Придърпва ми когато двигателя е студен

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.10.2018

Re: Придърпва ми когато двигателя е студен

Мнение от ivanstefanov26 » 22 Ное 2018, 19:45

Не пуши колега на тласъци е и забелязвам че като я запаля на свободна и дам газ едва стига до 3000оборота спира и спада това докато давам газ както казах като загрее се оправя но забелязвам че колата не е толкова пъргава вече и е загубила осезаемо мощноста си! Давайте мнения

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Re: Придърпва ми когато двигателя е студен

Мнение от Joro_Paveto » 25 Ное 2018, 21:31

Вероятно дебитомер - аз имам същия проблем. При напълно ребилднат мотор, проблемът с придърпването на студено си остана. Както беше казал колега преди мен, то придърпването е и на загрят мотор, но е едва доловимо. След много изчетени теми по чуждите форуми - решенито е едно - смяна на дебитомер, но всички препоръчват да е с оригинален. А той е цифра....
Пробвай да откачиш дебитомера, при мен придърпването на студено изчезна, но пък като достигне работна темепература гасне и се държи по-зле.
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: Придърпва ми когато двигателя е студен

Мнение от xenolith » 26 Ное 2018, 12:07

@Joro, гледам че предни години колегите взимат Bosh около 200 лева. Не знам дали това е "оригинален", но почти всички М43 ги заменят с такива. Вероятно и аз ще сменя с такъв, но засега фокуса е различен. Първо да затворим мотора, пък после ще го мислим. :mhihi:
Казват, че ако откачиш дебитомера и колата литне, тогава е за смяна. Аз откача ли моя, веднага гасне, без значение дали е била запалена или тепърва я паля. Да не говорим да я карам с разкачен. :dunno:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook