Електрически нагревател антифриз?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от luizov » 17 Яну 2019, 14:38

ares2 написа:аз не съм сигурен, че този работи коректно от снимките.
по скоро писах при вас защото го иима на е46 и знаете повече.
идеята ми е да го сложа на друг модел бмв. за сега ми се върти дори решение без тази платка за управление. тези нагреватели са по 30А всеки и си е сериозна консумация. обмислям да вържа поне два от тях с две релета и по примитовен контрол с термо ключове. идеята е да работи само малко когато е много студено за да стигне по бързо градусите мотора. имам 8 цилиндрова кола и докато мине на газ си кърти 20 градско и е неприятно


Колега моля те пиши ако успееш да го включиш без управлението. И аз искам да сложа такова нагревателче на друг автомобил и ме тормози същия проблем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от stony1 » 21 Яну 2019, 16:24

ares2 написа:аз не съм сигурен, че този работи коректно от снимките.
по скоро писах при вас защото го иима на е46 и знаете повече.
идеята ми е да го сложа на друг модел бмв. за сега ми се върти дори решение без тази платка за управление. тези нагреватели са по 30А всеки и си е сериозна консумация. обмислям да вържа поне два от тях с две релета и по примитовен контрол с термо ключове. идеята е да работи само малко когато е много студено за да стигне по бързо градусите мотора. имам 8 цилиндрова кола и докато мине на газ си кърти 20 градско и е неприятно

Ако ставаше само с реле, Гюнтер щеше да го е направил така, а нямаше да разработва цяло електронно управление. Та не се занимавай с глупости и не си натоварвай инсталацията с консуматори, за които нямаш подходящо управление.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от m.dimitrov1992 » 28 Яну 2019, 19:02

Това на всички е46 ли го има :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от kkrumov » 05 Фев 2019, 10:38

Колеги,

този електрически нагревател еднакъв ли е при е46 и е90?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.02.2019
Пол: Мъж

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от Bmwe46SO » 07 Фев 2019, 16:14

Здравейте колеги . Пиша във форума за първи път за това моля не ме ругайте ако наруша някакво правило на сайта. Имам bmw e46 купе дизел от 2004г . Та проблема е следния- колата ми загрява до работна температура като се запали. Нооо след като започна да я карам изстива и повече не може да загрее до 90. Разхода на гориво стана 10. Лятото не ми прави такъв проблем само зимата. Диагностиката показа нагревател на антифриз, сменихме го и нищо проблема продължава. Термост сменен има. Просто не знам какъв е проблема. Моля ако някой е имал такъв проблем нека ми пише.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от dr.peshev » 07 Фев 2019, 18:48

Другия термостат трябва да смените!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 8.03.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: E36 coupe 318is ex
E36 coupe 328i ex
E46 touring 320d ex
E90 325i

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от kokoshkite » 19 Окт 2019, 9:54

Колеги, за да не отварям друга тема имам следния въпрос : При нормално каране проблеми няма, когато малко по-динамично я покарам на градско, след което я изгася изхвърля ококло 200-300г анрифриз точно под нагревателя на антифриза ? Карайки я обичайно леко никакъв теч никакви проблеми, колата не грее, не надува маркучите има перфектно парно, загрява бързо ! Нагревателя работи и съм го засичал също така, че е топъл при отдавна загрял ДВГ.
Колата е 320д 150кс 2004г
Някъкви идеи :roll:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Електрически нагревател антифриз?

Мнение от Kurtov » 19 Окт 2019, 15:16

kokoshkite написа:Колеги, за да не отварям друга тема имам следния въпрос : При нормално каране проблеми няма, когато малко по-динамично я покарам на градско, след което я изгася изхвърля ококло 200-300г анрифриз точно под нагревателя на антифриза ? Карайки я обичайно леко никакъв теч никакви проблеми, колата не грее, не надува маркучите има перфектно парно, загрява бързо ! Нагревателя работи и съм го засичал също така, че е топъл при отдавна загрял ДВГ.
Колата е 320д 150кс 2004г
Някъкви идеи :roll:


Виж при какви градуси изйвърля течност от скритото меню.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook