Теч на антифриз от радиатора?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от abracadabra » 08 Сеп 2018, 17:10

Колеги, точно отстрани на пластмасата на радиатора, зад разширителното казанче откъм десния фар. Ето снимка:
2018-09-08_180418.jpg


Така и не разбрах откъде може да идва. Аз на почивала кола цяла нощ го забърша първата преградка където мокри (другите не мога да достигна) и пак за 5 мин. се намокри. Иначе отдолу много рядко капе по съвсем малко. Някъде от радиатора отстрани където е запресован ли....
Какво трябва да направя? Целия радиатор ли да сменя?
Дайте идея какво е.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от pinko_23 » 09 Сеп 2018, 5:25

колега най добре сменяй целият радиатор, не слагай от тези боклуци в системата щото може повече щети да си приччиниш. Външно лепене пак не върши работа. Успех
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ivoaudi » 10 Сеп 2018, 19:25

Цепят се точно от там. Нов и се сменя целия, естествено, никакви лепенки и поправки
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от abracadabra » 10 Сеп 2018, 19:26

Колко ще ми излезе ремонта в сервиз? Ориентировъчно.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от HackeD » 11 Сеп 2018, 8:00

abracadabra написа:Колко ще ми излезе ремонта в сервиз? Ориентировъчно.


Хубав радиатор под 160-80лв. няма, тези за по 100-120лв. не взимай, аз сменях взех Нисенс беше 160-70лв. по спомен, антифриз още 20-30лв. и труд примерно 30-40лв. зависи къде ще отидеш. Отдели 250лв. и действай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от abracadabra » 11 Сеп 2018, 15:57

Благодаря, колега. Засега ще се пробвам още малко да покарам така. Като заделя пари и ще я карам на сервиз като тръгне малко повечко да тече.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от HackeD » 11 Сеп 2018, 15:58

abracadabra написа:Благодаря, колега. Засега ще се пробвам още малко да покарам така. Като заделя пари и ще я карам на сервиз като тръгне малко повечко да тече.


Кофтито е, че изведнъж може да се спука и да си останеш там където си. Така че гледай да го оправиш бързо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ivoaudi » 12 Сеп 2018, 3:34

Още по-кофтито е, че може и дълго време да изкара така, съвсем слабо сълзящ и да си окоти мотора, поне гарнитура. Това просълзяване със сигурност понижава налягането, от там бълбукане в главата, а бълбукането - неохладени, спечени зони, при все, че температурата си е ок.
Аз не бих я карал така и ден.

Косера имаха някви тайвански радиатори по 70-80лв и държаха точно колкото японските
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от HackeD » 12 Сеп 2018, 8:51

ivoaudi написа:Още по-кофтито е, че може и дълго време да изкара така, съвсем слабо сълзящ и да си окоти мотора, поне гарнитура. Това просълзяване със сигурност понижава налягането, от там бълбукане в главата, а бълбукането - неохладени, спечени зони, при все, че температурата си е ок.
Аз не бих я карал така и ден.

Косера имаха някви тайвански радиатори по 70-80лв и държаха точно колкото японските

.
Аз така направих грешка в тайвански/ китайски радиатор и след 3 месеца започна да тече затова повече от най-евтините части не... Че излиза двойно и тройно след това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ildivvy » 12 Сеп 2018, 13:48

Наскоро нямаше ли тема за двигател на колега,който се е прецакал след подобен теч? Стигна се до 'караници' във форума и я заключиха... Сменяй е моя съвет!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ivoaudi » 12 Сеп 2018, 20:06

Имаше да, но във въпросната тема автора описва как маркучите му са твърди от самото начало след ремонта. Освен това твърди, че и налягането остава така цяла нощ, което за мен значи(ако говори истината разбира се), че първоначално системата си е била наред и едва в последствие се е предала тук-таме.

А за да не съм оф. Аз си закупих поредната оригинална част от официално представителство и тя наскоро сдаде багажа на нищожни километри. Говоря за разширително казанче, купено от най-голямото тукашно представителство на БМВ, ФР. Това ми е мисля пета вече поред резервна част от френско представителство, пристигаща директно дефектна или сдаваща багажа много бързо. Казвам го в контекста на твърдението, че оригиналните, скъпи части са непременно качествени. В живо лото се превърна пазаренето на автомобилни части. Изобщо не може да се предполага коя част колко ще изкара, като мога да дам наистина, ама наистина много, много, много примери как евтина част кара дълго, а прехвалени лемфьордери, заксове и тн се дънят на поразия.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от abracadabra » 13 Сеп 2018, 16:43

Да, относно частите има и фактор кое как се уцели.
Но, относно моя теч да, има малко се стич надолу по казанчето но системата си е под налягане, щом на студено при отваряне на капачката съска. Но и на кората отдолу не капе, карам всеки ден по 15 км. и така седмица.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ivoaudi » 13 Сеп 2018, 17:38

Това, което чуваш сутрин като свистене е подналягане и е съвсем слабо, не може да ти е кой знае какъв критерий за състоянието на охл. с-ма. Другото, което е по-важно, че предвид принципа на работа на електронната газ в мотора ти, той много често работи в режим пълно натоварване без изобщо да усещаш и да си даваш сметка за това. Доста по-различно е от старите, конвенционални жила където лесно успявахме да "пазим" мотора за известно време поради разни там временни причини и да не го натоварваме на макс докато си оправим проблема. Добавяме и това, че цепнатината със сигурност ще се увеличава в прогресия и така и така си е за смяна. Моето скромно мнение е, че изобщо няма да се усетиш как ей така, между другото ще си духнеш гарнитурата. А и като знам как тез дългите, шестцилиндрови глави не знаят как да се кривят и цепят..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ventsi denev » 16 Сеп 2018, 13:54

Привет колеги педи около 6-7 месеца започна да ми песвятка лампа на охладителна течност спирам проверявам я на ниво и в норми температурата та смених водна помпа.Това лято тръгвам с колата за България от Испания /колата е46 316 компакт мотор 1.8 бензин 116кс/ по пътя никакви ядове вече в БГ ми пресветна въпросната лампа за кратко и изгасна.Пристигам паркирам в гаража на другия ден проверявям масло ок освен изгореното около 700мл за 3300км отварям казанчето на радятора и изхвърли малко антифриз.Повече не съм я гледал тръгвам след отпуската обратно всичко е ок и към хърватска въпросната лампа пак започна да святка и изгасва и така до Испания минавам границата и 800км нито лампа нито дявол и до сега така. Като се прибрах я оставих 2 дни без да я паля отвъртам пак радятора за проверка пълен почти до ръба източих 6-7 спринцовки антифриз та да остане място да се разширява течноста.Та въпроса ми е може ли от препълване на системата да е пресвяткала тази лампа?Нямам течове от охладителната система .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Теч на антифриз от радиатора?

Мнение от ivoaudi » 16 Сеп 2018, 14:04

Мисля, че си направил грешка. Системата ти едва ли е била препълнена до горе, а вероятно си имал балон с въздух, който ти е надигнал течността нагоре. Трябвало е по-скоро да отвориш леко винтовете за обезвъздушаване, което можеш да направиш и сега. Пробвай да си обезвъздушиш с-мата и според мен ще установиш, че има бая въздух.
На разширителното казанче, отгоре по периферията му има един канал, по него имаш ли засъхнало с цвета на антифриза ти?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook