Проблем с мощността е46 323

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 9.09.2018

Проблем с мощността е46 323

Мнение от Ert » 10 Сеп 2018, 8:13

Здравейте, колата е е46 323 чист бензин 2000г. , проблема е следния... Колата като е студена върви идеално, загряла ли е върви 1 път на 10 така както трябва, губи всякаква мощност на втора педала до долу до 5000 оборота, не може въобще да тръгне в най-лошия случай, понякога върви една идея повече, но не както трябва.Също така след като е загряла, по някой път оборотите играят много на място и гасне, или има случаи когато оборотите са нормални, подавам леко газ на свободна и се изгасва.

Странното е, че когато я паля студена върви както си трябва и когато загрее пак продължава да върви, докато не я изгася, изгася ли я, със следващото палене почват мъките...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с мощността е46 323

Мнение от zvetiko » 10 Сеп 2018, 11:06

Колега, може да провериш ламбда сондите и датчика за температура на антифриза. При диагностиката ще се види и дали някой от датчиците на колянов и разпределителен вал не е проблемен- понякога бъгват и работят добре само на студен или само на топъл двигател.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 9.09.2018

Re: Проблем с мощността е46 323

Мнение от Ert » 13 Сеп 2018, 14:34

Ходих при майстор който е в час с тези мотори, на диагностика дава грешки в 1,2 и 3-ти цилиндър.От всичко което съм изчел, мисля че проблема ще е в датчик на разпределителния вал, но според майстора не е това. Картерната вентилация на колата въобще не работела и колата въобще не може да дръпне въздух така както си трябва. След махане на капачката за маслото няма никаква промяна в работата на мотора, а доколкото знам не трябва да е така. Възможно ли е да е датчика на разпределителния вал, дори и да записва грешки в 3 цилиндъра..?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: Проблем с мощността е46 323

Мнение от mrtnslavchev » 17 Сеп 2018, 14:36

Ert написа:Ходих при майстор който е в час с тези мотори, на диагностика дава грешки в 1,2 и 3-ти цилиндър.От всичко което съм изчел, мисля че проблема ще е в датчик на разпределителния вал, но според майстора не е това. Картерната вентилация на колата въобще не работела и колата въобще не може да дръпне въздух така както си трябва. След махане на капачката за маслото няма никаква промяна в работата на мотора, а доколкото знам не трябва да е така. Възможно ли е да е датчика на разпределителния вал, дори и да записва грешки в 3 цилиндъра..?


Първо си оправи картерната вентилация.
Купи си цял комплект от всички маркучи и филтърчето и след това проверете пак на диагностика.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook