Странен проблем със съединителя

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Странен проблем със съединителя

Мнение от St0yo » 27 Юни 2018, 23:17

Здравейте. Наскоро ми се случи нещо странно, както си карах на един светофар при потегляне се чу щрак, педала на съединителя стана по твърд и вече не можех да превключвам скоростите. Разглобихме колата и се оказа че притискателния диск си е отишъл. Преди проблема не ми е създавала никакви проблеми. Феродовия диск и маховика са като нови, причината за повредата на притискателя дали може да е в самата кола, скорости или просто си му е дошло времето?
Другото по странно нещо беше че си поръчах съединител по номер на рама колата е е46 320д произведена 12 месец 2002 година, като излиза навсякъде, че съединителя е 240 мм но и аз и майстора останахме изумени след като не пасна и се оказа, че досегашните ми маховик и суединител са 228мм които се слагат на 320д от преди фейслифта. Въпроса ми е дали скоростите на колата са сменяни или просто са сложени съединител и маховик от друга кола и проблем ли ще е да се кара с тези както досега, защото замених поръчания 240мм комплект с такъв на 228мм. Благодатя предварително на отзовалите се. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Странен проблем със съединителя

Мнение от dr.peshev » 28 Юни 2018, 6:42

228 си е нормално
Не е проблем!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Странен проблем със съединителя

Мнение от St0yo » 28 Юни 2018, 9:10

dr.peshev написа:228 си е нормално
Не е проблем!


Благодаря за отговора колега. Значи да разбирам че има и 228 мм и 240мм в е46 320д след фейслифта. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Странен проблем със съединителя

Мнение от St0yo » 28 Юни 2018, 19:54

Малко развитие по закучилият ми се проблем. Оказа се че 228 мм съединител на става на опашката излизаща от скоростите, защото профил на главината на феродовия диск на 228 милиметров съединител доколкото си спомням е 29х23, а на моя който също е 228 милиметра е 35 х 28. И немога да намеря съединител комплект който да е 228 милиметра и профил на главината му да е 35х28. Аджеба не се знае на какъв сбирщаин съм попаднал а не ми се сменя и маховика защото е перфектен и е оригинален. Ще помоля някои ако знае от каквобмв е този съединител който да е 228мм, но да е за широка главина 35х28 както е 240 милиметровия.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook