Проблем със запалване м54б22

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.11.2016

Проблем със запалване м54б22

Мнение от V.Evstatiev » 02 Юли 2018, 12:32

Здравейте колеги,
Ще се опитам да опиша проблема най-подробно. Два пъти ми се случи тръгвам да паля върти на стартер, но не пали, второто въртене пали.Свещите и бубините са нови. Реших че помпата прави проблем, понеже зимата много свиреше. Взех нова, смених я и сега отново го има проблема на всеки старт ако преседи повече от час. Като грешки записва само бедна смес, колата има и газ, предполагам грешките са от това. Ако дам контакт два последователни пъти преди да завъртя пали отраз.Забелязвам и ниска мощност на бензин .Моля за съвети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Проблем със запалване м54б22

Мнение от stefan_suny » 03 Юли 2018, 11:58

Отиди да ти настроят газовото както трябва! Щом успява да запише грешка за бедна смес значи настройките са трагични, а е добре да се прегледа цялото газово дали всичко му е наред. От проблема със сместа прави големи адаптации и после с тях има проблем на бензин.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.11.2016

Re: Проблем със запалване м54б22

Мнение от V.Evstatiev » 04 Юли 2018, 7:17

Здравейте колеги, разбрах проблема. Бензиновия регулатор не задържа налягане и когато се угаси колата, връща бензина към помпата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем със запалване м54б22

Мнение от ildivvy » 04 Юли 2018, 18:45

Целта на регулатора е да поддържа определено налягане в рейката! Когато загасиш,то си пада и не е проблем! Като дадеш на контакт,помпата тръгва и прави необходимото налягане в рейката! При теб явно,регулатора е повреден и дори при работа не поддържа необходимото налягане от 3,5бара! Затова и няма мощност при каране на бензин!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.11.2016

Re: Проблем със запалване м54б22

Мнение от V.Evstatiev » 04 Юли 2018, 21:37

Разбирам, въпроса ми е също дали само помпата задържа горивото след сондата, или част от този процес е и регулатора. Понеже ако той не играе тази роля, възможно е и клапана в помпата също да е повреден въпреки , че е нова (ERA). Това само информативно. Надявам се след смяна на регулатора проблема да бъде решен. За момента паля като дам два пъти контакт и помпата подкача гориво , така реших проблема с въртенето.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook