Проблем с 320d 150 к.с.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Ицко » 25 Сеп 2018, 19:21

Здравейте,

Автомобилът е Е46 320d 150к.с. 2002 година. Имам го от 8 години. Никога не е форсиран, измъчван с високи скорости или нещо подобно, а напротив редовно е обслужван и като цяло - много пазен. От доста време се кара с нафта от VM Petrolium, Варна и редовно добавям BDC на Бардал. Доволен съм от нафтата, защото не пуши много, върви приятно и съм доволен от разхода. Пробвал съм също така с нафта от ОМВ, Шел, Лукойл, но тогава колата започва да пуши повече или пък става по-мудна, с всяка нафта е различно. Съединител и маховик не са сменяни откакто е в мен, като единствено от няколко месеца съединителя отделя една идея по-горе (явно е тръгнал), но не тресе при потегляне, спиране или работа на празен ход, няма проблеми със сменяне на предавките и пр.
Преди два дена пътувах извънградско, общо около 250 км, в които колата не показа абсолютно никакви симптоми на повреда, нито по време на път, нито след като паркирах и изгасих. На следващият ден обаче се появи следният проблем.
Запалването отне с няколко оборота повече от обичайното (обикновено колата пали лесно, без много въртене на стартера) и след като запали цялата кола започна да се клати изключително много. Умишлено не използвам "тресе" или "вибрира", за да не ви подведа да си мислите на първо време за маховик, а казвам "клати", защото цялото купе буквално се лашка, в резонанс с оборотите на двигателя. Самите обороти не се менят, не играят и колата не пуши. Изгасих я, изчаках малко, след което запалих пак и ситуацията се повтори аналогично - няколко оборота повече докато запали и след като запали, веднага започна да се клати цялата. При форсиране клатенето се запазва и се усеща осезаемо. Изгасих отново и повече не съм я палил, защото ме е страх ако има някакъв проблем в мотора, да не стане по-голяма беля.
Махах пластмасите на мотора да огледам за теч на масло/нафта, за спукани/извадени/скъсани маркучи, но не забелязах нищо неестествено.
Подозирам, че клатенето може да идва от неработещ цилиндър и съответно дебаланс на двигателя, съответно може би от запушена или неработеща дюза. Другото ми подозрение е маховик, но както споменах абсолютно никакви признаци, от често описваните, не съм имал преди това.

Ще съм много благодарен, ако можете да ме насочите към доверен сервиз във Варна, където да закарам колата на диагностика и съответно ремонт.
Разгледах доста из форума за сервизи във Варна и повечето хора препоръчват Илко Иванов в Добрич или сервиз M-Power във Виница. Няма никакъв шанс да карам колата и при всички положения ще извикам пътна помощ, та може би Добрич ще остане като по-краен вариант, ако нямате предложения за добри сервизи във Варна. За M-Power някой беше споменал, че цените им са като в официален сервиз. Проблемът не ми е в цената, по-важното е хората да си свършат работата. По-скоро ако наистина вземат скъпо дали не е по-добре направо да я закарам в Мкар Варна. Ако имате опит с други сервизи, ще се радвам да споделите.

Благодаря предварително!
Лека вечер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от dr.peshev » 26 Сеп 2018, 6:55

Пусни й една диагностика на място,преди да се панираш!!!
Може да е просто подгревна свещ за смяна!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от swetlioo » 26 Сеп 2018, 7:06

Аз миналата седмица имах подобни проблеми, които изчезнаха от самосебе си. Гледах я на място, на живи данни и имаше проблем с налягането в рейла.
Така и не разбрах, какво точно не е наред, защото ми запися само веднъж грешка, а после се оправи сама.
Виж при теб как е налягането и дюзите. Чак тогава мисли за другото. Акумулатора как е?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Ицко » 26 Сеп 2018, 8:23

Добрее, а как мога да получа някакво съдействие с диагностиката, тъй като аз нямам никакво оборудване вкъщи?
Общо взето, за пръв път се сблъсквам с подобен проблем и си питам, като неопитен човек. :)

Акумулаторът е Exide 100ah, сменян преди 3 години. Скоро не съм му гледал напрежението и ме съмнява да е от него, но ще погледна все пак.

Пропуснах да спомена, че вихровите клапи са махнати, още когато взехме колата.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Atsalov » 26 Сеп 2018, 9:26

Какво съдействие да получиш? Отиваш на майстор и това е ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Ицко » 26 Сеп 2018, 9:40

Да, то че ще се ходи на майстор, това е сигурно.
Можете ли да споделите впечатления и опит за M-Power сервиза във Виница или, ако кажете, че не е удачно там, то някакви предложения за добри сервизи, във Варна, където бих могъл да отида.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от vvasilev1 » 26 Сеп 2018, 9:41

Ицко написа:Добрее, а как мога да получа някакво съдействие с диагностиката, тъй като аз нямам никакво оборудване вкъщи?
Общо взето, за пръв път се сблъсквам с подобен проблем и си питам, като неопитен човек. :)

Акумулаторът е Exide 100ah, сменян преди 3 години. Скоро не съм му гледал напрежението и ме съмнява да е от него, но ще погледна все пак.

Пропуснах да спомена, че вихровите клапи са махнати, още когато взехме колата.


Прилича на проблем с дюза.
Карай автомобила при майстор, все някъде трябва да се довериш.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Atsalov » 26 Сеп 2018, 16:22

За Варна, колегата Илко Иванов е с най-добри отзиви ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Окт 2018, 19:20

Истината е диагностика и гледане на живи данни по време на проблемната работа на двигателя. Ако е записало някаква грешка пак е от помощ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от The Edge » 26 Окт 2018, 15:05

Със сигурност не е подгревна свещ .. този двигател пали без проблем и с една на тези температури.. ; Акумулатора ще си покаже сам и ще разбереш веднага / Междр. 100 ампер часа е излишно голям за този двигател и няма да ти го зарежда ако караш предимно на къси разс-я ; Доста вероятно е някоя дюза е тръгнала и е хубаво да те закачат за живи данни; Ако чете с универсален софтуер може да даде само грешка за ниско налягане .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 27.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Bmw30d » 30 Окт 2018, 20:26

Колега, закачи я на диагностика и гледай стойностите на дюзите при студен и при топъл мотор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Rothorm » 26 Ное 2018, 23:53

Аналогична диагноза имам и аз със същия модел ,кубатура и коне.
Студена работи шумно и двигатела трака все едно не работят 4те цилиндъра. Загрее ли става тих и никакви грижи.
Къде да се търсярт проблемите? Маховик ? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от vvasilev1 » 27 Ное 2018, 10:58

Rothorm написа:Аналогична диагноза имам и аз със същия модел ,кубатура и коне.
Студена работи шумно и двигатела трака все едно не работят 4те цилиндъра. Загрее ли става тих и никакви грижи.
Къде да се търсярт проблемите? Маховик ? :dunno:


Проблеми с подгрева, реле и свещи, най-вероятно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от Rothorm » 27 Ное 2018, 17:09

vvasilev1 написа:
Rothorm написа:Аналогична диагноза имам и аз със същия модел ,кубатура и коне.
Студена работи шумно и двигатела трака все едно не работят 4те цилиндъра. Загрее ли става тих и никакви грижи.
Къде да се търсярт проблемите? Маховик ? :dunno:


Проблеми с подгрева, реле и свещи, най-вероятно.


Сменяни са началото на годината - ОЕМ свещи и реле :dunno: Не дава грешки за свещи -закачана е на диагностика и няма грешка за свещите. Има недостатъчно дебит на гориво доколкото разбрах и най-вероятно била помпата в резервоара :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем с 320d 150 к.с.

Мнение от vvasilev1 » 27 Ное 2018, 18:21

Rothorm написа:
vvasilev1 написа:
Rothorm написа:Аналогична диагноза имам и аз със същия модел ,кубатура и коне.
Студена работи шумно и двигатела трака все едно не работят 4те цилиндъра. Загрее ли става тих и никакви грижи.
Къде да се търсярт проблемите? Маховик ? :dunno:


Проблеми с подгрева, реле и свещи, най-вероятно.


Сменяни са началото на годината - ОЕМ свещи и реле :dunno: Не дава грешки за свещи -закачана е на диагностика и няма грешка за свещите. Има недостатъчно дебит на гориво доколкото разбрах и най-вероятно била помпата в резервоара :dummy:
Съмнявам се за помпата. По скоро дюзи

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook