Климатикът спря :( - проблем намерен

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Варна

Климатикът спря :( - проблем намерен

Мнение от ivan_krilov » 04 Авг 2018, 17:35

Колеги, привет! След като вчера ми изгоря едната бобина и днес направих невъзможното, за да успея в събота да се сдобия с поне една бойка, спря и климата. Страшна поредица :bang: Закачих колата с ИНПА и не дава никакви грешки. Клапите работят, вентилаторите и те, идва напрежение на 3-те измервани кръга, налягането на фреона е около 8-9 бара, ужким отива напрежение към компресора, но хладно няма. Това налягане, ако е вярно, показва, че компресорът изобщо не се включва, но защо? Каква може да е причината, хем да не се включва, хем да не го отчита като грешка? Благодаря предварително на всички отзовали се, че то е ясно, че ще се ходи на майстор, но поне да знам, какво да очаквам, нов компреспр или?!
Последна промяна ivan_krilov на 07 Авг 2018, 8:25, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: Климатикът спря :(

Мнение от Challenger » 04 Авг 2018, 18:12

Перката видя ли я?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Климатикът спря :(

Мнение от ivan_krilov » 04 Авг 2018, 18:15

Честно да си призная, не съм я гледал. Според инпата работи, де. А и ако е тя, не би ли трябвало да вдига налягането на фреона? Има ли запознати, когато не работи перката на предния радиатор, записва ли някаква грешка?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.07.2018

Re: Климатикът спря :(

Мнение от bborisov567 » 05 Авг 2018, 12:45

Компресора има бобина, трябва да има 2 кабела, в предната му част. Виж дали идва 12в там когато климатика трябва да работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Климатикът спря :(

Мнение от ivan_krilov » 06 Авг 2018, 10:04

Честно казано, без да се поразглобят някои неща, е почти невъзможно да се стигне до там. Имам набелязан план, започващ с проверка на вентилатора на радиатора, реле за компресор зад бушоните в жабката и подаване на директен + на компресора, чак после физическо разглобяване на самия компресор. Само ще трябва да си подсигуря повечко време. И все пак, остава въпросът, защо не записва никакви грешки и кое е това, което няма да се регистрира като грешка, а няма да позволи да се включи климата?
П.С. Сега забелязвам, че вентилаторът на мотора не се развърта изобщо, при включване на климатик. Дали това е причината или следствие, обаче?

Edit: Проблемът е в бобината на компресора. Има напрежение, има фреон, роторът се развърта свободно на ръка, но при подаване на напрежение не зацепва. Не записва грешки в IHKA-та, явно няма обратна връзка ( нормално, като е само с един кабел). Сега се чудя, дали да търся компресор втора ръка или само нова бобина? И също се чудя, дали ще успея да я сменя на място :?: Не искам да разбутвам фреоновата част, която е в момента без течове и пропуски, но играчката ще е голяма, ако изобщо е възможна.
Някой да има представа, откъде мога да купя само бобината на електромагнитния съединител?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.04.2014

Re: Климатикът спря :( - проблем намерен

Мнение от pepi_laki » 08 Авг 2018, 20:08

При мен сензора за външната температура като отбележеше минусуви градуси през лятото, климатика автоматично спираше студеното и пускаше топлото :). т.е. проблем с датчика за външната температура.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Климатикът спря :( - проблем намерен

Мнение от ivan_krilov » 09 Авг 2018, 8:58

Да, това ясно. При мен, въпреки мнението на всички квартални майстори да заредя фреон, се оказа изгоряла бобина на компресора. Сменена е и засега всичко е наред. Интересното е, че успях да я сменя на място, без да демонтирам компресора. Общо около 2 часа е времето за монтаж/ демонтаж максимум. А размерите на бобината са 44 вътрешен отвор/96/29мм дебелина. Има я в Алиекспрес, ако на някой му трябва.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook