Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 02 Фев 2019, 14:34

Здравейте, в момента се намирам на един кър край пътя и не смея да тръгна. Изведнъж се чу тракане в задно дясно колело, загрява и се увеличава и намалява тракането в зависимост от скоростта. Тракането има звук едно такова на кльоп кльоп кльоп и си мисля че е амортисьор но защо загрява тогава колелото ? Ръчната дърпах пусках, променя се звука на тракането но си остава . Какво мога да направя е случая насред път ? Седан е колата е46 ако е важно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от ceco_kd » 02 Фев 2019, 15:07

Да не ти се е отлепила(или там както се казва) накладка - на самите спирачки или по-вероятно на ръчната, защото казваш, че се променя звука като я дръпнеш.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 02 Фев 2019, 15:18

Така , понеже загрява колелото тръгвам , спирам , почивам и в крайна сметка на една по голяма отбивка спрях. Дадох назад , после около 5-10 метра, и като тръгнах напред ... звука изчезна , т.е. всичко беше наред . Щастлив тръгнах да се прибирам , звукът започна пак да се появява но съвсееем съвсем един притихнал и едва едва се чува като съскащо триене сякаш и вече в град малко преди моя блок , на един завой ляв , като изтряска нещо в това задно дясно колело пак , ама все едно чук удари ... та в крайна сметка този звук пак се появи но успях да влезна в гаража. И сега с чудя какво мога да погледна . Четох че често такъв проблем е лагер ... как да разбера дали е заминал ? Ще сваля гумата сега си мисля , но накладки има около 5 мм ги виждам да се показват т.е. явно са износени , но пък не е толкова да няма ... колата скоро я взех и незнам кое да гледам по напред но сега основният проблем е това. И ако е накладка , аз .. мога ли да разбера че проблема е с накладки . В понеделни ще търся сервиз явно но до тогава ми се щеше да мога да погледна какво е но не знам какво да гледам дори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от Benord » 02 Фев 2019, 15:56

Нещо по ръчната спирачка се е счупило и понеже е затворено пространство там и няма как да излезе го мели на парчета.
Сега сам трябва да си прецените,но ако не е блокирало колелото може и да стане прибиране на собствен ход.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от Silverlight » 02 Фев 2019, 15:58

Провери си болтовете колега дали са затегнати добре, защото миналия месец така ми хвръкна джантата докато карах...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 02 Фев 2019, 18:07

Много бавно ми пристигат отговорите , не мога да си обясня защо....

От модератор: Защото нямаш още 20 одобрени мнения и модератор трябва да ги чете , преди да излязат!
Последна промяна red_gendo на 04 Фев 2019, 6:59, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 03 Фев 2019, 9:34

Още не е отворен да се провери но ще пиша за проблема, засега по предварителни данни майстора ми каза че се съмнява за счупен лагер ...но няма как веднага да я вкараме в сервиза

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.09.2017
Местоположение: Бургас
Кара: 318i CI N42B20 2003 Touring

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от smok85 » 03 Фев 2019, 21:20

Щом ти загрява джантата е или спирачки или лагер.Няма какво друго да я нагрява.Спирачки да блъскат като с чук не вярвам .По-скоро е лагер,но и лагер за пръв път чувам да блъска.Обикновено вият или бучат.Всъщност предвид задното задвижване има и 3 заподозрян - външно каре .Техния характерен звук е точно блъскащ и основно се чуват в завои .В крайна сметка докато не се погледне не може да се каже с точност.
1,3,5

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 04 Фев 2019, 19:42

Благодаря ви на всички , колата вече е в много реномиран сервиз в Казанлък и скоро ще пиша какъв е бил проблема за да знаят и други колеги. Интересно е че днес докато я карах до сервиза - нито е чу скърцане , нито потропване , нито на завой нито в дупка и то само след като е престояла една неделя без да я карам. Та за мен беше важно - дали мога да се придвижа до града понеже бях на сред къра дето се вика. Затова мисля че ще е полезно после да споделя какво е - майстора на първо чете се съмнява в ....натрошена накладка !

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 1.01.2019
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46, 2001г, седан, бензин , 105к.с.

Re: Спешно - тракане и загряване на задно дясно колело

Мнение от red_gendo » 31 Авг 2023, 21:24

Крива главина се оказа проблема че забравих да пиша проблема с предното колело. Сменят се двете. От ляво и дясно. А от зад - счупено феродо се оказа проблема. Сменени са накладките и проблема изчезна. Дано някой ако има такъв проблем да съм му помогнал


Последно избутване red_gendo от 31 Авг 2023, 21:24

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook