Прекъсване при рязко подаване на газ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 22 Май 2018, 19:08

Здравейте, колата е E46 318 (m43b19 двигател), 250 000 километра. Колата има монтиран газов инжекцион. И така към проблема ми...
От няколко месеца се появи доста досаден проблем - при рязко подаване на газ - буквално се "зачудва", прекъсва, заглъхва и тогава се вдигат оборотите. В следствие на този проблем няма мощност в ниските обороти (ако искам да дръпна на светофар примерно) и при смяна на предавки се получава отвратително придърпване. Искам да отбележа, че това се проявява на газ, докато на бензин е почти перфектна, ама да ви кажа усеща се че проблема стои и на бензин, но много слабо проявен, което вероятно се дължи на факта, че бензина е "по-некапризен".
И така... от няколко дни вече колата почна да притрисва през няколко секунди, сякаш когато стане време за някой цилиндър да запали, той прекъсва. Това и на газ и на бензин. Понякога, когато вкарам свободна в движение оборотите падат до 400-500 и се връщат до нормалните.
Също така, не знам дали е нормално, когато вкарам свободна в движение, оборотите падат първо до 1000, задържат секунда и тогава падат до нормалните.
Ето малко история:

*Преди месец смених гофрирания маркуч преди дебитомера и клапана на картерните газове, маркуча на същия е перфектен!
*Проверих и подмених всички вакуумни маркучлета, подмених О пръстените на дюзите, с надуване установих че няма "паразитен" въздух.
*Почистих дебитомера, имам чувството, че на бензин се пооправи с една идея, но на газ няма разлика.
*Въздушен филтър, горивен филтър, филтър газ = нови
*Диса клапата свири... Типично за този двигател. Западняците разправят че точно при този двигател е безполезна?
*Свалих горния колектор, изчистих го перфектно барабар с дросела и всички карантии + стъпковия мотор, нови уплътнения. Всичко там е бетон
*Смених свещите - разлика никаква
*Замерих кабелите - перфектни - 2к ОМ-а
*Закачих я на BMW Scanner - за двигателя казва единствено DME -> 8D/81 - Oxygen-sensor control, control limit .

Ще съм изключително благодарен на помощ, съвети и насоки към отстраняването на проблема.
Предварително се извинявам ако не съм бил изчерпателен или съм объркал подфорума - първа тема ми е :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 22 Май 2018, 19:11

Здравейте, днес я погледнах при един приятел с inpa, на живи данни показа проблем със запалването на 1 и 2 цилиндър ( за секцията rough) като стойности за 1 и 2 бяха около 0.90, 1.00 докато 3 и 4 бяха със стойност 0.1, 0.2.

По едно време докато работеше, стойностите за първи цилиндър паднаха до 0.20.
Какво означават тези стойности, каква може да е причината?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 22 Май 2018, 21:58

Каква е газовата като за начало , може и да я снимаш. Кофти настройка , инжектор за смянна в комбинация с неподходящи свещи става точно така. Ако на бензин някъде е зле , на газ е двойно по зле .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 23 Май 2018, 12:10

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Каква е газовата като за начало , може и да я снимаш. Кофти настройка , инжектор за смянна в комбинация с неподходящи свещи става точно така. Ако на бензин някъде е зле , на газ е двойно по зле .

Здравей, газовата уредба е на tomasetto, проблема се изясни, че е от запалването. Старите свещи бяха denso, новите са ngk bkr6ek , двуполюсни. И с двата вида няма никаква разлика. Не виждам логика да е от свещи, при положение че 3 и 4 цилиндър работят перфектно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от bioz » 23 Май 2018, 15:15

jekky написа:
ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Каква е газовата като за начало , може и да я снимаш. Кофти настройка , инжектор за смянна в комбинация с неподходящи свещи става точно така. Ако на бензин някъде е зле , на газ е двойно по зле .

Здравей, газовата уредба е на tomasetto, проблема се изясни, че е от запалването. Старите свещи бяха denso, новите са ngk bkr6ek , двуполюсни. И с двата вида няма никаква разлика. Не виждам логика да е от свещи, при положение че 3 и 4 цилиндър работят перфектно.


Щом не е от свещите е от бобините. Скъпички са, хем че са китайски ама тва е положението.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 28 Май 2018, 20:27

Все още не съм успял да оправя проблема, смених кабелите на свещите, пак същото.
Мисля си вече, какво може да оказва влияние на работата на 1-ви и 2ри цилиндър?
Пак да отбележа, стойностите 'rough' в inpa за 1 и 2 цилиндър варират до 0.90 - 1.00, докато на 3 и 4 са близко до 0.
Утре мисля да изкормя ДИСА клапата, която и без това свири и да видя какво ще стане...

П.П Да отбележа за майстора - аман от майстори! Да не правя анти реклама, общо взето ми казаха да сменя всички датчици, сонди, маркучи, пък щяло да се оправи. Така процедирал с клиентите му. Даже не ми премери и компресията, което доста би ми помогнало в намирането на решение на проблема.

П.П2 Търся и добър човек (не искам да казвам повече тая гадна дума "МАЙСТОР") който просто си разбира от работата и е от гр. Пловдив... Толкова много ли искам :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 28 Май 2018, 20:27

bioz написа:
jekky написа:
ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Каква е газовата като за начало , може и да я снимаш. Кофти настройка , инжектор за смянна в комбинация с неподходящи свещи става точно така. Ако на бензин някъде е зле , на газ е двойно по зле .

Здравей, газовата уредба е на tomasetto, проблема се изясни, че е от запалването. Старите свещи бяха denso, новите са ngk bkr6ek , двуполюсни. И с двата вида няма никаква разлика. Не виждам логика да е от свещи, при положение че 3 и 4 цилиндър работят перфектно.


Щом не е от свещите е от бобините. Скъпички са, хем че са китайски ама тва е положението.

Здравейте, днес пробвах с две различни бобини и кабели, положението е същото. Утре ще я водя на доктор, пък да видим какво ще излезе... Дано компресията / двигателя механично да е добре, защото ми писва от проблеми...

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 3.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318CI
Мечтае да кара: е92

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от desislav88 » 02 Юни 2018, 22:05

Откачи буксата на дебитомера. Ако се оправи е ясен проблема :bchug: И аз имах сущите проблеми .

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.02.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 318

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от jekky » 03 Юни 2018, 14:05

Пробвах с откачен дебитомер, колата се побърка, оборотите започнаха да подскачат като на степени. Никакво подобрение. Направи ми впечатление, когато остане с малко бензин в резервоара проблемите намаляват драстично. Вчера взех едно стъпково моторче, смених го и колата се роди. Ритането, тресенето, прекъсването на място вече го няма. При рязко натискане на педала на газта вече мисля че напълно нормално реагира, не прекъсва. Нямам намерения да ходя пак на диагностика, колата вече работи перфектно, имам обаче друг въпрос:
Доста често при пускане на климатика, минаване покрай колата понамирисва на газ (усеща се леко, не мога да усетя от къде). Дайте идеи на къде да се насоча за този теч.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Прекъсване при рязко подаване на газ

Мнение от g0dkratos » 04 Юни 2018, 9:31

Прегледай си маркучите за газта, защото най-вероятно някой от тях изпуска газ. При мен положението беше леко фрапиращо в предвид факта, че бях при майстор, който доста често е рекламиран от един от модераторите. На клипчето можеш да придобиеш представа за какво евентуално може да се оглеждаш и да търсиш като проблем.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook