Премигане на Check Engine

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.09.2018

Премигане на Check Engine

Мнение от Sarirus » 08 Сеп 2018, 1:43

Здравейте колеги,днес колата ми направи странен проблем докато си карах изведнъж при изкачване колата взе да губи мощност , check engine взе да премига като след няколко секунди спря но остана да свети ,не ускорява нормално вдига обороти но ускорява много много по-бавно от обичайното,спрях колата изгасих я след което потеглих като лампата не светеше след по-малко от 2 км отново същото взе да премига и колата спря да ускорява както трябва като лампата остана да свети,като че ли работи на по-малко цилиндри.Ще я карам на диагностика тези дни , но все пак ако може да ми дадете някакви насоки за какво иде реч.Колата е e46 318ti 143кс , като мина основен ремонт на двигателя преди 9 месеца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Премигане на Check Engine

Мнение от Denis1903 » 12 Сеп 2018, 10:56

Същото нещо ми направи 330 - ката само че моята спря тотално след 10 километра и се оказа помпата

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Премигане на Check Engine

Мнение от The Heartlistener » 12 Сеп 2018, 15:48

Sarirus написа:Здравейте колеги,днес колата ми направи странен проблем докато си карах изведнъж при изкачване колата взе да губи мощност , check engine взе да премига като след няколко секунди спря но остана да свети ,не ускорява нормално вдига обороти но ускорява много много по-бавно от обичайното,спрях колата изгасих я след което потеглих като лампата не светеше след по-малко от 2 км отново същото взе да премига и колата спря да ускорява както трябва като лампата остана да свети,като че ли работи на по-малко цилиндри.Ще я карам на диагностика тези дни , но все пак ако може да ми дадете някакви насоки за какво иде реч.Колата е e46 318ti 143кс , като мина основен ремонт на двигателя преди 9 месеца.

Закачете я, ако е missfire на конкретен цилиндър, вероятно някоя бобина сдава багажа.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Премигане на Check Engine

Мнение от dr.peshev » 12 Сеп 2018, 18:07

Има отделна тема за този мотор
Като разберете грешките , пиши в нея viewtopic.php?f=34&t=232131&start=795
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook