Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

Мнение от Spit-Fire » 15 Сеп 2018, 11:12

Колеги, здравейте.

Не помня дали преди съм писал за проблема, но последните дни взе да се появява по-отчетливо, може би заради ниските температури сутрин/вечер.

Колата е 330d комби. Проблема се изразява в следното:
- при потегляне на задна скорост (ниски обороти, под 1000) - задницата тресе брутално, в купето се чува ужасен басов звук. Ако оборотите са над 1000-1200, проблема отсъства (или поне не тресе толкова отчетливо).
- при потегляне на първа, понякога се случва същото, но в много по-малка степен.
- вчера забелязах, че се случва и на 2/3 скорост, примерно ако се движа без газ и натискам спирачката, за да паднат оборотите под 1000 - отново започва да тресе и да се чува този звук, докато не пусна спирачката и колата не стигне някакви обороти, в които се движи пак сама без газ.
- ако има значение, изглежда проблема да се появява по-отчетливо при студено или влажно време, докато колата се покара малко. След по-продължително каране (20+ минути) проблема го няма/не е толкова отчетлив.


Четох, че може да са много неща, и все пак някой имал ли е такива симптоми? Единственото, за което мога да кажа е съединителя - отделя нормално, не се чуват никакви шумове при натиснат/пуснат съединител, при гасене на мотора няма нетипични звуци или вибрации а и също така не приплъзва (предполагам, че ако приплъзва ще се разбере доста лесно на 400+ нютона мотор).

Бих се радвал ако споделите мнение, понеже не ми се иска да сменя части за 1000+ лева, ако е ненужно.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

Мнение от VladiE » 16 Сеп 2018, 0:13

Най вероятно е маховика. Симптомите са на счупени демпферни пружини.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Сеп 2018, 4:58

Аз съм го усещал това на клиентско 330д ръчка. Човекът каза, че има маховик за смяна. Намери читав сервиз да кажат на 100% и действай.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

Мнение от Spit-Fire » 26 Сеп 2018, 12:56

Привет, колеги.

Гледаха я в сервиз и казаха, че не било маховик. Ако било - би трябвало да има шум при натиснат съединител според тях и други симптоми които забравих какви са, но при мен нямало нито един.

Дали може да е от тампони на скоростната? Когато ги сменяхме майстора сложи някакви, които ми се видяха по-тънки от тези, които свалихме, та може би са и по-меки.

Другото което ми казаха като причини са части по кардана - онзи гумения тампон или висящ лагер. Те могат ли да се диагностицират по някакъв начин?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Е46 330d - тресене при потегляне / ниски обороти

Мнение от c7aH4eB » 26 Сеп 2018, 13:38

Закачай на диагностика и гледайте дюзи/егр/дебитомер абе при спец човек да знае кво да гледа, не само да види за грешки. Гледам си се писал и от Пловдив можеш да се свържеш с колегата Краси (atsalov) :dunno:
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook