Виене от алтернатора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Виене от алтернатора

Мнение от bavaromobila » 09 Фев 2019, 14:38

Колеги имам проблем с алтернатора на Е46цата. След смяна на четки и лагери се появи едно гадно виене. Виенето не е от лагерите, чува се от самия алтернатор. Колкото повече консуматори включвам, толкова повече вие. Какво бихте ме посъветвали да направя за да спре да вие.
Мерси
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Виене от алтернатора

Мнение от zvetiko » 09 Фев 2019, 15:25

Да се ремонтира още веднъж, най-добре от човек, който знае какво и как се прави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Виене от алтернатора

Мнение от bavaromobila » 09 Фев 2019, 16:35

Това е ясно, но от къде идва проблема? Алтернатора го рециклирах УЖ в най-добрия сервиз в Пловдив (при Ончо) за алтернатори и стартери и ето какво излезе накрая... Чета разни мнения, че като са нови четките така се получавало и след време спирало да вие, но вече близо 500-600км минах и виенето си остана. Общо взето не се и надявах да изчезне де, защото и друг път съм сменял четки и никога не е имало подобно виене.
Иначе по алтернатора са сменени доста неща - реле с четки, лагери и някаква шайба.
Мислех си да го напръскам с контактен спрей, който има и смазващ ефект, но не знам точно къде е проблема и не ми се рискува.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Виене от алтернатора

Мнение от pinko_23 » 09 Фев 2019, 16:47

bavaromobila написа:Това е ясно, но от къде идва проблема? Алтернатора го рециклирах УЖ в най-добрия сервиз в Пловдив (при Ончо) за алтернатори и стартери и ето какво излезе накрая... Чета разни мнения, че като са нови четките така се получавало и след време спирало да вие, но вече близо 500-600км минах и виенето си остана. Общо взето не се и надявах да изчезне де, защото и друг път съм сменял четки и никога не е имало подобно виене.
Иначе по алтернатора са сменени доста неща - реле с четки, лагери и някаква шайба.
Мислех си да го напръскам с контактен спрей, който има и смазващ ефект, но не знам точно къде е проблема и не ми се рискува.


Колега мога да те посъветвам където са ти ремонтирали алтернатора да го закачат на стенд всяко място има такова и да го развъртят и да чуеш дали вие, щото като запалиш колата много неща има дето се въртят и да се бъркаш. Аз правя следното взимам една дълга отверка на върха слагам пластмасова бутилка с отрязано дъно ка фуния става и почвам да допирам отверката до всички елементи на колата и така ще се ориентираш. Нещо като стетоскоп се получава и може да чуеш усилени звуци. МОже и водна помпа да ти вие може и хидравлична помпа, прегледай ги тях. Също така ако си с фрайлаиф шайба и тя може да вие.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Виене от алтернатора

Мнение от Benord » 10 Фев 2019, 2:46

Без сложни решения.Сваляте ремъка и въртите всичко,което се движи на ръка.Ако има някъде нещо няма начин да не се усети.Преди сваляне на ремъка малко вода върху него докато работи моторът на празни обороти и ако шума изчезне е просто пренатегнат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Виене от алтернатора

Мнение от ceco_kd » 10 Фев 2019, 10:00

Това с отвертката и аз го правя, но без фунии и подобни усилватели. Но ще пробвам и така, за да видя разликата. Върши работа и наистина те насочва към мястото на звука.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Виене от алтернатора

Мнение от bavaromobila » 10 Фев 2019, 10:32

Колеги, благодаря за съветите, но виенето е на 1000% от алтернатора - нямам никакви съмнения. Свиренето се чува от задната част на алтернатора.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Виене от алтернатора

Мнение от Dirty M5 driveR » 10 Фев 2019, 11:05

ceco_kd написа:Това с отвертката и аз го правя, но без фунии и подобни усилватели. Но ще пробвам и така, за да видя разликата. Върши работа и наистина те насочва към мястото на звука.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Хващал съм така свирене като от ремък, само на празен ход, и то след смяна на ролки и ремъци. :mhihi: Оказа се пружината на оптегача - с новия ремък работното й положене леееко се променя и започва да издава звуци.

Иначе и моят съвет е да се махне ремъка и да се завърти всичко на ръка. Може пък при сглобяването на алтернатора да е останало някакво боклуче (част от листо и нещо подобно) и да опира във въртящите се части. А най напред се върни в сервиза, където са го ремонтирали и кажи, че този звук го има оттогава.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook