Смяна на ремъци Е46 M43TUB19

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Смяна на ремъци Е46 M43TUB19

Мнение от abracadabra » 28 Юни 2018, 16:23

Колеги, открих този линк: http://e46bulgaria.com/%D1%81%D0%BC%D1% ... D0%B8-m54/

Но е за друг двигател. Е, не е много по-различно от М43 надявам се. Понеже скоро ще ми се наложи смяна, та се интересувам от това дали ще се справя. Ако някой го е правил, нека сподели.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Смяна на ремъци Е46 M43TUB19

Мнение от Benord » 28 Юни 2018, 19:12

Ще се справите,колега като всички останали във форума.Само преди смяната на новият ремък и свален старият проверете всички колелца по веригата за радиални хлабини.Демек като ги напъвате ту към вас ту на обратно дали не се чувствува,че има голямо движение,а и като ги завъртите на ръка дали нещо не тракат или се усеща задиране. Капачките на обтягащите ролки падат с нежно отместване с тънка отверка.Ако нещо се е разхлопало и него за смяна трябва да го предвидите.Иначе упътването,което сте постнали си е напълно достатъчно за как и какво.Единствено внимавайте за щипките и капаците при сваляне докато Ви се открие мегдан за работа,че се чупят без предупреждение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Смяна на ремъци Е46 M43TUB19

Мнение от sobiss » 28 Юни 2018, 22:18

Няма никаква философия в смяната, аз си смених и обтяжният механизъм...без да има някакви обективни причини за това. Единственото което ми беше трудно, беше обтягането ремъка на климатика. От горе ми беше трудно, поради простата причина, че при компакта е доста по тясно.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook