Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от Tobi » 09 Май 2018, 16:18

Здравейте! Не намерих тема с моят проблем, за това пускам нова.От няколко дена,имам следният проблем. Когато въртя волана на място, при натисната спирачка се чува едно доста гадно скърцане,стъргане.Днес издаваше същият звук, без да се натиска спирачката,просто при въртене.Намерих този клип,звука е същият https://www.youtube.com/watch?v=aOgjFIlaFiU видях още един клип,на който е показано решение на проблема https://www.youtube.com/watch?v=rMS4HUno1Mc.Понеже ме мързеше да свалям гумите, намазах същите места с грес.В момента звука го издава,когато е натисната спирачка и се върти на място.В движение,не знам дали се чува,поне на отворени прозорци не се чува. Маслото е проверено,(в нормите е). Предишният собственик е рециклирал рейката и до колкото знам, доста време е карал така. По моя инспекция няма течове.Забравих да спомена, че волана издава разни звуци като скърцане,виене,все едно няма течност.Имах такъв проблем с предишната ми кола, там го реших с wd-40.Звука от волана го има,откакто съм взел колата.Някой,имал ли е същият проблем? :banghead: :banghead: :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от mu6a4 » 09 Май 2018, 17:26

Носачи сменявал ли си? Ако не си - може би е време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от NGneer4eto » 09 Май 2018, 18:58

Проблемът почти сигурно е от шарнир. Обикновено когато навъртиш волана почти докрай скърца най-силно. Смазването със спринцовка няма да помогне с нищо, най-много за ден, два да не го чуваш. Трябва да се сменя носача.
Между другото избягвай да въртиш волана при натисната спирачка! Особено при силно натисната спирачка. Чувал съм от няколко места, че не е добре за спирачните маркучи. Може и да бъркам, но като се замисля има логика.
Относно другите звуци, вероятно след рециклажа на рейката собственикът е сипал друг тип масло и е станало миш-маш. Обикновено тогава започва да вие помпата при въртене на волана и много трудно се оправя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от ventsi denev » 12 Май 2018, 18:57

Привет при мен проблема се явява в скърцане при въртене на волана няма значение спряна или в движение сутрин обикновено го няма но като се раздвижи започва все едно има суха гума така се чува.Сменял съм двата носача преди 1 година и двете биалети преди седмица остават курмилни накрайници.Колата я имам от 2 години това се появи от около 6-8 месеца.Ако инжектирам масло в маншона на курмилните накрайници ще се оправи ли ?При мен няма стъргане само изнервящо скърцане като несмазана врата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от Tobi » 13 Май 2018, 11:27

Ходих при един майстор,отговора му беше,че предницата е в добро състояние.Това било,понеже джантите са много големи и при завиване на място създавало голямо напрежение и т.н. Но,мисля,че проблема не е от там.Свалих гумата сложих малко масло в маншоните, но проблема си остана.Проблема започна миналият месец.Сложих другите джанти,оказа се,че болтовете на предната дясна джанта били по дълги.Пуснах тема отностно скъсяване на болтове в последствие се оказа,че гумаджиите са сплескали джантата.Няколко дена след като скъсих болтовете започна този проблем.Не знам дали,има нещо общо с скъсяването на болтовете.Това е темата, ако някой е заинтересован това е темата. viewtopic.php?f=34&t=428445 :dummy:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от NGneer4eto » 13 Май 2018, 16:25

ventsi denev написа:Привет при мен проблема се явява в скърцане при въртене на волана няма значение спряна или в движение сутрин обикновено го няма но като се раздвижи започва все едно има суха гума така се чува.Сменял съм двата носача преди 1 година и двете биалети преди седмица остават курмилни накрайници.Колата я имам от 2 години това се появи от около 6-8 месеца.Ако инжектирам масло в маншона на курмилните накрайници ще се оправи ли ?При мен няма стъргане само изнервящо скърцане като несмазана врата.

АКо са накрайниците към рейката, се подготви да рециклираш рейка. Ако нямаш тежест във волана и проблеми да държиш правия път, може и да се размине само с накрайници. Аз имах същото скърцане, но воланът се въртеше тежко и не искаше да се центрира сам. Трябваше да се рециклира рейката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от ventsi denev » 13 Май 2018, 19:15

АКо са накрайниците към рейката, се подготви да рециклираш рейка. Ако нямаш тежест във волана и проблеми да държиш правия път, може и да се размине само с накрайници. Аз имах същото скърцане, но воланът се въртеше тежко и не искаше да се центрира сам. Трябваше да се рециклира рейката.[/quote]
Благодаря за инфото чесно казано волана взе да става малко тежък и дърпа на ляво при движение.Колко ти излезе ремонта макар че тук в Испания не мога да сравнявам не зная дали изобщо ги рециклират.В Бг когато живеех ремонтирах на фиат брава в Пловдив и ми легна около 400 кинта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Стъргане при натисната спирачка и въртене на волана

Мнение от NGneer4eto » 14 Май 2018, 11:59

ventsi denev написа:АКо са накрайниците към рейката, се подготви да рециклираш рейка. Ако нямаш тежест във волана и проблеми да държиш правия път, може и да се размине само с накрайници. Аз имах същото скърцане, но воланът се въртеше тежко и не искаше да се центрира сам. Трябваше да се рециклира рейката.

Благодаря за инфото чесно казано волана взе да става малко тежък и дърпа на ляво при движение.Колко ти излезе ремонта макар че тук в Испания не мога да сравнявам не зная дали изобщо ги рециклират.В Бг когато живеех ремонтирах на фиат брава в Пловдив и ми легна около 400 кинта.[/quote]

Рециклажърт на рейката в България е 160 лв, разходи за куриер и отделно сваляне и качване. Задължително се сменят и накрайниците и маншоните. Да ти кажа, провери в Испания, но не съм сигурен дали с куриер до България няма да ти дойте по-евтино да я рециклираш, отколкото там. Преценяш си. Както ти казах възможно е и да се размине без рециклаж, но с времето става все по-зле.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook