Привет!

Сложиха ми нова (фабричен рециклаж) рейка и всичко беше ок няколко дни. След това започна да се усеща осезаемо втвърдяване на волана след като колата се покара известно време. В момента волана става много твърд и се усеща все едно трябва да го "отместиш" със сила от позицията му - особено на ляво. Все едно нещо му пречи. Веднъж отместен се върти (пак доста трудно), но първоначалното завъртане е най-трудно и на извънградско каране води до по-резки движения така да се каже. Когато е най-втвърден се чува едно скърцане на гума при въртенето му някъде в по-горе зад волана и леко почукване ако се лашка волана наляво надясно. Това, че не се връща сам е излишно да го казвам :) 2 пъти е сменено масло, правен е реглаж, помпата не бучи и работи. Най-странното (поне за мен) е че при студен мотор всичко изглежда ок, волата е нормално тежък като за е46.

Ако някой е попадал на нещо такова ще се радвам да посъветва както евентуално не е наред.

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: 320ci - Много твърд волан, върти трудно и не се връща са

Мнение от PaLMaL » 10 Фев 2019, 23:18

Провери дали рейката не се е самозатегнала прекалено много. Има един болт на нея с глава 16мм , намира се точно под хидравличната помпа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: 320ci - Много твърд волан, върти трудно и не се връща са

Мнение от Kurtov » 29 Окт 2019, 23:03

Здравейте.
Аз имам същите симптоми като на колегата, само че при мен е еднакво поведението винаги.
Появи се след удар отдясно.
Течност има и помпата не се чува.
Аз имам луфт във волана, а също и чука, когато рязко променям посоката.
Как да проверя, дали рейката е заминала ?
Какво да гледам ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook