Реставрация, поддържане, освежаване купе Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Реставрация, поддържане, освежаване купе Е46

Мнение от Rothorm » 19 Ное 2018, 7:39

Здравейте

Интересуваме някой сблъсквал ли се е с реставрация на купе (ходова част отдолу на колата , а не двуврата кола :mhihi: )
Неприятна процедура, но понякога се налага- в следствие на годините и на атмосферните условия ми се налага да освежа купето
в получила се корозия.
Кои са най-добрите и сигурни стъпки за това?
Какви материали да се ползват?

Подемник -> Шкурене до метал -> Ръждопреобразовател -> Грунд-> Боя

Мнение за ръждопреобразовател Wurth?
Мнение на FERTAN ? https://fertan.bg/ Ползвал ли го е - гледам,че приложението му е точно такова, но .... :dunno:

Всякакви насоки са добре дошли по темата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Реставрация, поддържане, освежаване купе Е46

Мнение от M17cH » 19 Ное 2018, 16:50

Аз използвам продуктите на Bilt Hamber. Поръчвам го от UK директно от техния сайт. Шкурене, Surfex HD, Deox gel, измиване с вода, тук вече трябва да е само метал без точка ръжда, после пак Surfex HD, Electrox, отгоре пръскам боята. Ако е баш отдолу на шасито запечатвам с Valvoline Tectyl Bodysafe. Ако е някво глупаво място което не мога да обработя по горния метод директно върху ръждата Hydrate 80 и отгоре боя.
Продуктите са бая качествени, купето ми го обработх преди 3 години, все още никва следа от ръжда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Реставрация, поддържане, освежаване купе Е46

Мнение от Rothorm » 19 Ное 2018, 19:13

Какви разфасовки си ползвал за цялата процедура?
Сам ли си го правил или друг човек (сервиз)?
Колко ти струваше цялата операция

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Реставрация, поддържане, освежаване купе Е46

Мнение от M17cH » 19 Ное 2018, 22:32

За радост, ръждите които имах не бяха дупки, а по-скоро повърхностна ръжда и точно преди да пробие. Използвах 2 флакона Electrox цинковия грунд, 1 бутилка surfex обезмаслителя, и 1 тубичка deox gel преобразувател. Боя на спрей, тъй като ръждите бяха предимно отдолу. А битумното покритие използвах 4 флакона, за горе-долу цялата долна страна на колата (смятай стария модел като тоя от аватара ти :mhihi: ). Честно казано ако трябваше пак да сложа stone chip/битумно покритие бих използвал Hаmmerite Waxoyl с четката... мисля че по-евтино щеше да излезе.
Всичко ми излезе към 200-250 лв... не ги купувах наведнъж, та не ги помня точно колко са общо.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook