Сваля всички прозорци при отключване

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от Tobi » 21 Авг 2018, 18:40

Здравейте.Имам доста досаден проблем с моята е46ца. При отключване на колата, доста често всички прозорци се свалят,след което не мога да ги вдигна от копчетата около 1-2 минути.Все едно,колата няма ток.Правя следното.Отключвам,отварям вратата и веднага натискам копчето да я заключа.Понякога уцелвам момента и не ги отваря,понякога ги отваря.Някой път това се получава,когато не затворя вратата както трябва,плафона светва и те се свалят,има случаи в който,не ги сваля,но 1-2 минути няма ток към прозорците.Забравих да спомена,че дясната врата не се отключва от ключа. Чопчето стои надолу, когато натисна дръжката от вътре, чопчето се вдига и може да се отваря както от вън така и от вътре.Ходих при един майстор който ми каза,че трябвало да се подмени цялата инсталация към прозорците,другият ми каза,че може да е от ГМ модула.Може ли,някой които се е сблъсквал с този проблем,да ми препоръча майстор някъде около Бургас,който може да реши този проблем.Колата е 323ци 2000г. :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от stefan_suny » 21 Авг 2018, 18:45

С ключа ли отключваш\механично\ или дистанционно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от Tobi » 21 Авг 2018, 19:11

stefan_suny написа:С ключа ли отключваш\механично\ или дистанционно?


От копчето на ключа :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от stefan_suny » 05 Сеп 2018, 12:37

Пробвай да отключиш механично и виж дали пак е така. Възможно е ако ти задържа бутона за отключване да прави така. Ако и при механично отключване пак е така по скоро се ориентирай към ГМ модула. Да се подменя инсталацията ми звучи абсурдно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от VladiE » 05 Сеп 2018, 12:41

Колега,
не пишеш дали си пробвал нещо, но пък абсолютно всеки ден избутваш темата отново и отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от Tobi » 05 Сеп 2018, 16:46

Здравейте не съм писъл,понеже колата беше в сервиз доста време.Проблема го има от 7-8 месеца,така взех колата,но естествено не знаех за този проблем.Наскоро говорих със старият собственик,попитах го дали знае как да реша проблема,предполагам,че и той си е блъскал главата с този проблем.Каза ми,че преди години шофьорската врата е разбивана,сменяна е ключалката,от тогава е този проблем с прозорците.Доста често ги сваля при отключване,после 2-3 минути няма ток до тях,другото което е дясната врата не се отключва от ключа,но се заключва.Писъл съм по горе.Днес пробвах да я отворя от ключалката,ключа не влиза до края,другото което е,не мърда нито на ляво нито на дясно.Пробвах с резервния ключ който не работи,но влезе идеално.С него се върти с малко усилие на ляво,но на дясно не мърда.Чопчето също не помръдва,направих и клипчета, моля ви помагайте!

Това е клипчето с ключа който работи https://ndox.abv.bg/download?id=bdaf893583
Това е с резервния ключ https://ndox.abv.bg/download?id=1e0fbaea36

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от xm_net » 05 Сеп 2018, 17:54

Tobi написа:Здравейте не съм писъл,понеже колата беше в сервиз доста време.Проблема го има от 7-8 месеца,така взех колата,но естествено не знаех за този проблем.Наскоро говорих със старият собственик,попитах го дали знае как да реша проблема,предполагам,че и той си е блъскал главата с този проблем.Каза ми,че преди години шофьорската врата е разбивана,сменяна е ключалката,от тогава е този проблем с прозорците.Доста често ги сваля при отключване,после 2-3 минути няма ток до тях,другото което е дясната врата не се отключва от ключа,но се заключва.Писъл съм по горе.Днес пробвах да я отворя от ключалката,ключа не влиза до края,другото което е,не мърда нито на ляво нито на дясно.Пробвах с резервния ключ който не работи,но влезе идеално.С него се върти с малко усилие на ляво,но на дясно не мърда.Чопчето също не помръдва,направих и клипчета, моля ви помагайте!

Това е клипчето с ключа който работи https://ndox.abv.bg/download?id=bdaf893583
Това е с резервния ключ https://ndox.abv.bg/download?id=1e0fbaea36


Колега, не знам къде е проблемът в случая, но мога да ти кажа едно със сигурност - двата ключа не са от един и същ автомобил! Погледни внимателно формата на канала изрязан в механичната част на ключовете (перото) и ще видиш разликата!

Untitled - 1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от Tobi » 05 Сеп 2018, 18:30

Сега като ги огледах,наистина са различни.Добре,след като е сменен патрона в случая,самият патрон предполагам върви с ключ към него.Възможно ли е,да е взет някакъв друг ключ от друга кола и този от патрона да е поставен в него.В случая за това да не работи,а другото което е самият патрон да е развален,или да не е монтиран правилно? И като цяло изобщо,възможно ли е от патрона да има проблем с прозорците? :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от xm_net » 10 Сеп 2018, 10:15

Tobi написа:Сега като ги огледах,наистина са различни.Добре,след като е сменен патрона в случая,самият патрон предполагам върви с ключ към него.Възможно ли е,да е взет някакъв друг ключ от друга кола и този от патрона да е поставен в него.В случая за това да не работи,а другото което е самият патрон да е развален,или да не е монтиран правилно? И като цяло изобщо,възможно ли е от патрона да има проблем с прозорците? :help:


Колега, всичко е възможно! Патроните се пренареждат по ключа при нужда, така че не е задължително патронът непременно да върви в комплект с ключ. Според мен или предишният собственик те е подвел с това, че колата има втори ключ или него са го подвели пръв по веригата. На практика имаш един-единствен ключ, втория можеш спокойно да си го закачиш, като сувенир на огледалото за обратно виждане! Защо не работи патронът няма как да ти каже никой без да се разглоби и да се види какво се случва там, а защо вторият ти ключ не работи мисля, че вече си наясно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от 320 2.2 » 10 Сеп 2018, 14:42

Колега предния собственик ти е казал ,че колата е била разбивана и от тогава е този проблем с прозорците .Според мен проблема е в актуатора като са напъвали е станало нещо с него ,и аз преди време имах проблем с него ако можеш намери един за проба да си сигурен защото той командва доста работи .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от Tobi » 10 Сеп 2018, 21:24

Оказа се,че патрона изобщо,не е монтиран правилно.Дори удължението, което завърта бравата.го няма.Казаха ми,че най вероятно и бравата е за смяна.Евентуално след това,ако има проблем,трябва да сменя и комфорт модула,в момента търся брава,този актуатор към нея ли върви или отделно? :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от 320 2.2 » 14 Сеп 2018, 8:36

Актуатора е механизма във вратата .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2010
Пол: Мъж

Re: Сваля всички прозорци при отключване

Мнение от agopov » 01 Окт 2018, 11:17

В самата брава има място, където да влезе патронника. Там, с една отвертка , управлението на бравата може да се нагласи в неутрално положение, и така да не смъква прозорците. За толкова години стаж , съм нямал проблемен комфорт модул с точно такъв проблем...

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook