Проблем ел.стъкло Купе

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 318ис
Мечтае да кара: //М-Без Значение

Проблем ел.стъкло Купе

Мнение от guns3 » 19 Яну 2019, 16:06

Здравейте Колеги!!! Имам следният проблем с предно ел.стъкло на е46 Купе.При натискане на бутона-стъклото слезе най-ниско долу,и там си остана.При разглобяване на моторчето се оказа че без значение във каква позиция е бутона,моторчето върти само в една посока (в случая-само отваря стъклото).Къде да търся проблема- в бутона,моторчето,или другаде?Благодаря предварително!!!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Проблем ел.стъкло Купе

Мнение от Lenco » 19 Яну 2019, 18:33

Вдигни ги от бутона на дистанционното на ключа, ще отпаднат мотора (няма вина) и централния модул.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем ел.стъкло Купе

Мнение от гумата » 25 Яну 2019, 3:08

Въжето се омотава около оста на моторчето. Фабричен дефект на модела е. Отива се при Микрон Доцев на след втория светофар вдясно срещу влизането за килелото в уличката в дясно в Княжево. взимат ти моторчето с механизма и ти дават същите, като твоето го слагат на друго място. Не се купува нов механизъм , защото всичките са с пластмасово колелце и веднага се чупи. Ремонтът при тия хра в Княжево продължава няколко минути и беше около 250 кинта с гаранция две години. На едното стъкло имаше повторен проблем след три месеца- показах си гаранционната картичка и без приказки ми го смениха и от тогава не ми се е развалял. Според мен работят качествено.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем ел.стъкло Купе

Мнение от VladiE » 25 Яну 2019, 11:49

Не е дефект, а е от амортизация. Жилото се навива в ролката между нея и моторчето, когато има счупен/изваден стъклоповдигач от релсата. Не си играй със стъклото, за да не повредиш зъбното колело на моторчето което движи ролката на жилото. Оправя се с ремонтен комплект ако си стръчен или ходи при стъклар.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Проблем ел.стъкло Купе

Мнение от mavrut » 26 Яну 2019, 20:46

Или просто си купи цял механизъм за 50лв. И си го смени сам :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook