Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темпомат

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темпомат

Мнение от refractory1899 » 03 Ное 2018, 19:01

Добър вечер.

Темпоматът ми както си работи, след като покарам известно време просто отказва да се включи (зеленото скоростомерче си стои светнато, и не ми прекъсва работата на темпомата АКО ВЕЧЕ СЪМ ЗАДАЛ ДА ПАЗИ НЯКАКВА СКОРОСТ, просто ако докосна газта, съединителя или спирачката, и след това се опитам отново да запазя скоростта, не става нищо). Забелязал съм, че понякога е в рамките на 2-3 минути понякога е в рамките на 10 минути след тръгване. Диагностиката показва грешка BRAKE LIGHT SWITCH (Bremslicht нещо си там на немски) и след малко проучване разбрах, че тази грешка пречи на темпомата да работи. Грешката е проблем в стоп машинката, стоповете ми, обаче, светят без никави аномалии, и дори смених стоп машинката с нова, и грешката продължава да се набива. Интересното е:

1 - Защо отнема време да спре да работи темпомата, а просто не работи изобщо? Ако изключа колата за няколко секунди и тръгна наново, темпоматът отново работи за този период от 2 до 10-15 минути, след което пак отказва. Предполагам, че като запаля колата отнема време тази грешка да се набие, като не съм сигурен в следствие натискане педала на спирачката ли се набива, или от само себе си.

2 - Защо ми набива тази грешка, при положение, че стоп машинката е в ред, стоповете също са в ред.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем, и има ли представа или поне някакви предположения защо може компютърът да ми набива грешка за нещо, което е изправно?
Благодаря предварително за времето колеги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от stefan_suny » 04 Ное 2018, 19:54

Добре ли е регулирано положението на стопмашинката?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от refractory1899 » 05 Ное 2018, 1:58

stefan_suny написа:Добре ли е регулирано положението на стопмашинката?
Това би ли оказало значение колега? Пробвал съм 100 припомпвания на педала, стоповете светят безотказно. Ако не е регулирано добре положението няма ли да задържат стоповете след като пусна педала, или да святкат късно, или неравномерно?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от stefan_suny » 05 Ное 2018, 10:14

Доколкото ми е известно всички такива ключета са двойни и сигнала се дублира. Ако не е добре наместено или съответно прави проблем ключето двата сигнала се разминават и оттам компютрите хващат проблема. Ключето трябва да е така сложено че педала да прави някакъв минимален ход преди да сработи, мисля поне 1см, а не още като докоснеш педала и светят стоповете. Може и да е от нещо друго разбира се, я букса, я кабел, но предвид че си сменял ключето започни оттам. Моето като се скапа по същия начин си бачкаха стоповете но даваше грешка, с новото вече повече от година всичко е ок.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от refractory1899 » 05 Ное 2018, 11:47

stefan_suny написа:Доколкото ми е известно всички такива ключета са двойни и сигнала се дублира. Ако не е добре наместено или съответно прави проблем ключето двата сигнала се разминават и оттам компютрите хващат проблема. Ключето трябва да е така сложено че педала да прави някакъв минимален ход преди да сработи, мисля поне 1см, а не още като докоснеш педала и светят стоповете. Може и да е от нещо друго разбира се, я букса, я кабел, но предвид че си сменял ключето започни оттам. Моето като се скапа по същия начин си бачкаха стоповете но даваше грешка, с новото вече повече от година всичко е ок.
Стоповете светват точно след около сантиметър ход на педала, ако само по това се съди дали е добре наместена, значи би трябвало да е.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от ildivvy » 06 Ное 2018, 9:29

Може просто проводниците на втория сигнал,за темпомата,да са разместени/прекъснати...Самия 'бутон' е един,нали така?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от refractory1899 » 06 Ное 2018, 13:33

ildivvy написа:Може просто проводниците на втория сигнал,за темпомата,да са разместени/прекъснати...Самия 'бутон' е един,нали така?
Темпомаът съм го свързвал лично аз колега, проводниците са наред. А бутона не е "един", ако правилно те разбирам - има бутон за включване на темпомата (I / O), който показва зеленото скоростомерче, и НИКОГА не спира да работи, има още един бутон над него, който запаметява скоростта, също така и + / - , от които също можеш да запаметиш скоростта. Проблемът е категорично в грешката за стоп светлините, но явно е голяма аномалия.
Благодаря много за времето все пак колеги!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от stefan_suny » 06 Ное 2018, 17:12

Винаги има възможност да си попаднал и на куца бройка стоп ключе. То няма много варианти - ключе-букса-кабели. Шанса да е в двигателния компютър проблема мисля че е нулев....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 15.06.2018
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d 2007

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от refractory1899 » 06 Ное 2018, 23:54

stefan_suny написа:Винаги има възможност да си попаднал и на куца бройка стоп ключе. То няма много варианти - ключе-букса-кабели. Шанса да е в двигателния компютър проблема мисля че е нулев....


Проблемът е, че 2 смених колега, и с 2-та стоповете светят безотказно и ми набива грешка. Шансът и 2-та стоп ключа да са дефектни И В СЪЩОТО ВРЕМЕ ДА СВЕТЯТ, е направо извънземен. И аз доколкото знам, варианти много няма... Ама ей на - от 3 месеца го мъча това, със сума хора се консултирах, по форуми пиша, решение няма...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Грешка Brake Light Switch при диагностика-не работи темп

Мнение от ildivvy » 07 Ное 2018, 9:09

Под 'бутон' имах предвид 'стоп-машинката'! Нали и тя изглежда като бутон,който го натиска педала? Предположението ми беше,че втория проводник на нея,който е за темпомата,нещо е "проблемен'.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook