Мнение относно окачване Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Мнение относно окачване Е46

Мнение от Rothorm » 09 Яну 2019, 19:14

Здравейте

Може ли да споделите кой с какво окачване е и дали е доволен?
Спортно или оригинално?

Оригинално с оригинални пружини или спортни?

Плюсове и минуси ? Идеята ми е да има стабилност на пътя без да има безумна твърдост все едно ще поставяме рекорди на писта :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от luizov » 09 Яну 2019, 21:05

Оригинални амортисьори sport suspension settings + пружини eibach pro kit . Доста съм доволен, добре се вцепява в завоите, возията си е твърдичка, но не кошмарна и визията е чук. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от mu6a4 » 10 Яну 2019, 0:44

Честно казано за ежедневно каране по нашите пътища бих предпочел стандартно окачване пред спортно.
Карам:
- 330ci на 17"-ки със m-tech окачване, само предните амортисьори са сменявани със някакви кенефи, останалото е както е излезнала, доста е ниска и твърда
и
- 323i на 16"-ки със абсолютно обикновено окачване, не знам даже дали се води sport suspension settings, задните пружини са Eibach(не знам какви точно)

За мен поне, малкото повече стабилност в завоите в полза на 330-ката ми е неоправдана на фона на твърдата возия и височината на колата, която не позволява да се качиш почти никъде.
323-ката също доста добре влиза в завоите и държи пътя, но вози доста по-меко и се качва върху препядствията...

Това ми е мнението, има ползи от спортното окачване, но аз все пак на писта не карам... :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от hitar_potar » 10 Яну 2019, 6:52

330д комби фейслифт, обикновено окачване, явно не съм с ниски пружини. Возията е добра така, поема неравностите добре (е, не е като някой мерцедес, но все пак), предостатъчно стабилност в завои има. Но си е все пак комби - ползва се за семейна кола. Проблеми с клиренса имам само при сравнителни дълбоки коловози зимата, и то ако не се кара внимателно и с мисъл в главата. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от Simbazz » 10 Яну 2019, 9:31

E46 320д седан фейс със Sport Suspension Settings (заводско спортно каквото и да значи това..) и 225/45/17 гуми. Колата е сравнително нисичка, вози като лагерна количка.. гледаш няма дупки, но пак се усещат.. Но пък откъм здравина мисля, че е по-здраво от нормалното (поне такива впечатления имам спрямо други колеги, от които знам, че с нормалното окачване често имат проблем). Визията е доста по-добре за мен. На извънградско (или големи булеварди) е страхотна със стабилността си, но за по-малки улички с павета или неравности не е особено практична.. Като я натовариш почти не кляка отзад. Моето заключение е, че за хубави пътища е страхотно спортното, но при неравности ти идва да слезеш и да тръгнеш пеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от mavrut » 10 Яну 2019, 11:42

бях със Eibach Pro Kit отпред и отзад (амортисьори + пружини) , супер визия и стабилност, но просто не е за нашите пътища, друса малко повече от нормално окачване но е мега стабилна, зимата начупих брони, кори под двигателя и какво ли още не от коловозите, и затова смених предните със KYB , повдигна се около 25-30мм но поне съм спокоен!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от Rothorm » 18 Мар 2019, 16:31

Има ли значение окачване на 330д и 320д м спорт ? едното на другото пасва ли- от 6цил на 4 цил или ще седи по високо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от luizov » 18 Мар 2019, 19:28

Rothorm написа:Има ли значение окачване на 330д и 320д м спорт ? едното на другото пасва ли- от 6цил на 4 цил или ще седи по високо?


За амортисьорите не съм сигурен, но пружините са различни. На 4 цилиндровите дизели са съвместими пружините с такива от бензиновите 6-таци. Между другото имам един комплект спорт съспеншън сетингс пружини от 323ci дето прашасват на тавана :winky: (ако модераторите сметнат, нека изтрият мнението ми)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 22.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 320ci `04

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от COUNTACH » 18 Мар 2019, 21:27

Sport Suspension Settings със Eibach Pro Kit друса малко повече но е страхотно стабилна

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от virtualchild » 19 Мар 2019, 10:46

Тук във форума прочетох за тези комбинация и ето, че вече и се радвам:
Жълто регулеруемо Koni + сини H&R пружини.
На наи-мекото амортисьорите са като стоковите, но на мен това не ме устройва защото ми трябва по-малък ход.
Карам я на sport и много ми харесва..
Много по плавно се контролира на сняг например. По-рядко включва тракшана и не прави камшици.
Ходих в Алпите на ски предната седмица и се накефих на снежно дрифтене.
Тотално я захвърлям на скорост в някой завои и пак издрапва като котка :))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от m.dimitrov1992 » 20 Мар 2019, 9:47

Колеги дайте мнение за Монро Рефлекс или KYB gaz a just. Тьрся си задни амота по твьрди но не ми се наливат много пари

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от host » 20 Мар 2019, 10:32

Колега някой в БГ предлага ли ги, че разгледах сайта на Каяба добре звучи като идея ? Ти от къде мислиш да ги вземаш за 46цата?

Много сходно звучи с новия вид Koni Active този амортисьор (не знам какви са отзивите).
_________________________________

по каталог ги дават за коли без М-техник и за М-техник окачване ?! тези амортисьори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от BukToP » 20 Мар 2019, 16:38

И аз съм пред дилема. В момента съм със М техник 2, ноо отзад бая е клекнала, та обмислям да метна едни eibach pro kit но се притеснявам предницата да не слезе много надолу и дали ще е удачен eibach-а предвид пътищата, по които караме...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от m.dimitrov1992 » 20 Мар 2019, 19:03

host написа:Колега някой в БГ предлага ли ги, че разгледах сайта на Каяба добре звучи като идея ? Ти от къде мислиш да ги вземаш за 46цата?

Много сходно звучи с новия вид Koni Active този амортисьор (не знам какви са отзивите).
_________________________________

по каталог ги дават за коли без М-техник и за М-техник окачване ?! тези амортисьори


От Косер е KYB gaz a just цената е 125лв парчето. Имах такива на един Меган и бяха доста твърди от там имам добро впечатление за тях. Даже бих казал че са по твърди от Закс Адвантидж които са еквивалент на М тех.
Монрото също са твърди на натиск и са още по 8евтини 86лв парчето НО нямам наблюдения за тях. За тва се надявах някой да изкаже мнение за тях
Иначе KYB имам състезателни амота от серията Ultra SR които пак са на прилични цени но не се предлагат за модели след е30 :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 21.06.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///М

Re: Мнение относно окачване Е46

Мнение от ///M fanatik » 29 Мар 2019, 16:43

От около месец съм с BC Racing RM Series и към момента съм доволен от окачването. Но само от него. Преди това бях с M Technik II и колата не стоеше никак зле, но реших да го сменя. И май сгреших, защото макар да е регулируемо (височина/твърдост и е с къстъм спринг рейт) просто в по-голямата част от времето карам като баба си, за да пазя окачването (и джантите, че съм с гуми на 40). На хубав път и асфалт, колата е чук, и и се радвам максимално,но през останалото време няма полза от такова подобрение. Тъжно, ама к'во ми пука, нали имам винетка....даже е модерна, електронна. ;)
Are you /// M enough ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook