Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.-Решен

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.-Решен

Мнение от Stoqnchev » 18 Яну 2019, 9:40

Направи ми впечатление ,че след смяна на предните полуоски с афтърмаркет при спряло положение на Д ( колата е автомат , бензин само ) вибрациите станаха по осезаеми в купето , старите полуоски бяха оригиналните и пак имаше вибрации при
спряло но не ги усещах толкова.

Ако някой е имал същия проблем след смяна да изкаже мнение или да ми дадете насока дали да търся проблем другаде.
Последна промяна Stoqnchev на 08 Фев 2019, 20:30, променена общо 1 път
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Драгослав » 18 Яну 2019, 12:48

Колега според мен,когато колата не се движи,полуоските нямат никакво отношение към каквото и да е било. Да не би да има проблем в скоростната кутия?
пс: Какви полуоски сложи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Stoqnchev » 18 Яну 2019, 21:57

Да реално не трябва да има никакво значение при спряло положение , но вибрации се засилиха след монтажа... което е странно :dunno:
Кутия включа нормално не рита , не блъска ,няма шумове , течове нито пък съм имал проблеми с нея преди.Даже "прословутото " тупкане при превключваме на 1-ва и от задна на 1-ва започна да не се чува почти.

Като марка сложих GSP понеже ме убедиха ,че при афтърмаркета разликата е само в цената иначе качествата са много близки едно до друго.
Запазил съм си ги оригиналните ( от завода ) пак ще се огледа колата и ако не се открие проблема , ще търся лява оригинална здрава.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от stefan_suny » 18 Яну 2019, 23:26

От полуоските е колега 100%, не се вкарва в други филми. С неоригинални поуки и така, само със здрави оригинални почти не се усещат вибрации.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от SuSaMeCa » 19 Яну 2019, 15:20

stefan_suny написа:От полуоските е колега 100%, не се вкарва в други филми. С неоригинални поуки и така, само със здрави оригинални почти не се усещат вибрации.


Миналата седмица смених лявата с GSP и нямам проблеми. Дясната я смених лятото със SKF и няма подобни вибрации. Преди да сменя лявата на 180 и нагоре почваше да се тресе колата. В момента пак го има,но много ситно и явно нещо друго има за смяна, но като цяло е много по-добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Stoqnchev » 20 Яну 2019, 13:29

SuSaMeCa написа:
stefan_suny написа:От полуоските е колега 100%, не се вкарва в други филми. С неоригинални поуки и така, само със здрави оригинални почти не се усещат вибрации.


Миналата седмица смених лявата с GSP и нямам проблеми. Дясната я смених лятото със SKF и няма подобни вибрации. Преди да сменя лявата на 180 и нагоре почваше да се тресе колата. В момента пак го има,но много ситно и явно нещо друго има за смяна, но като цяло е много по-добре.


Твойта кола автомат ли е ?

Няма логика да е от полуоските , защото всички клипове в тубата ги изгледах по този въпрос и всички слагат афтърмаркет полуоски.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от SuSaMeCa » 20 Яну 2019, 13:46

Stoqnchev написа:
Твойта кола автомат ли е ?

Няма логика да е от полуоските , защото всички клипове в тубата ги изгледах по този въпрос и всички слагат афтърмаркет полуоски.


Да автомат е. 330хи 2002.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от stefan_suny » 20 Яну 2019, 20:53

Ако не е автомат колата няма никакъв проблем с неоригинални. При автомати се получава осезаема вибрация при спряло положение на D/R. По клипове не знам но по чуждите форуми е пълно с такива случаи. Личния ми опит също го потвърждава. Сега съм с оригинални полуоски и всичко е 6, карал съм с китайски JR и после с GSP от елиткар, в движение няма проблем ,но на място при D/R се усещат вибрации. Мен лично ме дразнеше това и ги смених с оригинални, GSPто се надявах да оправи това, но не стана и го карах само 2-3к, сега го продавам......

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от groznika » 20 Яну 2019, 22:31

stefan_suny написа:Ако не е автомат колата няма никакъв проблем с неоригинални. При автомати се получава осезаема вибрация при спряло положение на D/R. По клипове не знам но по чуждите форуми е пълно с такива случаи. Личния ми опит също го потвърждава. Сега съм с оригинални полуоски и всичко е 6, карал съм с китайски JR и после с GSP от елиткар, в движение няма проблем ,но на място при D/R се усещат вибрации. Мен лично ме дразнеше това и ги смених с оригинални, GSPто се надявах да оправи това, но не стана и го карах само 2-3к, сега го продавам......

На каква цена ги взе оригиналните,че и аз съм с GSP и на място и при мен има вибрации на D/R

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Stoqnchev » 20 Яну 2019, 22:42

stefan_suny написа:Ако не е автомат колата няма никакъв проблем с неоригинални. При автомати се получава осезаема вибрация при спряло положение на D/R. По клипове не знам но по чуждите форуми е пълно с такива случаи. Личния ми опит също го потвърждава. Сега съм с оригинални полуоски и всичко е 6, карал съм с китайски JR и после с GSP от елиткар, в движение няма проблем ,но на място при D/R се усещат вибрации. Мен лично ме дразнеше това и ги смених с оригинални, GSPто се надявах да оправи това, но не стана и го карах само 2-3к, сега го продавам......



Малко информация от къде ги закупи , нещо като цена и т.н на лично
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Драгослав » 21 Яну 2019, 10:17

Чувал съм за доволни хора от рециклирани оригинални полуоски. Бях говорил наскоро с човек който кара 330хд ръчни скорости, ремапвано и не си знаеше нютоните и конете. Колата била с рециклирани полуоски на над 40хкм и за сега нямал проблем с вибрации. Друг е въпроса колко ще издържат останлите неща по задвижването,скорости,раздатка,дифове,защото колата била около 250кс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Stoqnchev » 21 Яну 2019, 10:53

Явно тези вибрации се получават само при автоматите , вчера се качих на Е46 ХД ръчка с неоригинални полуоски и нямаше никакви вибрации като при мен с автомата.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.

Мнение от Stoqnchev » 08 Фев 2019, 20:28

Решен - свалиха GSP полуоските и сложиха моите ( старите ) оригиналните и чисто ново външно каре на лявата , понеже смяната на двете предни полуоски беше заради него и изчезнаха всякакви вибрации по купето и сега всичко е ОК , понеже предните полуоски страдат от скъсване на маншони като цяло и е добре да се проверяват на определено време за да се избегне ремонт по тях или смяна с нови НО САМО ОРИГИНАЛНИ.

Като това нещо се отнася само за АСК , при ръчни скорости няма да има проблеми да се кара с афтърмаркет , както колегата по горе е написал и сам се убедих с това.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Вибрации след смяна на предни полуоски Е46 ХИ.-Решен

Мнение от PaLMaL » 11 Фев 2019, 20:10

Някой има ли представа дали задните полуоски са едни и същи на 46-ците ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook