ULF за е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.07.2018
Пол: Мъж
Кара: e46 330i facelift

ULF за е46

Мнение от ihubenov » 09 Яну 2019, 16:31

Здравейте, колеги!

Искам да инсталирам bluetooth модул към моята е46-ца, която го няма фабрично. Някой знае ли дали е лесно да се постигне това, като идеята ми е да имам възможност за разговори и пускане на музика от телефон чрез bluetooth? Щом го няма фабрично на навигацията, само трябва да добавя някакъв модул към него или трябва да сменя цялата навигация?

Благодаря предварително и поздрави :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: ULF за е46

Мнение от SuSaMeCa » 09 Яну 2019, 18:27

Най-добре си купи нова андроид навигация. Аз фабрично нямах, но като си сложих направо се родих. Все едно кола 2012 караш. Всичко ти е свързано към навигацията. Кеф ти блутут, кеф ти интернет-youtube, кеф ти разговори, кеф ти диагностика, дори ако си с iPhone ти запаметява къде си я паркирал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: ULF за е46

Мнение от hackermania » 10 Яну 2019, 12:24

Моята кола има Bluetooth фабрично, но по-новите телефони не работят с нея - връзваш се с колата и след 4-5 секунди връзката прекъсва. Проблема е, че bluetooth версията на ULF модула и този на модерните телефони е различна. Ако искаш да си ползваш фабричен bluetooth без проблеми, трябва да използваш телефон от преди 2005 година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: ULF за е46

Мнение от stefan_suny » 10 Яну 2019, 12:38

Това не е съвсем така. При използване на по нови Ulf модули от 2004-2005 година проблеми няма. В интернет има конкретна информация с кои продуктови номера на Ulf всичко е ок. Аз лично съм го сменял моя и сега си работи без забележка. Ако обаче я няма заводски системата и според мен е по практично и удачно един цифров сд ченджър с блутуут, най вероятно и звука ще е по добре че при оригиналната система не е върха на сладоледа

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.07.2018
Пол: Мъж
Кара: e46 330i facelift

Re: ULF за е46

Мнение от ihubenov » 10 Яну 2019, 17:12

По принцип ми харесва фабричното, защото знам, че ще си работи както трябва и навигацията - например като пусна песен с bluetooth да се изписва име на екрана, ще работят разговорите без проблем и виждам номерата от екрана в колата направо и бутоните на волана работят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: ULF за е46

Мнение от SuSaMeCa » 11 Яну 2019, 19:52

ihubenov написа:По принцип ми харесва фабричното, защото знам, че ще си работи както трябва и навигацията - например като пусна песен с bluetooth да се изписва име на екрана, ще работят разговорите без проблем и виждам номерата от екрана в колата направо и бутоните на волана работят.


Всичко което си описъл си работи и с андроидските ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: ULF за е46

Мнение от rosen vanev » 13 Яну 2019, 9:59

Колега, да знаеш, че не можеш да пускаш песни чрез този модул, а е много вероятно да не успееш да си прехвърлиш и телефонните номера, което означава, че няма да ти изписва кой ти звъни.
Имай предвид, че инсталирането не е лесно и зависи от оборудването на колата ти (радио, навигация, окабеляване).
Преди години правих тази операция на Е39 и ми отне много време в четене по форуми и разглобяване на интериора,а и необходимите части се намираха трудно, особено на разумни цени.
Моето мнение е, че с един модул от сорта на Grom, Denison и т.н. ще си доволен, ще имаш повече функции с по- лесен монтаж и пак ще запазиш оригиналният вид на интериора.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.07.2018
Пол: Мъж
Кара: e46 330i facelift

Re: ULF за е46

Мнение от ihubenov » 13 Яну 2019, 20:30

rosen vanev написа:Колега, да знаеш, че не можеш да пускаш песни чрез този модул, а е много вероятно да не успееш да си прехвърлиш и телефонните номера, което означава, че няма да ти изписва кой ти звъни.
Имай предвид, че инсталирането не е лесно и зависи от оборудването на колата ти (радио, навигация, окабеляване).
Преди години правих тази операция на Е39 и ми отне много време в четене по форуми и разглобяване на интериора,а и необходимите части се намираха трудно, особено на разумни цени.
Моето мнение е, че с един модул от сорта на Grom, Denison и т.н. ще си доволен, ще имаш повече функции с по- лесен монтаж и пак ще запазиш оригиналният вид на интериора.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Точно искам да запазя интериора (знам, че тези афтърмаркет навигации не изглеждат зле, но съм капризен :D ). Бях чувал за Grom, но не съм много запознат. Имат ли като функция да се свържат към екрана и там да виждам кой ми се обажда или коя песен слушам? Видях, че се връзва на мястото на CD changer, та може би се извежда нещо на екрана, но какво точно..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: ULF за е46

Мнение от VladiE » 14 Яну 2019, 14:27

Взимаш една хубава китайска мултимедия и получаваш всичко което търсиш. Има такива които запазват близко до оригиналната визия и седят много добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: ULF за е46

Мнение от rosen vanev » 14 Яну 2019, 14:40

Точно- третира се от системата като чейнджър, но дори и да нямаш окабеляване, може да се свърже.
По- хубавите модели ти изписват имената на песните, но не знам за телефонните номера.
Най- добре разгледай сайтовете на производителите.
И аз мисля да инсталирам такова устройство на мястото на чейнджъра, но нещо просто, без Bluetooth, тъй като си имам, както споменах по- горе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook