Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330Ci

Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от -Maxxx- » 03 Яну 2019, 12:50

Здравейте колеги,

За много години :bchug:

прегледах всички по-актуални теми за ходовата част, но всичко е от 2015-2016-та година затова реших да задам въпроса си на чисто.

За последните 10000км 3 пъти сменям пълен комплект по окачването отпред: Носачи, тампони, биалетки, накрайници и т.н.

Всеки път слагам Лемфьордер (от официален представител на марката, на попските цени), но не съм доволен от качеството и от времето за което се разбиват. Варненските пътища са от най-разбитите в страната, и гумите са 225/40/18 карани на 2.5бара отпред , но въпреки това за 10к км. 4-ти комплект носачи е прекалено.

Задните големи тампони на носачите (на петите) ги подмених с полиуританови и не са разбити за сега (втори комплект носачи), друска, но поне не хлопа.

Какви са алтернативите за по-качествено и дълготрайно окачване отпред? Рециклирането с шарнири от е36 добро решение ли е? Влошава ли се още возията която не е хубава за начало? Или някоя друга марка за носачите доказана с времето и километрите, че издържа повече.

Благодаря Ви предварително.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.12.2018
Пол: Мъж

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от Plumqt » 03 Яну 2019, 13:08

В Добрич пътищата са ужасни,но рециклирах м тех 2 носачи в Казанлък , смених и биалетки и вече.не е мръднала повече от 15 хил км, сега новата ми 330ка е купе и пак чувам трака цялата, ще пращам отново за рециклиране всичко,а преди това кмах ауди и там всички плачеха от Лемфрьодера как след 10 хил км всичко наново погледни техните форуми, ако искаш,явно скъпото не винаги е най-доброро

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от Драгослав » 03 Яну 2019, 13:18

Колега най-големите ментета да си сложил,ще изкарат повече. Как за 10х.км.ще сменяваш три пъти предното окачване :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330Ci

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от -Maxxx- » 03 Яну 2019, 13:34

Драгослав написа:Колега най-големите ментета да си сложил,ще изкарат повече. Как за 10х.км.ще сменяваш три пъти предното окачване :roll:


И аз немога да разбера какво става.... отчитам и факта стареене на гумените елементи, понеже тези 10000км са разпръснати в 2 календарни години, НО....

Рейката ми има луфт, който се е увеличил за последната година... може би това е фактор за бързото износване на накрайниците, но освен това, всичко е гледано и подменяно на време. Колата няма удари, в мен е от 6 години и този проблем съществува от сравнително скоро. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от Kurtov » 03 Яну 2019, 15:13

За 36к километра не съм сменял накрайници, а и аз не карам по хубави пътища. Пример Сърница-Велинград.
Малко след като купих колата смених някои неща, защото бяха за смяна и от тогава май само една биалетка съм сменил.
Преди това с какви части си карал по окачването ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330Ci

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от -Maxxx- » 03 Яну 2019, 15:34

Kurtov написа:За 36к километра не съм сменял накрайници, а и аз не карам по хубави пътища. Пример Сърница-Велинград.
Малко след като купих колата смених някои неща, защото бяха за смяна и от тогава май само една биалетка съм сменил.
Преди това с какви части си карал по окачването ?


ВИНАГИ съм слагал само марки за първоначално вграждане без значение за коя част на автомобила. Работил съм няколко години в една от големите фирми за продажба на резервни части и си знан урока, но от много места чувам че сегашните LMI на пазара са турски или китайски, затова питам за алтернативни решения съобразени с пътищата ни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от cww » 03 Яну 2019, 15:41

С оригинални пробва ли? :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330Ci

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от -Maxxx- » 03 Яну 2019, 15:45

cww написа:С оригинални пробва ли? :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не съм... това ли е според теб решението? Дали ще изкарат повече?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от cww » 03 Яну 2019, 16:10

-Maxxx- написа:
cww написа:С оригинални пробва ли? :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не съм... това ли е според теб решението? Дали ще изкарат повече?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ами моето 330 xi комби е при мен от почти две години. Онзи ден бях в Дару кар за смяна на поредна порция хидравлични маркучи и различни уплътнения. Преди да влезе в халето я вдигнахме на подемника и забелязахме дясна биалетка, че е тръгнала. Като я смениха се оказа оригиналната, с която колата е напуснала завода. Както и да го гледам това са си близо 15 години без ядове.
Сега, битува в наши дни мнение, че сегашните ОЕМ части не са като преди, в което може да има известна доза истина, но до момента аз не съм срещнал по-добра тяхна алтернатива. Твоите неволи са поредно доказателство.
Разбира се, оставям настрана факта, че караме по лунни пейзажи и дори най-внимателния шофьор не е застрахован от скок в новопоявил се кратер, както и че при подобна експлоатация няма част, която да издържи 10+ години, но все си мисля, че оригиналните издържат най-много. Единственият им недостатък си остава високата цена, но в крайна сметка на 15-16 или повече години, БМВ си остава премиум автомобил с дебела поддръжка.
Последна промяна cww на 03 Яну 2019, 16:14, променена общо 2 пъти
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 12.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330Ci

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от -Maxxx- » 03 Яну 2019, 16:14

cww написа:
-Maxxx- написа:
cww написа:С оригинални пробва ли? :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не съм... това ли е според теб решението? Дали ще изкарат повече?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ами моето 330 xi комби е при мен от почти две години. Онзи ден бях в Дару кар за смяна на поредна порция маркучи и уплътнения. Помежду другото забелязахме една тръгнала биалетка, като я сменихме се оказа оригиналната, с която колата е напуснала завода. Както и да го гледам това са си близо 15 години без ядове. Битува в наши дни мнение, че сегашните ОЕМ части не са като преди, в което може да има известна доза истина, но до момента аз не съм срещнал по-добра тяхна алтернатива. Това, което ти казваш, е поредно доказателство. Разбира се, оставям настрана факта, че караме по лунни пейзажи и дори най-внимателния шофьор не е застрахован от скок в новопоявил се кратер, както и че при подобна експлоатация няма част, която да издържи 10+ години, но все си мисля, че оригиналните издържат най-много. Единственият им недостатък си остава високата цена, но в крайна сметка на 15-16 или повече години, БМВ си остава премиум автомобил с дебела поддръжка.

Оо със сигурност отигинален носач сега, няма нищо общи с този с който е излязла колата от завода, но ако наистина има в наши дни хора които дават пари за отигинални носачи на е46 то ще е защото са доволни... реално сметката пак излиза ако не се налага да го сменяш постоянно...

Някой впечатления от оригиналните носачи в сравнение с LMI ??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от DoesNot » 03 Яну 2019, 16:27

За да се разбият за 10k km според мен са менте. Мога да ти препоръчам Meyle. Купувал съм ги от колега от тук и мисля че няма ментета. Made in Germany са :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от bioz » 03 Яну 2019, 18:59

DoesNot написа:За да се разбият за 10k km според мен са менте. Мога да ти препоръчам Meyle. Купувал съм ги от колега от тук и мисля че няма ментета. Made in Germany са :yes:
Не са. Китайчета са.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от desoxr » 03 Яну 2019, 20:44

От оригиналните по-здрави няма да намериш ! Аз смених моите заводски с оригинални от BMW ,преди около 100к. и все още са в добро състояние ,кормилните накрайници са ми все още заводските ! А и нещо друго ,с тези полиуретанови тампони натоварваш повечко шарнирите и им скъсяваш живота ! Тяхната идея е друга и се ползват с по-различно окачване !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от vvasilev1 » 03 Яну 2019, 21:20

Лемпфьордер над 50 хиляди км, без проблеми. Аз обаче съм на 16 цола и съм с нови амортисьори и здрава рейка + накрайници.





Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 21.02.2005
Пол: Мъж
Кара: Е46, Е91
Детайли за колата: БМВ 320д '02
БМВ 320д '07
БМВ 318и '09

Re: Ходова част Е46 - актуални методи за подобрение.

Мнение от cgm » 03 Яну 2019, 21:43

-Maxxx- написа:
Kurtov написа:За 36к километра не съм сменял накрайници, а и аз не карам по хубави пътища. Пример Сърница-Велинград.
Малко след като купих колата смених някои неща, защото бяха за смяна и от тогава май само една биалетка съм сменил.
Преди това с какви части си карал по окачването ?


ВИНАГИ съм слагал само марки за първоначално вграждане без значение за коя част на автомобила. Работил съм няколко години в една от големите фирми за продажба на резервни части и си знан урока, но от много места чувам че сегашните LMI на пазара са турски или китайски, затова питам за алтернативни решения съобразени с пътищата ни.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Здравей колега,

Аз сменях преди 2 години предните носачи на Е46 320д, взех Лемфьодер от ЕлитКар и на тях си пишеше "Made in Germany".
За сега нямам проблеми. Цената беше малко под 200лв с отстъпката за брой.
Взех си и нови тампони със стойките за тях пак Лемфьодер.

Поздрави,

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook