Проблем при превключване на скорости

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 320D 150hp
Мечтае да кара: M3

Проблем при превключване на скорости

Мнение от niki_eeeo » 04 Яну 2019, 18:38

Здравейте, колеги!

Имам следния проблем с моята Е46 (150 hp, common rail). Преди два месеца, при слизане по стръмен баир, внезапно скоростната кутия отказа да включва на скорост. Остана си на неутрална и лоста не влиза в която и да е предавка.

Спрях колата на място и при запален двигател се опитвах да включа на която и да е скорост, но без успех. При всяко натискане на съединителя и насочване на лоста към съответната предавка се чуваше странен шум - някакъв вид "бъз".

Изгасих двигателя. Пробвах да превключвам. Този път, макар и с известна трудност скоростите влизаха. При вкарването на лоста, усещането беше като че ли нещо там се донаместваше за да влезе докрай.

Вкарах на втора и с натиснат съединител запалих колата. Чуваше се странен звук - нещо средно между "бъз" и леко стържене. Карах я на втора 20 km докато се прибера в града. Пред къщи реших отново да пробвам да превключвам скорости при запален двигател. За мое най-голямо учудване колата започна да си превключва сякаш нищо не е било.

Съединителя си отделя нормално, скоростите си влизат както преди, шума изчезна. Закарах я на майстор, но той в това положение нищо не можа да ми каже.

И така я карам вече 2 месеца, без отново да се прояви проблема. Най-лошото е, че не знам кога ще се предаде и заради това не мога никъде надалеч да пътувам с бебето. А ще ми се наложи скоро и съм в безизходица.

Някой имал ли е подобен проблем? Имате ли някакви предположения?

Благодаря ви :(
Изображение Once you kill a cow, you've got to make a burger :D


Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 25.12.2018

Re: Проблем при превключване на скорости

Мнение от E60fan » 04 Яну 2019, 20:18

Съединителя може да издава багажа леко леко. Аз така си карах един форд 2 години и накрая издаде багажа. Но ми стана интересно защо шумът е изчезнал?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Проблем при превключване на скорости

Мнение от Дидо ди » 04 Яну 2019, 21:14

върни се пак при майстора и му кажи да провери нивото на маслото в скоростната кутия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем при превключване на скорости

Мнение от ivoaudi » 05 Яну 2019, 1:11

Според мен нещо се е намърдало временно между притискател, маховик или феродов диск и после е изпаднало. Счупена пружина например. Колко ще изкара така, никой не може да каже.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook