Счупена ключалка -как да отворя колата ?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от tngeorgiev » 08 Окт 2018, 8:10

В петък са ми насилили и превъртели ключалката на вратата, сега ключът влиза, но не отваря и се върти свободно..
-само една ключалка има колата, защото е комби Е46,а дистанционното в ключа отдавна не работи..

Има ли отваряне или след счупената ключалка само с чупене на стъклото ще се отвори?
С "открехване" и дърпане на палеца мисля няма как да стане, той потъва целия при заключване.
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от kkrumov » 08 Окт 2018, 8:49

tngeorgiev написа:В петък са ми насилили и превъртели ключалката на вратата, сега ключът влиза, но не отваря и се върти свободно..
-само една ключалка има колата, защото е комби Е46,а дистанционното в ключа отдавна не работи..

Има ли отваряне или след счупената ключалка само с чупене на стъклото ще се отвори?
С "открехване" и дърпане на палеца мисля няма как да стане, той потъва целия при заключване.


Има отваряне, колега. Изкърти патрона, така и така е счупен, след което бъркаш с широка отверка и я отваряш. Другият вариант е някой да прежалиш някой от прозорците...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от mi6obmw » 08 Окт 2018, 10:15

На петата врата нямаш ли ключалка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от gentata » 08 Окт 2018, 17:56

Счупването на прозореца едва ли ще е от полза, както и повдигане на палчето, дърпане на ръчката за отваряне от вътре или натискане на вътрешния бутон на централното. Като е заключена колата отвън няма отваряне отвътре, така да го кажа. Така че май варианта с отверткатра е удачния.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от tngeorgiev » 09 Окт 2018, 6:56

gentata написа:Счупването на прозореца едва ли ще е от полза, както и повдигане на палчето, дърпане на ръчката за отваряне от вътре или натискане на вътрешния бутон на централното. Като е заключена колата отвън няма отваряне отвътре, така да го кажа. Така че май варианта с отверткатра е удачния.


Успях да я отворя сам, при това снощи по тъмно. Ще постна снимка на нужните неща, взех ги от приятел ключар, а дръжката отвътре я дръпнах с дебела тел
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 18.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46
Мечтае да кара: BMW E34

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от Maverick81 » 01 Дек 2020, 18:18

Здравейте, колеги. Моят проблем е същият('Е46 седан - преди фейслифта). Като беше топло, при отключване палчето се вдигаше наполовина и трябваше да приложа малко сила с ключа наляво, за да се вдигне докрай и да отворя вратата. Тази сутрин в студа, не искаше да завърти, нито наляво, нито надясно и след малко време, топлене и сила успях да завъртя ключа и в двете посоки, но вече свободно и сега нищо не се случва. Дистанционното не бачка по принцип, откакто я имам. Интересно ми е, ако сте имали подобен случай или автора на темата, да кажете, как сте си отворили колата. Утре ще пробвам с тел или въже да отворя пасажерската, чрез минимално открехване в ъгъла горе и закачане на дръжката, но не знам дали ще стане. Помня, че стъклата се пускаха и сваляха, след като се загаси двигателя(има някаква памет и енергия), но не знам дали и бутона за централното в купето, ще сработи така. А и ключа не е на стартера, може би и това има значение. Някой от вас успявал ли е и с какво да вдигне палчето(хващайки оста му) нагоре, като бръкне през външното уплътнение на стъклото пред палчето? Как сте отремонтирали след това патрона си(има ли ремонтни комплекти), за да сработят пак всички механизми или трябва нов патрон и нов ключ който вече да е само за отключване? Може ли нов патрон да се направи, да става за същия ключ? Благодаря предварително за вниманието и отговорите на отзовалите се от вас. :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.06.2008

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от alincoo » 02 Дек 2020, 22:17

При мен е същото и е брава, не е патрон. Сега търся по моргите, че 120 кинта за китаец не ми се дават ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от veskot » 03 Дек 2020, 1:30

репейр кита за ключалката ти е няколко долара от алиекспрес
виж как се прави https://www.youtube.com/watch?v=f-f-rkejtuY
относно аварийното отварянето - може би чупене на прозорец, влизане, даване на контакт и отключване на бутона. ako doublelock е активирано (и то най вероятно е така) - при заключена кола ръчките отвътре са неактивни . попитай ключар за цена преди да правиш каквото и да е

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 1,8 97g

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от maksim_uk » 03 Дек 2020, 9:35

100лв. с ремонта на ключалката.
добрия заварчик ампеража не го бърка

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 18.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46
Мечтае да кара: BMW E34

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от Maverick81 » 03 Дек 2020, 21:24

Дотук пробвах с двете предни врати, чрез дръжките и не успявам да я отворя, както и спомена колегата по-горе. Сега достигнах до бутона за заключване/отключване в купето зад скоростния лост. Поблемът е, че за момента не мога да приложа нужната сила, за да го натисна. Не съм и сигурен, че ще стане нещо, но все пак преди ключар да пробвам всичко, за което се сетя. Мисля, че на Е36, ако позавъртиш ключа и дърпаш леко, ще изкараш патрона, но тук е хванат странично с болт, ако не се лъжа. Батерията на ключа опитах да я заредя индукционно със зарядно за електрическа четка(има такива клипчета), но след като би трябвало на контакт да се зарежда, а при мен не работи дистанционната функция, предполагам или е мъртва или са се затрили настройките. Знаете ли, ако сменя при ключар батерията, дали биха се загубили настройките за палене на двигателя и, ако се загубят, той може ли да ги възстанови, като прочете EWS-a? Надеждата ми е, при нова батерия, да сработи дистанционното отключване/заключване и така да проникна в колата. Какво ще кажете за легендите за отваряне с тенис топка? Аз виждам, че тук патрона и палчето не са един срещу друг, така че и да става на някои други марки и модели, тук сигурно няма да стане номера.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от BAYRON » 05 Дек 2020, 19:09

:OT: Колеги, знаете ли когато ти е паднал акумулатора може ли да се отвори лявата врата. Преди няколко дни, имах такъв проблем. На косъм се отвори и сега ме е страх, ако стане гаф с акумулатора дали ще мога да вляза в колата.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от NikVanov » 05 Дек 2020, 20:37

От дистанционното не може.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Счупена ключалка -как да отворя колата ?

Мнение от VladiE » 27 Яну 2021, 13:27

BAYRON написа::OT: Колеги, знаете ли когато ти е паднал акумулатора може ли да се отвори лявата врата. Преди няколко дни, имах такъв проблем. На косъм се отвори и сега ме е страх, ако стане гаф с акумулатора дали ще мога да вляза в колата.
Може. Шофьорската винаги може да се отвори механично.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook