Нестабилни обороти - играят на празен ход

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 14.01.2014
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw E60 545i

Нестабилни обороти - играят на празен ход

Мнение от iorgaki » 29 Ное 2018, 12:09

Здравейте колеги !!! Понеже има доста теми за нестабилни обороти реших да споделя за моя проблем преди време .И как реших аз проблема . Оборотите ми играеха на свободен ход и гаснеше колата .Мотора е m52b25tu. Смених - клапан картерни газове , ламда сонди предни ,датчици колянов разпределителен вал детонационен датчик ,термост с темперетурен датчик ,дибитомер ,свещи ,бобини ,мембрана на дисаклапа ,стъпково моторче ,чистих дросела . Гарнитура на всмукателните колектори може и да пропускам нещо.И пак играеха . Даваше ми грешки на всички цилиндри - неправилно изгаряне и какво ли още не. Бях се отказал вече да права каквото и да е . Един ден разгледах дросела и видях една малка видичка с боя на него която реголира лувта . И видях че пластината която се опира в нея имаше 2 мм луфт и не се допираше . Навих я леко и обрах луфта - боротите заспаха как ли не се мъчих да ги заиграя но не : стоят си стабилни и така вече 2 години . Ходих на 100 диагностики дросела са го чистили в поне 5 сервиза и никой не забеляза че има луфт . Даже се стигна до диагноза забила карта на компютъра. И така . Дано съм бил полезен на някой с този пост. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Нестабилни обороти - играят на празен ход

Мнение от zvetiko » 29 Ное 2018, 12:46

Направил си все едно педала на газта да е натиснат постоянно...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 14.01.2014
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw E60 545i

Re: Нестабилни обороти - играят на празен ход

Мнение от iorgaki » 30 Ное 2018, 9:16

Няма нищо такова. Аз по горе съм написъл че: съм обрал луфта а не че съм натегнал видата да избута пластината . Просто тази вида с годините като се опира в пластината и се изяжда връхчето на видата и иска леко натягане . На живи данни дросела си стои на 0% на празен ход и си държи 720 730 стабилни

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook