Проблем палене?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.08.2018
Пол: Мъж

Проблем палене?

Мнение от DexteN » 31 Авг 2018, 18:31

Здравейте! Нов съм във форума и не съм сигурен дали разделът е правилния.
Имам проблем от новозакупено E46 330Ci.
Преди седмица и нещо го купих и г/д за 7 дни му навъртях 600км , нямаше абсолютно никви проблеми с колата просто бижу.. Винаги палеше от първия път без да върти или каквото и да било.
Тъй като ми е първо BMW , и си нямам халхабер от електроника , губене на тоци и.т.н реших да помоля някой по запознат да ми каже какъв би могъл да е проблема?
- Преди 2 дни оставих колата в гаража, в същия ден нямах абсолютно никви ядове ( освен спукана гума :D ) Палеше си, вървеше си никакви проблеми! Днес баща ми трябваше да го закара на преглед и при опита да запали колата влиза на контакт но не пали ( стартера не варти ). След няколко опита решава, че има някъв теч в тоците и пробва друг акумулатор( дърт на библия - почти не работещ :D , същата история.. Оставя акумулатора да се зарежда (моя)
Когато се прибрах зарядното беше доста нагряло, изключих го отидох и запалих от първия път ( пак без каквито и да било проблеми ) Изгасих за да пробвам пак и отново не палеше ( стартера цъкаше ) Също така забелязвам че колата когато е на контакт радиото и парното се включват сами и трябва да се изключат ръчно.? Какъв според вас е проблема? ( опитах да дам ток от другата ми кола - същата работа ) Не искам да давам мои експертизи защото съм тотален индианец по тая тема.. Ще се надявам някой , който е навътре в нещата да даде мнение! Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем палене?

Мнение от DoesNot » 31 Авг 2018, 19:26

Ако ти присветват фаровете при опит за палене е от акумулатора. Ако не стартера се е износил.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.08.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем палене?

Мнение от DexteN » 31 Авг 2018, 19:28

DoesNot написа:Ако ти присветват фаровете при опит за палене е от акумулатора. Ако не стартера се е износил.

Здравей! Присветкват фаровете в момента, в когато стартера цъка.
- Други колеги ми казаха , че може да е от четките на стартера.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Проблем палене?

Мнение от NikVanov » 31 Авг 2018, 21:04

Най-вероятно ще купуваш акумулатор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем палене?

Мнение от VladiE » 01 Сеп 2018, 0:18

Акумулатора е на тор. Купуваш нов и решаваш проблема.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Проблем палене?

Мнение от AvoyzeN » 04 Сеп 2018, 15:23

Щом цъка значи бендикса изхвърля, но ротора не върти, най-вероятно четките са износени и не правят хубав контакт с ротора и от там върти когато си поиска, но не изключвам факта, че акумулатора може да се скапе изведнъж, първо пробвай с друг изправен акумулатор и ако пак е същото значи е стартера което ме съмнява много.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем палене?

Мнение от Denis1903 » 12 Сеп 2018, 11:02

Или клемите ти не правят хубаво маса или акумулатора ти е заминал ! Имах такава случка няколко пъти - клемата е стегната но нещо не прави хубаво маса , а акумулатора си беше чук отвсякъде . Чукам плюса и тогава пали . Минах клемата със шкурката и от една година не съм барал все още там ;)

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook