Проблем при ускорение е46 320Д

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.08.2018

Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от mkz » 17 Окт 2018, 16:41

Здравейте,от близо месец съм горд собственик на е46 320д автомат. Колата е фейслифтовия модел 2003 година, при покупката мина обстойна профилактика,обслужване и така нататък.Всичко както му е реда. От близо седмица забелязах че докато двигателя загрее напълно при натискане на газта след 2000 оборота колата набира много бавно, все едно турбината не работи.Когато двигателя загрее няма никакъв проблем, като единствено един път при загрял двигател стана по този начин но като натиснах кик-дауна се оправи. На таблото няма грешки и в сервиза ми казаха че видимо няма никакви проблеми,закачана е на диагностика също не показа нищо. Ще бъда благодарен за всякакъв вид информация. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.08.2018

Re: Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от mkz » 21 Окт 2018, 14:18

Днес при потегляне назад колата изгасна, първите 2 пъти върти но не пали. След това запали и тръгна без проблем.. Моля за мнения?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от stefan_suny » 21 Окт 2018, 15:41

Като е закачана на диагностика какво и как е гледано? Масова практика е да се даде на контакт и да се провери само за записани грешки..... Щом проблема ти е в движение - закача се и се гледа в движение - налягане на турбината, налягане в рейла, температура, показание на дебитомера...… ако не е правено това го направете и запиши какви стойности дава в проблемните моменти. Чак тогава може да се коментира по сериозен начин проблема. Другото е хвърляне на боб....

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.08.2018

Re: Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от mkz » 22 Ное 2018, 23:09

Проблема е решен, оказа се датчик за налягане на турбото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от swetlioo » 24 Ное 2018, 14:31

Е кажи как се е развил проблема. Как стигнахте до него, какво правихте, за да го диагностицирате точно, щом не е имало записани грешки. Всичко това ще е полезно, за някой, който има проблем от подобно естество, но му е трудно да го установи.
Така пусната темата,( имам проблем, но няма грешки, помагайте! и след седмица, отговор, готов съм, беше датчик.) не е полезна и завършена.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.08.2018

Re: Проблем при ускорение е46 320Д

Мнение от mkz » 24 Ное 2018, 19:44

Първоначалната диагностика на която отидох, преодполагам не е била изправна или правилна, нямам представа защо но не показа нищо. Отидох в друг сервиз оторизиран за тойота. Там я закачиха и излезе датчик за налягане на турбото. След смяна колата се оправи и върви както си трябва.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook