Работи грубо и тресе 320d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 23.11.2015
Пол: Мъж

Работи грубо и тресе 320d

Мнение от Simon99 » 16 Юни 2018, 17:57

Здравейте, става въпрос за 320d 136hp.

Проблема се случва и на студен и на топъл мотор. На свободна оборотите не играят 830rpm.

Като я настъпя до долу колата ускорява до 4000 или до 4200 оборота и забива.

Като забие изпушва черно и като освободя от скорост двигателя започва да работи грубо и да тресе (чува се и странен шум - почукване на метал в ритъма на оборотите), скоростния лост и той също и купето.

Това нещо с лошата работа на мотора трае около 10 секунди и после всичко се нормализира.

На диагностика (Бош) гледаха дюзите и казаха, че стойностите са нормални. Колата не записва грешки от типа "Charge air pressure control" майстор я гледа и не можа да открие дали някой маркуч е скъсан или изваден.

От време на време си влиза в авариен режим пак след настъпване (примерно цялата втора докато забие и след това на трета няма абсолютно никаква мощност).

На диагностика излизат стари, но активни грешки glow plug system и EGR който е затапен.

По-някой път мирише на масло и отпред изпушва, може би подкартерно налягане (филтъра е сменян).

Та по ме притеснява лошата работа на мотора. Това за оборотите и аварийния режим е сигурно някой маркуч... Вие какво мислите ?

От модератор: НЕ си трий мнението!!!
Последна промяна Simon99 на 18 Юли 2018, 18:37, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от vld » 17 Юни 2018, 8:26

vipkokata написа:Здравейте, става въпрос за 320d 136hp.

Проблема се случва и на студен и на топъл мотор. На свободна оборотите не играят 830rpm.

Като я настъпя до долу колата ускорява до 4000 или до 4200 оборота и забива.

Като забие изпушва черно и като освободя от скорост двигателя започва да работи грубо и да тресе (чува се и странен шум - почукване на метал в ритъма на оборотите), скоростния лост и той също и купето.

Това нещо с лошата работа на мотора трае около 10 секунди и после всичко се нормализира.

На диагностика (Бош) гледаха дюзите и казаха, че стойностите са нормални. Колата не записва грешки от типа "Charge air pressure control" майстор я гледа и не можа да открие дали някой маркуч е скъсан или изваден.

От време на време си влиза в авариен режим пак след настъпване (примерно цялата втора докато забие и след това на трета няма абсолютно никаква мощност).

На диагностика излизат стари, но активни грешки glow plug system и EGR който е затапен.

По-някой път мирише на масло и отпред изпушва, може би подкартерно налягане (филтъра е сменян).

Та по ме притеснява лошата работа на мотора. Това за оборотите и аварийния режим е сигурно някой маркуч... Вие какво мислите ?

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk


На тоя мотор всичко е в ГНП-то. какво са им видели на диагностика на дюзите не знам, но е твърде вероятно просто да са прочели грешките.
Драмата ти е или от засмукване на въздух или от не добра центровка на помпата.
Може и някой вакум да има скъсан.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: M57D30

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от Ivch0Pivcho » 18 Юни 2018, 6:21

Само да ти кажа че дюзите са механични и няма как да ги проверят с компютър коя как е, ами със сваляне и мерене на стенд. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.08.2016

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от ham44 » 12 Юли 2018, 1:45

Колега имах същия проблем. Малко вероятно но си Провери интеркулерските маркучи около турбото отностно загубата на мошност. А същинската относно потракването и вероятно загубата на мошност на мотора си виж демфера. Странно и на мен ми беше да потраква на метал в мотора (и се усилва все по силно с времето) а да се окаже демфера разбит, но с махнати пистови ремъци и без демфер за проба 20-30 сек колата работи без да трака... Смених демферната шайба и всичко е окей... оказа се че заради биенето е разбил и семеринга на коляновия вал, плюс това беше счупил щифта (шпонка) на вала и се наложи сваляне на вериги за да махна останалото парче щифт и да набия новото за да може да се сложи новия демфер правилно.... изобщо пълен филм. Не купувай Vaico. Не изкара и година и умря демфера... поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от ka4i » 17 Юли 2018, 7:46

ham44 написа:Колега имах същия проблем. Малко вероятно но си Провери интеркулерските маркучи около турбото отностно загубата на мошност. А същинската относно потракването и вероятно загубата на мошност на мотора си виж демфера. Странно и на мен ми беше да потраква на метал в мотора (и се усилва все по силно с времето) а да се окаже демфера разбит, но с махнати пистови ремъци и без демфер за проба 20-30 сек колата работи без да трака... Смених демферната шайба и всичко е окей... оказа се че заради биенето е разбил и семеринга на коляновия вал, плюс това беше счупил щифта (шпонка) на вала и се наложи сваляне на вериги за да махна останалото парче щифт и да набия новото за да може да се сложи новия демфер правилно.... изобщо пълен филм. Не купувай Vaico. Не изкара и година и умря демфера... поздрави


"Не купувай Vaico. Не изкара и година и умря демфера..." - ПОТВЪРЖДАВАМ!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от dr.peshev » 24 Юли 2018, 11:39

Форумът е за всички!
Не се трият теми,които може да са полезни и на други колеги!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Работи грубо и тресе 320d

Мнение от swetlioo » 26 Юли 2018, 14:13

Имал съм абсолютно същият проблем на старата кола, НО дизелово А4 AFN мотор. Оказа се от кофти масло, в следствие на което хидравличен повдигач, на всмукателен клапан не отваряше и се давеше. При тия BMW-та не знам дали клапаните са с подобни повдигачи, но не пречи проблема да идва от лошо газоразпределение и някой не добре работещ клапан. Щом и на диагностика нищо не излиза, помисли над моя вариант.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook