Пак потни стъкла. Сезонът почва.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от abracadabra » 15 Окт 2018, 7:49

Как предотвратявате сутрин изпотяването на стъклата отвътре? Гледам други коли нощували наблизо, не са така...
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от host » 15 Окт 2018, 7:51

сигурен ли си че влизаш в колата със сухи крака/подметки ? защото капне ли водичка върху стелките няма шанс след това да не се запоти

също ако вътре е било "баня" - т.е. парното е блъскало на супер топло - също има вероятност за конденз като се охлажда колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от abracadabra » 15 Окт 2018, 8:06

Вечер я карам до късно, сутрин рано тръгвам. И може и да си прав. Но, чух че става с настройка на климатроника. Нещо такова, но не съм сигурен ,-да включа компресора на климатика, но да наглася въздуха на топло (23 гадуса например), също и на горните предни духалки да настроя да не е на червено или синьо, а по средата та да върти и въздуха през изпарителя. Но така какъв въздух ще духа -топъл или студен... ?
Също четох че и филтъра на купето да е сменен.
И най-вече 5 мин по-рано идваш до колата и я пускаш да работи...
Мисля че това са начините, но исках да чуя и мненията на колегите.... ,-винаги може да се научи нещо ново.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от bioz » 15 Окт 2018, 8:40

Значи повече от 4 години съм карал е46 и никога не съм имал проблем с изпотяване на стъклата това не ти е някъв опел. Зимата когато се вкарва много влага(вкарваш сняг с краката си) единствено пускам вентилацията да духа на стъклата и няма проблем. Ако сега сутрин има влага най-вероятно от някъде има пробив и влиза вода в купето от някъде.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от Don_Diego » 15 Окт 2018, 8:50

Вземи от синтетичните котешки тоалетни и наслагай в джобовете на вратите. Аз съм напълнил на 39ката вратите с пакетчета силика гел (каквито са и въпросните котешки тоалетни) от обувки и електроника и запотяване имам само като се качат 3-4 човека с мокри обувки :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от milen_kisiov » 15 Окт 2018, 8:57

При мен пък се изпотяват отвън и нямам идея защо. Изисква се постоянна игра с чистачките, което е дразнещо :( :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от expl0de » 15 Окт 2018, 9:43

Пускай климатика/климатроника и запотяването изчезва за секунди. Ако имаше теч, по вероятно да го откриеш лятото след дъжд/автомивка. Стъклата се запотяват много бързо от топлината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от mi6obmw » 15 Окт 2018, 10:03

Ако превключиш от червено на синьо врътката, няма да духа топло. Иначе да- включването на климатика би помогнало много с конденза. Единичката на жената, винаги( при топло или студено) като натисна” ауто” и пуска и компресора на климатика.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.09.2016

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от ajovev » 16 Окт 2018, 13:48

Гледах разни клипчета в тубата за подобни работи - мажеше един с гел за бръснене стъклото, и го забърсва с кърпа, да остане само тънък слой и така не се запотяваха. Тестваше и специален препарат против изпотяване, но вършеше същата работа на клипа и гела, а той е по-евтин очевидно. Не съм го пробвал това, може да споделите ако вие сте :)

Иначе бях си купил един пакет към 1 кило Бентонит в текстилнен пакет, от баухауса миналата година, за към 15-20лв, стои на пода между 2те задни седалки, не мисля че върши особена работа. Ще пробвам тази зима тоя трик с гела ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от The_Ancient » 17 Окт 2018, 3:18

Филтърът на купето е достатъчно евтин за да пробваш да го смениш. Аз съм имал такъв проблем само с една кола (от време на време) и откакто го смених не са ми се потили стъклата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от The Edge » 24 Окт 2018, 9:38

milen_kisiov написа:При мен пък се изпотяват отвън и нямам идея защо. Изисква се постоянна игра с чистачките, което е дразнещо :( :shock:


Ами колега, сигурно е заради времето и пропуснатите часове по "природознание" в 3-ти клас :shock:

Сега сериозно, теч в купето се получава най-често при нарушаване на изолацията на вратата - ако кората е разкачване и лепкавата черна битумна мембрана не е добре залепена ; Иначе ако климатика работи и е изправен, се справя много бързо със запотяването ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от pac0 » 24 Окт 2018, 9:59

+1 за силика гел във вратите, а може и в някой стар чорап (здрав) да насипеш и нахвърляш под седалките примерно... Помага наистина.
И както колегата преди мен е казал за вратите, и от уплътненията може да идва тоя филм, особено ако си с купе. Не веднъж съм бил със здраво замръзнал отвътре конденз на стъклото :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от milen_kisiov » 25 Окт 2018, 14:49

The Edge написа:
milen_kisiov написа:При мен пък се изпотяват отвън и нямам идея защо. Изисква се постоянна игра с чистачките, което е дразнещо :( :shock:


Ами колега, сигурно е заради времето и пропуснатите часове по "природознание" в 3-ти клас :shock:

...



Е то е ясно, че е от времето, а не заради пропуснатите часове по природознание :D , но все пак си е дразнещо :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от abracadabra » 25 Окт 2018, 19:11

The_Ancient написа:Филтърът на купето е достатъчно евтин за да пробваш да го смениш. Аз съм имал такъв проблем само с една кола (от време на време) и откакто го смених не са ми се потили стъклата.


Колега, прав си. Смених го с такъв с карбонови влакна и има разлика. Доволен съм.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Пак потни стъкла. Сезонът почва.

Мнение от Kurtov » 26 Окт 2018, 4:19

abracadabra написа:
The_Ancient написа:Филтърът на купето е достатъчно евтин за да пробваш да го смениш. Аз съм имал такъв проблем само с една кола (от време на време) и откакто го смених не са ми се потили стъклата.


Колега, прав си. Смених го с такъв с карбонови влакна и има разлика. Доволен съм.


Филтър с активен въглен ли ?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook